Джеффрі Льюїс: Останній подих перед гіперінфляцією - ми вже там?

 

 

В альтернативной финансовой прессе (среди так называемых финансовых блогеров) все больше говорят о медленно разворачивающемся кризисе. Многие считают, что мы приближаемся к точке перегиба.

Это вполне оправданное беспокойство. Создание денег и кредита развивается в геометрической прогрессии. Федеральный Резерв США стоит на пути монетизации всего подряд, тогда как Европейский центральный банк собирается начать свою собственную программу количественного смягчения.

Япония также в ужасной ситуации. Все более вероятной становится давно обсуждаемая монетизация акций. ЦБ США и Японии совокупно монетизируют беспрецедентные $125 млрд в месяц через прямые покупки облигаций.

Несмотря на сокращающиеся дефициты ни один из этих центральных банков не будет сокращать объемы покупки бумаг, если они, конечно, желают избежать прорыва очередного пузыря. Оба этих ЦБ превратились в политически контролируемые департаменты своих Министерств финансов.

 

Приближение желанной инфляции

Тем временем акции торгуются на исторических максимумах. Мы снова вернулись к первичным размещениям интернет акций, с помощью которых компании с хорошими намерениями берут на себя весь риск, помогая Уолл-стрит зарабатывать деньги без риска или банкротства.

Цены на недвижимость взмыли вверх с минимумов, испытанных 5 лет назад. В тоже самое время почти 50% покупок домов за наличные в третьем квартале 2013 года в США сделаны фондами частных инвестиций и хедж-фондами.

Все это время мейнстрим считает уровень инфляции умеренным. По сути все основные макроэкономические индикаторы полностью манипулируются, так что не удивительно, что большинство инвесторов не видят реальной ситуации.

Золото и серебро продолжают страдать от синдрома «крашеного тикера». Это ситуация, когда ночные приказы на продажу ломали торговую платформу CME по крайней мере три раза за предыдущие полгода. Все это происходит без каких-либо заметных экономических или финансовых причин.  

Недавно Бюро переписей США оказалось в центре скандала. Как все уже давно подозревали, данные собранные для важнейшей статистики по уровню занятости оказались сильно искаженными прямо перед последними президентскими выборами.

Мы находимся в критической точке, когда населения расколото в основном на незнающих и тех, чья зарплата зависит от незнания. Остальные качают головами и готовятся к худшему.

 

Мы все это уже раньше видели

История повторяется в больших циклах. Относительно короткие промежутки между суперциклами погони за дешевым кредитом служат доказательством того, что система выходит из-под контроля.

Альтернативные СМИ уже давно указывают на не жизнеспособность существующей мировой финансовой системы, но сейчас мы становимся свидетелями хорошо режиссированного политического позерства. Оно принимает форму предупреждений, звучащих из уст крупнейших инвестиционных компаний и институтов.

То, что заметные голоса таким образом заявляют о своей позиции может быть ранним признаком конца доверия.

 

Точка перегиба

В какой-то момент мы достигнем точки перегиба монетизации, если мы уже ее не достигли. Возможная причина может быть косвенной, даже чем-то малозаметным. Крах банка, кризис в Китае (происходящий в данный момент) или небольшой конфликт могут сбросить уверенность в пропасть.

Каналом для скорости денег будет Министерство финансов через Федеральный Резерв. Государственные расходы сами по себе загонят цены вверх ради экономического и политического выживания.

Мучительно осознавать, что современные системы, безнадежно лишенные резервных мощностей и одновременно работающие на поверхности, ступают по такому хрупкому льду.

 

История рифмуется

Все гиперинфляции сопровождались бюджетной точкой невозврата, когда более половины годового дефицита было прямо монетизировано. Недавние требования администрации Обамы предполагают приход в размере $2.902 трлн и расход в размере $3.803 трлн с дефицитом в $901 млрд или около 24% совокупных государственных расходов.

Чем ближе мы оказываемся, тем важнее становится владение страховыми активами, и драгоценные металлы – это очевидный выбор, находящийся в начале списка.

 

Goldenfront.ru


25.11.2013 629 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

637
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2084
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33397
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2292
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3020
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5121 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

393

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1166

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

753

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

960
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

257
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

555
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

627 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1141
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

947
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1040
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

808
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30182 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

897
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3863
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

484
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

519