Двостороння безпекова угода між Україною та США - це Будапештський меморандум №2

13 червня 2024 року США і Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

Угода передбачає, що членство України в НАТО – питання МАЙБУТНЬОГО:

Підтверджуючи, що майбутнє України – в НАТО, підтверджуючи свою підтримку декларації членів Альянсу на Вільнюському саміті 2023 року про те, що члени Альянсу будуть в змозі надати Україні запрошення вступити в Альянс, коли члени Альянсу погодяться та будуть виконані умови, наголошуючи на важливості поглиблення її інтеграції у євроатлантичну спільноту та підкреслюючи центральне значення реформ для підтримки та зміцнення оборони, процвітання, відновлення, верховенства права та демократії в Україні.

У випадку майбутньої агресії сторони обіцяють проявити серйозне ЗАНЕПОКОЄННЯ:

Будь-яка майбутня агресія або загроза агресії проти суверенітету, незалежності й територіальної цілісності будь-якої зі Сторін буде предметом СЕРЙОЗНОГО ЗАНЕПОКОЄННЯ для іншої Сторони.

Також у випадку майбутньої агресії у статті II документ передбачає ЗУСТРІЧІ І КОНСУЛЬТАЦІЇ з приводу подальших кроків, а також співпрацю у різних сферах безпеки (надання товарів і послуг, військова освіта, військові навчання, обмін розвідувальною інформацією і т.п.)

У Статті III передбачені наміри співробітництва у сфері економічного відновлення та реформ.

У Статті IV вказано, які реформи повинна провести Україна, щоб у МАЙБУТНЬОМУ вступити в НАТО.

У статті V пояснено – що собою являє Справедливий мир:

Сторони визнають, що Україна не буде в безпеці доти, доки її суверенітет і ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ не будуть ПОВНІСТЮ ВІДНОВЛЕНІ відповідно до міжнародного права, включно зі Статутом ООН.

Таким чином, для США справедливий мир – це ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ України, а не те, що пропагують прихильники капітуляції.

У додатку до цієї угоди сказано, що США МАЮТЬ НАМІР надавати Україні різні види допомоги, а для реалізації цього учасники МАЮТЬ НАМІР ПРОВОДИТИ КОНСУЛЬТАЦІЇ, а також МАЮТЬ НАМІР підтримувати військову міць України.

Весь цей документ передбачає те, що й так зараз виконується і без його підписання. Весь документ просякнутий виразом «МАЮТЬ НАМІР», тобто, це не обов’язки, не гарантії, а декларація про наміри, яка може бути припинена в будь-який день без жодних наслідків. Тому у додатку до Угоди документ закінчується поясненням його правового статусу:

Ніщо в цьому Додатку не має на меті створення ПРАВ ЧИ ЗОБОВЯЗАНЬ за внутрішнім або міжнародним правом. Україна та Сполучені Штати Америки МАЮТЬ НАМІР виконувати зобов'язання за цим Додатком відповідно до чинного законодавства та за умови наявності асигнованих коштів.

Таким чином, документ має лише відносне політичне значення, а у правовому аспекті - це НА ЖАЛЬ така ж «фільчина грамота», як і Будапештський меморандум.

За таким же шаблоном Україна укладає Угоди й з іншими країнами:

"У разі майбутнього російського збройного нападу на Україну, на прохання одного з Учасників, Учасники протягом 24 годин проведуть КОНСУЛЬТАЦІЇ для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії"

Отож, такі угоди – це, НА ЖАЛЬ, декларативні протоколи про наміри, що не потребують жодної ратифікації і є особистою справою підписантів, у яких невдовзі закінчиться термін їхніх повноважень.

Угода між США і Україною за задумом Байдена є містком на шляху України до її МАЙБУТНЬОГО членства в НАТО, тому напередодні цих угод Байден заявив наступне:

«Мир виглядає як забезпечення того, щоб Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупувала Україну. Ось як виглядає мир. І ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ НАТО, ЩО ВОНИ Є ЧАСТИНОЮ НАТО.  Це означає, що ми маємо з ними такі ж відносини, як і з іншими країнами, куди ми постачаємо зброю, щоб вони могли захистити себе в майбутньому»

Отож, як бачимо, справжні гарантії можливі лише в рамках НАТО, членство в якому нам, НА ЖАЛЬ, обіцяють лише в майбутньому, а все решта – це декларації про наміри на кшталт Будапештського меморандуму, суть якого була описана мною тут: https://firtka.if.ua/user/blog/post/view/pravda-pro-budapeshtskii-memorandum.


19.06.2024 Ярослав Івашин 1645
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1293 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3426 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2658
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7083 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19252 29
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4836 1

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

268

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1275

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1788

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1645
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1954
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

688
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

698
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5627
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4254 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

902 3
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

771 1
11.07.2024

Арсен Мірзоян у суботу приїде в Івано-Франківськ із презентацією свого нового альбому «Сонце».  

235
09.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

452 1
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

542
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

734 1
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

867 1