ДП «Івано-Франківськавтотранссервіс» приватизують?

 

У Івано-Франківську заговорили про можливу приватизацію ще одного державного підприємства. Цього разу «під приціл роздержавлення» потрапило  ДП «Івано-Франківськавтотранссервіс» – підприємство, що займається пасажирськими перевезеннями.

 

Лист з профільного міністерства з наполегливою рекомендацією роздержавлення надійшов до Івано-Франківської ОДА вже близько місяця тому.

 

Раніше українські «автотранссервіси» були «управліннями автотранспорту». Але коли у 2006 році за наказом Міністерства транспорту і зв’язку пройшла їх масштабна реорганізація у державні підприємства, керуючі функції у них забрали і  передали спеціально створеній для цього структурі – Головтрансінспекції. Проте у деяких регіонах, зокрема в Івано-Франківську, повноваження щодо проведення конкурсів на пасажироперевезення за цими установами зберегли, таким чином залишивши їх прибутковими. Сьогодні із 14-ти «автотранссервісів», які знаходяться в Україні, таких всього п’ять, а усі решта через їхню нерентабельність держава давно вже продала приватникам. І от дійшла черга і до «Івано-Франківськавтотранссервісу», хоча це підприємство зовсім не збиткове, а скоріше навпаки.

 

Які думки з цього приводу висловлюють самі працівники підприємства, а які – місцева влада – цікавився «ЗК».
Трудівники прикарпатського ДП (а це, до слова, всього лише шестеро людей) вважають: влада не повинна передавати їхнє підприємство у приватні руки, бо тут працюють хороші спеціалісти, які зі своїми функціями справляються відмінно і до  бюджету приносять стабільний дохід.

 

На їхню думку, новий власник про викуплене підприємство навряд чи дбатиме, та й цілком можливо, що на аукціоні його придбає якась фірма-забудовник, адже у власності «Івано-Франківськавтотранссервісу» є цілий гектар землі поряд з приміщенням, де розташовується ДП.

 

«Напевно, буде багато бажаючих загарбати цей гектар, – говорять на підприємстві та просять, щоб не називати їхні прізвища. – Дуже скоро після приватизації нашої установи тут виросте дві-три новобудови».

 

Але найбільше працівники «автотранссервісу» тривожаться про свої робочі місця, бо переконані: приватник, скоріше за все, їх звільнить. Усю надію, кажуть бюджетники, покладають на «білий дім», сподіваючись, що місцева влада у приватні руки їх не віддасть, як не віддала свого часу прибутковий «Локомотиворемонтний завод».

 

І справді, на початку листопада, власне після отримання листа зі столиці, облдержадміністрація виступила проти роздержавлення ДП, мовляв, підприємство ж не «лежаче». Заступник голови ОДА Василь Плавюк тоді пообіцяв робити усе для того, аби цій приватизації завадити.

 

Але місцеві чиновники додають: самі працівники вагу свого підприємства суттєво перебільшують, бо прибутки від «Івано-Франківськавтотранссервісу» не такі вже й захмарні. Навіть якщо його передати у приватні руки, страшних наслідків для економіки регіону це не матиме. Тож, якщо столична влада таки дуже наполягатиме, вищезгадане підприємство пустять «з молотка».  


23.11.2012 2012 1
Коментарі (1)

Н 2012.11.23, 14:26
"Місцеві чиновники додають: самі працівники вагу підприємства суттєво перебільшують,бо прибутки від «Івано-Франківськавтотранссервісу» не такі вже й захмарні" - так само говорили інші чиновники, коли після прийняття нового Бюджетного кодексу підприємці масово почали закривати бізнес. так, захмарних податків вони не сплачували в бюджет, але завдяки ним величезна кількість людей були зайняті десь, а не безробітні. Тепер ті підприємці намагаються виїхати за кордон, бо в Україні через "економічні покращення" економіка напівзруйнована, безробіття зростає, зарплати не встигають за ростом цін, середнього класу немає, залишились олігархи і жебраки. Тому нехай ті місцеві чиновники ще раз подумають і врахують, що підприємство - це не лише надходження до бюджету, це і робочі місця, і все-таки розвиток місцевої економіки, бо хоч там надходження "не такі вже й захмарні", але це надходження в місцевий бюджет. А після приватизації жодних гарантій немає, чи залишиться на тому місці колишнє підприємство.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

457
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1802
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33283
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2179
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2917
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4927 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

290

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1054

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

672

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

897
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

159
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

479
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

559 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

872
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

970
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

740
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7406
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30114 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3694
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

393
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

435
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

637