Досить плутатись і загортати у папірці!

 

/data/blog/61227/6ea49c95b38c8440c3695129a9e1a070.jpg

Куди не подивишся – усюди репринтні видання політика з вилами. Його копії, копїї з його копій та бліді тіні останніх. А ще – клоуни клонів і клони клоунів. Таке враження, що передвиборні перегони витягнули на світ Божий усе, що було в Україні  вбогого, шепелявого та некомпетентного.

 

Чи бачать люди, кого вони ведуть до влади? Питання риторичне, бо таке ж питання можна було задавати й два роки тому і десять і двадцять. А тепекр ще виникає додаткове питання. Якщо десятки тисяч чиновників попадуть під «Закон про очищення влади», то хто прийде на їхнє місце? Чи не ті, хто за хабарі поступав, за хабарі вчився й за хабарі диплом отримав? Єдина втіха – ті, кого виженуть, також не заслуговують на звання фахівців. Свято некомпетентності не вчора почалось і триватиме ще довго.

 

Тому поточні зміни політичного краєвиду не стільки втішають скільки насторожують. Насторожує напружена штовханина перед дверима того політичного «Ноєвого ковчегу», що називається БПП. Майже БМП, але вже тепер видно, що місткіший. Такий собі «човник дідуся Мазая» для збідованих звіряток. Різних-різних звіряток. Під крило президентської харизми пішла купа люду з лихо закрученими життєписами. Й не всі з того люду прикрасили БПП. Щось забагато там хлопчиків, що труться біля великих і дуже великих корит. А це, в свою чергу, натякає на договорняки. Які потім вилізуть на поверхню у вигляді різних квотних призначень та решти гелетеїв.

 

Ще строкатіша «картина маслом» у президентських опонентів. Й у тих, що «опозиційно блоковані» і в тих, що кажуть про «єдність демократичного і націоналістиченого таборів». Їдеш Франківськом, дивишся навкруги і усюди натикаєшся на знайому фізіогноміку. Тобто на знайомі типи «біг-морд». Таких широких, що й на плакат не влазять. Та й імена всі на слуху. Доречним (а головне правдивим) було б таке гасло: «Що не встигли батьки, встигнуть діти!» Але ніхто такого гасла на постери не вивішує. Може тому, що люди замість «встигли» скажуть щось інше?

 

Слава Богу, в нас на Прикарпатті не тхне «опозиційними блоками». Та й від компартії залишились хіба що смердючі спогади. Ліва ніша майже відкрита. Чому кажу «майже»? Тому що там намагаються щось робити національно мальовані ліваки. Але в них поки що нічого не вийшло. Хоча запит на «лівих» існує. Хтось ним може й скористається. Не тепер. Колись. Адже в морі брехні завжди знайдеться місце для червоної риби.

 

Ми далі брешемо, далі плутаємось у визначеннях. Називаємо «смотрящіх» менеджерами, дезертирів воїнами, пройдисвітів активістами, шахраїв політологами. Малюємо собі рожеві картинки майбутнього європейського життя і не даємо відповіді на питання: «Як це європейську Україну будуватимуть люди, які до Європи їздили лише з торбами на закупи?»

 

А назустріч нам лине потік запевнень, присяг та загальних фраз. От беру передвиборну агітку і читаю в ній розділ під назвою «Чого я прагну, про що я мрію?» Себто, про що мріє претендент на крісло у парламенті. Ось він пише (чи йому пишуть його політтехнологи?): «Я мрію про те, щоби моя мама щонеділі частувала родиним (так в тексті з одним «н» - В.В.) обідом своїх дітей, а не виглядала нас із далеких шляхів». Тепло так написано. Близько і зрозуміло простим людям. Але далі кандидат мріє про те, щоби паспорт України «відкривав двері в будь-який університет Європи і світу», «аби я і мої побратими по зброї пройшли звитяжним маршем через український Донбас». Також хороші мрії, але ж якось не в’яжуться з попередньою картиною, де чоловік мріє сидіти в рідному селі на маминій зупі. Може авторам рекламних текстів варто хоча б перечитувати нааписане перед тим як «впарювати» беззмістовну й суперечливу писанину людям «аби сподобалось»?

 

Й таких прикладів є безліч. На потенційного виборця лине «білий шум» у якому важко, практично неможливо, відділити зерно від полови.

 

І люди, чиї вуха забиті отим «білим шумом», вже не розрізняють ані світла ані темряви. Вони вже не реагують на позитив, підозріло ставляться до всіх проявів благодійності (це ж, мовляв, підкуп виборців!) і шукають у кандидатів чогось такого, що б вразило їх уяву. Саме на цьому побудовані передвиборчі компанії Ляшка та «ляшкоподібних». Якщо кандидат роками підтримує культуру і спорт, то це не вражає. А якщо він випасає в міському парку крокодила – оце чоловік!

 

Раціональне в цій передвиборній компанії не працює. Працюють ірраціональні, шаманські практики. І це відкриває небачений простір для безпринципних маніпуляторів-політтехнологів, які варять у своїх казанах зомбуючі технологічні отрути, загортають у привабливі рекламні папірці змістове лайно та знов проштовхують до влади вовків в овечій шкурі або ж сіреньких мажорів з роздутими репутаціями.

 

На цьому тлі вимальовується завдання-мінімум для тих, хто йде в політику з відкритим обличчям. Воно полягає в тому, щоби не взяти на себе бруд цієї компанії, не розміняти репутацію на дешеві трюки і зберегти себе для тих часів, коли замість клоунів і клонів на арену вийдуть люди справи і люди слова.

 

Віктор Вінтоняк,

кандидат у народні депутати України

по одномандатному виборчому округу № 83


16.10.2014 Віктор Вінтоняк 1247 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

546
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1027 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

851
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1669
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2293
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4280 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

252

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

259

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

495

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

442
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8022
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

682
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

719
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1138
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

721
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6305
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1793
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

259
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

285
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1615
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

807 1