
Енергетичний холдинг ДТЕК за період 2012-2018 років інвестував 310,2 млн грн Бурштинську ТЕС для оновлення застарілого обладнання станції та зменшення її викидів в атмосферу до європейських норм.
Про це повідомляє прес-служба компанії.
Як зазначається, цю суму компанія вклала з моменту приєднання Бурштинської ТЕС до складу ДТЕК у 2012 році.
За цей час ДТЕК виконав 3 реконструкції на станції – на блоках № 5, 7 та 10, що свідчить про відповідальність компанії за взяті на себе інвестиційні зобов’язання. Найсвіжішим проектом в ДТЕК називають реконструкцію енергоблоку №10, яку закінчили у лютому 2018 року.
Компанією було виконано повузлову заміну агрегатів і оновлено системи енергоблоку, що значно покращило його виробничі характеристики.
Завдяки заміні електрофільтру для очищення газів викиди твердих речовин в атмосферу зменшились у 8 разів - до 50 мг/м³, що відповідає українським та європейським стандартам. Це дає змогу ДТЕК поступово зменшувати рівень викидів для виконання вимог Національного плану по зниженню викидів від великих спалювальних установок.
В прес-службі повідомляють, що за результатами проведених ремонтних робіт та технічного переоснащення збільшено потужність енергоблоку з 195 МВт до 210 МВт, продовжено термін служби обладнання на 15 років і підвищено його техніко-економічні показники. Це дозволить блоку ефективно працювати з параметрами, які будуть необхідні в умовах роботи з енергосистемою країн Європи – ENTSO-E.
Окрім того, Бурштинська ТЕС з 2012 р. по І кв. 2018 року сплатила 1,5 млрд грн екологічного податку, який сплачують всі промислові підприємства та який надходить до державного та місцевих бюджетів.
Нагадаємо, Бурштинська ТЕС увійшла до ТОП-3 найбільших забруднювачів повітря після меткомбінатів Азовсталь та «АрселорМітал Кривий ріг». Для покращення екологічної ситуації в Україні уряд схвалив національний план скорочення викидів в атмосферу від великого спалювального обладнання.
Він почав діяти з 1 січня 2018 року і розрахований на період до 31 грудня 2033 року. За словами міністра екології Остапа Семерака, згідно з планом, всі суб'єкти господарювання, зокрема ТЕС, зобов'язуються виконувати природоохоронні заходи щодо зменшення обсягів викидів забруднювальних речовин та поліпшення стану атмосферного повітря.
в плані податків і інвестицій ДТЕК мое вистуати зразком для інших компаній
тільки нашим підприємствам плювати, на відміну від ДТЕК
правильно зробили, що виклали такий звіт. А то у нас усі тільки й можуть, що про зраду писати
в тому то і справа. Одні працюють, інші роблять вигляд
і ще напевно стільки ж мільйонів заплатили екоподатку. НІхто в області так не вкладає в екологію
а ще платить екоподатки та будує інфоаструктуру міста. Без станції місто вже давно б загнулось