Люди, які потерпіли від тоталітарних режимів — це жива історія, яку ми не повинні забувати, а зобовязані передавати іншим поколінням. Такого висновку дійшли учасники дводенної регіональної конференції “Жертви тоталітарних режимів. Збереження памяті та передача життєвого досвіду шляхом налагодження діалогу між поколіннями”, яка відбулася цього тижня на базі БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”.
Участь у конференції взяли кількадесят представників організацій жертв тоталітарних режимів, та організацій, що опікуються ними, управлінь освіти та соціальних служб з Львівщини, Херсонщини, Запоріжжя, Харкова, Києва, Дніпропетровська та Івано-Франківщини. “Ми не маємо права забувати свою історію, тому сьогодні ми спільними зусиллями повинні забезпечити цим людям можливість відчути себе потрібними у суспільстві, забезпечити їм повноцінне спілкування між собою та молодю, щоб вони змогли передати їй свій неоціненний досвід”, -- окреслив мету конференції директор івано-франківського Карітасу отець Володимир Чорній.
Працювати із людьми, які постраждали від несправедливості збоку тоталітарних режимів надзвичайно важко. Тому така конференція, стала важливим кроком у вдосконаленні методів спілкування із літніми людьми для представників організацій-учасників реалізації програми “Місце зустрічі — Ділог”, яку підтримує німецький фонд “Память. Відповідальність. Майбутнє ”. Як розповіла Іванна Дмитрук, координатор проекту на базі франківського Карітасу “Клуб похилого віку “Надвечір”, учасники конференції впродовж двох днів обмінювалися досвідом, розповідали про свої труднощі та досягнення, ділилися психологічними методиками, що допоможе кожній з організацій покращити роботу із жертвами тоталітарних режимів та підвищити ефективність діалогу з молодим поколінням.