Двостороння безпекова угода між Україною та США - це Будапештський меморандум №2

13 червня 2024 року США і Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

Угода передбачає, що членство України в НАТО – питання МАЙБУТНЬОГО:

Підтверджуючи, що майбутнє України – в НАТО, підтверджуючи свою підтримку декларації членів Альянсу на Вільнюському саміті 2023 року про те, що члени Альянсу будуть в змозі надати Україні запрошення вступити в Альянс, коли члени Альянсу погодяться та будуть виконані умови, наголошуючи на важливості поглиблення її інтеграції у євроатлантичну спільноту та підкреслюючи центральне значення реформ для підтримки та зміцнення оборони, процвітання, відновлення, верховенства права та демократії в Україні.

У випадку майбутньої агресії сторони обіцяють проявити серйозне ЗАНЕПОКОЄННЯ:

Будь-яка майбутня агресія або загроза агресії проти суверенітету, незалежності й територіальної цілісності будь-якої зі Сторін буде предметом СЕРЙОЗНОГО ЗАНЕПОКОЄННЯ для іншої Сторони.

Також у випадку майбутньої агресії у статті II документ передбачає ЗУСТРІЧІ І КОНСУЛЬТАЦІЇ з приводу подальших кроків, а також співпрацю у різних сферах безпеки (надання товарів і послуг, військова освіта, військові навчання, обмін розвідувальною інформацією і т.п.)

У Статті III передбачені наміри співробітництва у сфері економічного відновлення та реформ.

У Статті IV вказано, які реформи повинна провести Україна, щоб у МАЙБУТНЬОМУ вступити в НАТО.

У статті V пояснено – що собою являє Справедливий мир:

Сторони визнають, що Україна не буде в безпеці доти, доки її суверенітет і ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ не будуть ПОВНІСТЮ ВІДНОВЛЕНІ відповідно до міжнародного права, включно зі Статутом ООН.

Таким чином, для США справедливий мир – це ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ України, а не те, що пропагують прихильники капітуляції.

У додатку до цієї угоди сказано, що США МАЮТЬ НАМІР надавати Україні різні види допомоги, а для реалізації цього учасники МАЮТЬ НАМІР ПРОВОДИТИ КОНСУЛЬТАЦІЇ, а також МАЮТЬ НАМІР підтримувати військову міць України.

Весь цей документ передбачає те, що й так зараз виконується і без його підписання. Весь документ просякнутий виразом «МАЮТЬ НАМІР», тобто, це не обов’язки, не гарантії, а декларація про наміри, яка може бути припинена в будь-який день без жодних наслідків. Тому у додатку до Угоди документ закінчується поясненням його правового статусу:

Ніщо в цьому Додатку не має на меті створення ПРАВ ЧИ ЗОБОВЯЗАНЬ за внутрішнім або міжнародним правом. Україна та Сполучені Штати Америки МАЮТЬ НАМІР виконувати зобов'язання за цим Додатком відповідно до чинного законодавства та за умови наявності асигнованих коштів.

Таким чином, документ має лише відносне політичне значення, а у правовому аспекті - це НА ЖАЛЬ така ж «фільчина грамота», як і Будапештський меморандум.

За таким же шаблоном Україна укладає Угоди й з іншими країнами:

"У разі майбутнього російського збройного нападу на Україну, на прохання одного з Учасників, Учасники протягом 24 годин проведуть КОНСУЛЬТАЦІЇ для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії"

Отож, такі угоди – це, НА ЖАЛЬ, декларативні протоколи про наміри, що не потребують жодної ратифікації і є особистою справою підписантів, у яких невдовзі закінчиться термін їхніх повноважень.

Угода між США і Україною за задумом Байдена є містком на шляху України до її МАЙБУТНЬОГО членства в НАТО, тому напередодні цих угод Байден заявив наступне:

«Мир виглядає як забезпечення того, щоб Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупувала Україну. Ось як виглядає мир. І ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ НАТО, ЩО ВОНИ Є ЧАСТИНОЮ НАТО.  Це означає, що ми маємо з ними такі ж відносини, як і з іншими країнами, куди ми постачаємо зброю, щоб вони могли захистити себе в майбутньому»

Отож, як бачимо, справжні гарантії можливі лише в рамках НАТО, членство в якому нам, НА ЖАЛЬ, обіцяють лише в майбутньому, а все решта – це декларації про наміри на кшталт Будапештського меморандуму, суть якого була описана мною тут: https://firtka.if.ua/user/blog/post/view/pravda-pro-budapeshtskii-memorandum.


19.06.2024 Ярослав Івашин 2517
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

667
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1004
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31711 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1467
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665