Дожити до Трампа

 

Картинки по запросу джемаль гейдар

 

Він залишив світ скорбот п’ятого грудня. Проживши все життя в Москві, він заповів поховати себе в Алмати. В нього на все був свій погляд. Він воював проти всіх і, зрозуміло, всіх дратував – від номенклатурної родини (його дід був головою Верховного суду в комуністичному Азербайджані), до правовірних шиїтів, котрі минулого року оголосили його відступником. Стаття у російській Вікіпедії визначає основний вибір його життя словосполученням, обережним до анекдотичності: «віросповідання викликає суперечки».

Поховали його за сунітським звичаєм.

Звали його Гейдаром Джемалем. Іноді додавали «огли», іноді по-батькові: Джахідович. Залежно від того, хто володів інформаційним ресурсом. Іноді коментатори помилялися і називали його Джихадовичем. Можливо, вони помилялися не просто так.

Він був одним з тих, кого цитували офісні віщуни. Адже він пропонував прості відповіді на складні питання. Його картина світу була невигадливою. Він бачив на глобальному політичному полі лише трьох великих гравців – лібералів, «ройялів» (традиціоналістів) та політичний іслам, який в його персональній інтерпретації мав присмак троцькізму.

Він, нащадок «червоних мусульман», не любив тих, хто жив з додаткової вартості.

Він не втомлювався пророчити про крах світового лібералізму і дожив до Трампа. Світовий лібералізм позиціонував його як радикала та маргінала і також дожив до Трампа.

Й тут, при всіх можливих «але», з покійним можна погодитися в одному: прекрасна епоха таки крякнула.

При тому крякнула вона якось криво. Несимпатично крякнула, без романтики і яснооких підпасків. Головними її могильщиками виявилися не полум’яні революціонери, не ліваки-антиглобалісти і не чорні солдати Абу Бакра Багдаді. А ті зажерливі фінансові спекулянти, що відірвали кредитні забов’язання спочатку від золотого забезпечення, а відтак від товарної пропозиції.

Але все це, погодимось, таке далеке і аж надто масштабне. Все це для тих пацанів, що живуть в Луїсвілі і все ще впевнені, що мають Бога за ділера. З нашого закапелку фігури глобального фіналу майже не проглядаються. Хіба що бруд на їхньому взутті, порвані шнурки і прилиплі до тих шнурків сраколизи з місцевих.

В нашому закапелку «дожити до Трампа» має зовсім інше значення. Зовсім, зовсім інше. Просте і таке печальне, аж сплакатися можна. «Дожити до Трампа» в нас тепер означає – не попасти під роздачу до двадцятого січня. Себто, до світанку першого дня нового пацанського літочислення.

Весь український політикум, лише подумати, раптом знайшов себе у контейнері з написом «токсичне, брудне, не торкатися». Ще вчора з ними щось там терли про «проекти», а сьогодні скидують їхні вхідні. Ще вчора вони були «цікавими перспективними партнерами», а тепер від них воротять носа як від купки під парканом.

Сталося те, що Гегель називав переходом кількості в якість. Окремі оціночні судження та е-декларації склалися в цілісне розуміння. За Одером второпали – пацани в Україні ніц не тямлять. Не тому що вони не розумні, а тому що розум і жлобські інстинкти принципово не зустрічаються в їхній свідомості. Знання економіксу, основ менеджменту та англійської – окремо, і набивання кишень налом – окремо. Й одне одному чомусь не заважає.

Так їх «заточили». Вони ж не Ітони з Гарвардами закінчували. І росли не під портретами шляхетних предків. Росли вони за гаражами, «на фарце» та в тій каптьорці п’ятого ЖЕКу, де видавали лопати і мітли. А ще їм давали світоглядні орієнтири в тих заниканих хазах, де гебісти розпивали півлітри зі своїми «барабанами».

А тепер сенс їхнього життя зникає разом з надією на легалізацію. Адже навіщо красти і віджимати, якщо вкрадене і віджате не можна спокійно і з високо піднятою лисиною перенести в майбутнє. Зникає жлобський сенс влади та цінність набутих позицій.

А в Ростові доживає віку жива ілюстрація того як швидко можна помножити на нуль короля жлобів і всю його рать.

І ось вони вже побігли. Полетіли бізнес класом і як прості люди. З папками і кейсами. Полетіли здавати своїх, щоби їм сказали «гут-гут, мальшик» і не ставили червоних штампів. Полетіли складати списки та сортувати компромат.

Потічок лайна стрімко перетворюється на скажену гірську лавину.

Й невипадково, зовсім невипадково в київських спальних районах саме тепер знаходять квартири призабутих «кровосісь». А в них документи.

В заокеанських юристів та лобістів очікуються захмарні заробітки. А нам пропонується влаштовуватися біля зомбоящиків та запасатися попкорном. А декому не завадять таблетки.

Епоха у нашому закапелку закінчується разом з системою, яку збудували у 1991 році. І ніхто не знає, до якого рівня ця система буде зруйнована. Дехто каже, що до фундаменту.

Невже?

Тепер ті, хто не хотів суспільних землетрусів, починають про них мріяти. Бо ж «під шумок» можна заховати хоча б частину тупо вкрадених цяцьок та фішок.

Тому чекаємо на кольорові новорічні ночі.

І на те, що буде після.

 

Картинки по запросу глобальный кризис


22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

388
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

525
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2333
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1721
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2017
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5622 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

19

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1131

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1144

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1654
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

886
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

742
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14560
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

553
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10401
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6075
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

623
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7546
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2784
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

531
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

626
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

465