Джеффрі Льюїс: Останній подих перед гіперінфляцією - ми вже там?

 

 

В альтернативной финансовой прессе (среди так называемых финансовых блогеров) все больше говорят о медленно разворачивающемся кризисе. Многие считают, что мы приближаемся к точке перегиба.

Это вполне оправданное беспокойство. Создание денег и кредита развивается в геометрической прогрессии. Федеральный Резерв США стоит на пути монетизации всего подряд, тогда как Европейский центральный банк собирается начать свою собственную программу количественного смягчения.

Япония также в ужасной ситуации. Все более вероятной становится давно обсуждаемая монетизация акций. ЦБ США и Японии совокупно монетизируют беспрецедентные $125 млрд в месяц через прямые покупки облигаций.

Несмотря на сокращающиеся дефициты ни один из этих центральных банков не будет сокращать объемы покупки бумаг, если они, конечно, желают избежать прорыва очередного пузыря. Оба этих ЦБ превратились в политически контролируемые департаменты своих Министерств финансов.

 

Приближение желанной инфляции

Тем временем акции торгуются на исторических максимумах. Мы снова вернулись к первичным размещениям интернет акций, с помощью которых компании с хорошими намерениями берут на себя весь риск, помогая Уолл-стрит зарабатывать деньги без риска или банкротства.

Цены на недвижимость взмыли вверх с минимумов, испытанных 5 лет назад. В тоже самое время почти 50% покупок домов за наличные в третьем квартале 2013 года в США сделаны фондами частных инвестиций и хедж-фондами.

Все это время мейнстрим считает уровень инфляции умеренным. По сути все основные макроэкономические индикаторы полностью манипулируются, так что не удивительно, что большинство инвесторов не видят реальной ситуации.

Золото и серебро продолжают страдать от синдрома «крашеного тикера». Это ситуация, когда ночные приказы на продажу ломали торговую платформу CME по крайней мере три раза за предыдущие полгода. Все это происходит без каких-либо заметных экономических или финансовых причин.  

Недавно Бюро переписей США оказалось в центре скандала. Как все уже давно подозревали, данные собранные для важнейшей статистики по уровню занятости оказались сильно искаженными прямо перед последними президентскими выборами.

Мы находимся в критической точке, когда населения расколото в основном на незнающих и тех, чья зарплата зависит от незнания. Остальные качают головами и готовятся к худшему.

 

Мы все это уже раньше видели

История повторяется в больших циклах. Относительно короткие промежутки между суперциклами погони за дешевым кредитом служат доказательством того, что система выходит из-под контроля.

Альтернативные СМИ уже давно указывают на не жизнеспособность существующей мировой финансовой системы, но сейчас мы становимся свидетелями хорошо режиссированного политического позерства. Оно принимает форму предупреждений, звучащих из уст крупнейших инвестиционных компаний и институтов.

То, что заметные голоса таким образом заявляют о своей позиции может быть ранним признаком конца доверия.

 

Точка перегиба

В какой-то момент мы достигнем точки перегиба монетизации, если мы уже ее не достигли. Возможная причина может быть косвенной, даже чем-то малозаметным. Крах банка, кризис в Китае (происходящий в данный момент) или небольшой конфликт могут сбросить уверенность в пропасть.

Каналом для скорости денег будет Министерство финансов через Федеральный Резерв. Государственные расходы сами по себе загонят цены вверх ради экономического и политического выживания.

Мучительно осознавать, что современные системы, безнадежно лишенные резервных мощностей и одновременно работающие на поверхности, ступают по такому хрупкому льду.

 

История рифмуется

Все гиперинфляции сопровождались бюджетной точкой невозврата, когда более половины годового дефицита было прямо монетизировано. Недавние требования администрации Обамы предполагают приход в размере $2.902 трлн и расход в размере $3.803 трлн с дефицитом в $901 млрд или около 24% совокупных государственных расходов.

Чем ближе мы оказываемся, тем важнее становится владение страховыми активами, и драгоценные металлы – это очевидный выбор, находящийся в начале списка.

 

Goldenfront.ru


25.11.2013 568 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1866
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1861
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5518 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2156 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1514

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

748

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

802

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1004

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1007
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1774
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3686
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10261
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26152
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10190 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7718
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

905
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

212
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

386
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1281
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

887