Двостороння безпекова угода між Україною та США - це Будапештський меморандум №2

13 червня 2024 року США і Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

Угода передбачає, що членство України в НАТО – питання МАЙБУТНЬОГО:

Підтверджуючи, що майбутнє України – в НАТО, підтверджуючи свою підтримку декларації членів Альянсу на Вільнюському саміті 2023 року про те, що члени Альянсу будуть в змозі надати Україні запрошення вступити в Альянс, коли члени Альянсу погодяться та будуть виконані умови, наголошуючи на важливості поглиблення її інтеграції у євроатлантичну спільноту та підкреслюючи центральне значення реформ для підтримки та зміцнення оборони, процвітання, відновлення, верховенства права та демократії в Україні.

У випадку майбутньої агресії сторони обіцяють проявити серйозне ЗАНЕПОКОЄННЯ:

Будь-яка майбутня агресія або загроза агресії проти суверенітету, незалежності й територіальної цілісності будь-якої зі Сторін буде предметом СЕРЙОЗНОГО ЗАНЕПОКОЄННЯ для іншої Сторони.

Також у випадку майбутньої агресії у статті II документ передбачає ЗУСТРІЧІ І КОНСУЛЬТАЦІЇ з приводу подальших кроків, а також співпрацю у різних сферах безпеки (надання товарів і послуг, військова освіта, військові навчання, обмін розвідувальною інформацією і т.п.)

У Статті III передбачені наміри співробітництва у сфері економічного відновлення та реформ.

У Статті IV вказано, які реформи повинна провести Україна, щоб у МАЙБУТНЬОМУ вступити в НАТО.

У статті V пояснено – що собою являє Справедливий мир:

Сторони визнають, що Україна не буде в безпеці доти, доки її суверенітет і ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ не будуть ПОВНІСТЮ ВІДНОВЛЕНІ відповідно до міжнародного права, включно зі Статутом ООН.

Таким чином, для США справедливий мир – це ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ України, а не те, що пропагують прихильники капітуляції.

У додатку до цієї угоди сказано, що США МАЮТЬ НАМІР надавати Україні різні види допомоги, а для реалізації цього учасники МАЮТЬ НАМІР ПРОВОДИТИ КОНСУЛЬТАЦІЇ, а також МАЮТЬ НАМІР підтримувати військову міць України.

Весь цей документ передбачає те, що й так зараз виконується і без його підписання. Весь документ просякнутий виразом «МАЮТЬ НАМІР», тобто, це не обов’язки, не гарантії, а декларація про наміри, яка може бути припинена в будь-який день без жодних наслідків. Тому у додатку до Угоди документ закінчується поясненням його правового статусу:

Ніщо в цьому Додатку не має на меті створення ПРАВ ЧИ ЗОБОВЯЗАНЬ за внутрішнім або міжнародним правом. Україна та Сполучені Штати Америки МАЮТЬ НАМІР виконувати зобов'язання за цим Додатком відповідно до чинного законодавства та за умови наявності асигнованих коштів.

Таким чином, документ має лише відносне політичне значення, а у правовому аспекті - це НА ЖАЛЬ така ж «фільчина грамота», як і Будапештський меморандум.

За таким же шаблоном Україна укладає Угоди й з іншими країнами:

"У разі майбутнього російського збройного нападу на Україну, на прохання одного з Учасників, Учасники протягом 24 годин проведуть КОНСУЛЬТАЦІЇ для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії"

Отож, такі угоди – це, НА ЖАЛЬ, декларативні протоколи про наміри, що не потребують жодної ратифікації і є особистою справою підписантів, у яких невдовзі закінчиться термін їхніх повноважень.

Угода між США і Україною за задумом Байдена є містком на шляху України до її МАЙБУТНЬОГО членства в НАТО, тому напередодні цих угод Байден заявив наступне:

«Мир виглядає як забезпечення того, щоб Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупувала Україну. Ось як виглядає мир. І ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ НАТО, ЩО ВОНИ Є ЧАСТИНОЮ НАТО.  Це означає, що ми маємо з ними такі ж відносини, як і з іншими країнами, куди ми постачаємо зброю, щоб вони могли захистити себе в майбутньому»

Отож, як бачимо, справжні гарантії можливі лише в рамках НАТО, членство в якому нам, НА ЖАЛЬ, обіцяють лише в майбутньому, а все решта – це декларації про наміри на кшталт Будапештського меморандуму, суть якого була описана мною тут: https://firtka.if.ua/user/blog/post/view/pravda-pro-budapeshtskii-memorandum.


19.06.2024 Ярослав Івашин 2645
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2404
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1532 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3619
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

454
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

701
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2