Сьогодні відбулася прес-конференція за участі керівника апарату ОДА Руслана Панасюка та директора Офісу реформ в області Дмитра Дзвінчука за підсумками презентацій пропозицій районів (міст) Прикарпаття з розробки перспективного плану формування територіальних громад області.
Руслан Панасюк відзначив, що до 30 квітня був здійснений обїзд усіх територіальних одиниць області, щоб громади подали своє бачення та напрацювали варіанти, передає Фіртка.
“Не все відбувалось злагоджено. Були команди, які з першого разу зрозуміли методику, були такі, яким це вдалося не одразу. Як і очікували є недостатність інформації, немає повної картини, моментами ми бачили що є бажання до змін, але не завжди є розуміння. Нашим завданням залишається донесення перспектив Реформи на місця. Також спостерігається страх до реформи, небажання до її здійснення. Не всі РДА свої напрацювання робили у відповідності до методики, тут мало місце містечковість громад. В певних моментах питання ще не врегульовані і ми до них ще будемо повертатися”, - повідомив Панасюк.
За словами Панасюка, є небажання громади обєднатися через побоювання втрати земельних ресурсів. А також не завжди в межах району громади готові обєднуватись між собою. Таке спостерігається у Верховинському, Снятинському, Косівському районах.
Як відзначив Дмитро Дзвінчук, сумніви та побоювання реформи мають місце, разом з тим постають питання механізмів та інструментів.
“Ті завдання, які перед нами ставлять десь потребують законодавчого вирішення. Для врегулювання цих питань ми сподіваємось на законодавчі зміни. Вже напрацьована технічна сторона формування громад, тобто які необхідно документи, розпорядження. Безперечно ми були свідомі труднощів: інертність мислення, несприйняття, гра певних політичних сил. І з метою нейтралізувати це ми повинні спиратися на широке донесення до найнижчого рівня населених пунктів. Поки що ми до цього рівня не дійшли. Спілкуємося на рівні РДА, але цього недостатньо. Тому я прошу всіх активних людей, які хочуть проявити себе до співпраці. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб розширити можливості впливу”, - каже Дзвінчук.
Невдовзі підготують інформацію про необхідність децентралізації. Таким чином намагатимуться зняти побоювання.
“Наразі найбільше побоювання - що буде з землями які знаходяться за межами населеного пункту”, - зазначив Дзвінчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Приміські села не поспішають об'єднуватися з Івано-Франківськом
Мер Яремче про реформу місцевого самоврядування: Вирішити дане питання з плеча не можливо
У Верховинському районі планують створити 5 територіальних громад
Чотири територіальні громади у Тисменицькому районі виявили бажання до об’єднання