Двоє причетних до стрілянини у "Pasage Gartenberg" отримали умовні терміни

Івано-Франківський міський суд виніс вироки Анатолію Гаврилюку та Тарасу Ткачуку, які причетні до стрілянини у "Pasage Gartenberg" 26 серпня минулого року.

Конфлікт між відвідувачами "Pasage Gartenberg", який переріс у стрілянину трапився 26 серпня минулого року, пише Курс.

Тоді очевидці на літній терасі "PasageGartenberg" впізнали власника центрального продуктового ринку Ігоря Халаменду та Анатолія Француза – сина колишнього начальника прикарпатської міліції. Правоохоронці встановили всіх осіб, причетних до стрілянини у "Pasage Gartenberg" 26 серпня минулого року. Втім, про підозру повідомили лише двом з них – Анатолію Гаврилюку і Тарасу Ткачуку.

У суді обвинувачені визнали свою вину. 

У суді Анатолій Гаврилюк розповів, що 26 серпня 2017 року зустрівся із Тарасом Ткачуком біля "Pasage Gartenberg". Біля пункту обміну валют Ткачук дав Гаврилюку "потримати чохол". Відтак вони зайшли на літню терасу відпочинкового закладу, хотіли підсісти до компанії знайомих, побачили "потасовку" – невідомий чоловік розмахував зброєю. І тут з’ясувалося, що в чохлі рушниця, і Гаврилюк "у стані афекту", "з метою самозахисту" один чи два рази вистрілив у повітря.

У Тараса Ткачука, який у "Pasage Gartenberg" стріляв з незареєстрованого пістолета, ще фантастичніша версія. Він розповів, що пістолет знайшов на пробіжці зранку 26 серпня минулого року. Взяв його з собою, щоб здати в поліцію. Коли під'їхав у "Pasage", машина не закривалася, тому зброю взяв з собою. У "Pasage Gartenberg" він побачив, що поранили його товариша, і почав стріляти з незареєстрованого пістолета – знову ж таки – нібито в повітря. Пораненого везли в лікарню в його автомобілі, дорогою їх зупинила поліція і вилучила зброю.

Суддя Руденко, призначаючи покарання, врахував ступінь тяжкості злочину, дані про осіб: раніше не судимі, злочин вчинили вперше, сприяли розкриттю, щире каяття обвинувачених, позитивні характеристики та висновки досудової доповіді органу пробації, з яких вбачається, що обвинувачені можуть виправитися без позбавлення волі та не становлять високої небезпеки для суспільства.

Обставин, які обтяжують покарання, суд не встановив. 

Тож суд визнав Анатолія Гаврилюка винним у хуліганстві із застосуванням вогнепальної зброї та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки. Але на підставі ст. 75 КК України його звільнено від основного покарання та призначено 1 рік іспитового строку.

Тараса Ткачука теж визнано винним і призначено 3 роки 6 місяців позбавлення волі. Але, як і Гаврилюка, його звільнили від покарання та встановили 1 рік іспитового строку.


Нагадаємо,  як писала Фіртка, 26 серпня у середмісті Франківська після бійки підстрелили людину. Подія мала місце біля “Pasage Gartenberg”, де відпочивала компанія. Спочатку виник конфлікт, який переріс у бійку та стрілянину. Внаслідок чого був підстрелений чоловік.

Після того, як в місті оголосили план "Перехоплення"  патрульні зупинили авто з пораненим чоловіком та учасником стрілянини . Одну  з автівок  патрульні зупинили на вулиці Галицькій, в ній перебував поранений чоловік. Пораненого чоловіка відвезли у медзаклад. Згодом на вулиці Січових Стрільців поліцейські зупинили автомобіль "Нісан". 

У машині правоохоронців сидів чоловік у кайданках, який розповів, що його авто було біля "Пасажу", адже він купував цигарки у кіоску збоку.  В автомобілі "Ніссан" виявили зброю. 

Дії зловмисників попередньо кваліфікували, як злісне хуліганство із застосуванням зброї та розпочали кримінальне провадження. Окрім того, одному із підозрюваних інкримінують незаконне поводження зі зброєю.


26.07.2018 1317
Коментарі ()

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

167
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

654
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3262
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21356
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2137
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1616 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

459

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

292

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

888

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2295
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

303
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

584
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1131
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

287
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

906
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

878
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

784
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

139
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1572 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

459
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1397 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2310 4