Досить плутатись і загортати у папірці!

 

/data/blog/61227/6ea49c95b38c8440c3695129a9e1a070.jpg

Куди не подивишся – усюди репринтні видання політика з вилами. Його копії, копїї з його копій та бліді тіні останніх. А ще – клоуни клонів і клони клоунів. Таке враження, що передвиборні перегони витягнули на світ Божий усе, що було в Україні  вбогого, шепелявого та некомпетентного.

 

Чи бачать люди, кого вони ведуть до влади? Питання риторичне, бо таке ж питання можна було задавати й два роки тому і десять і двадцять. А тепекр ще виникає додаткове питання. Якщо десятки тисяч чиновників попадуть під «Закон про очищення влади», то хто прийде на їхнє місце? Чи не ті, хто за хабарі поступав, за хабарі вчився й за хабарі диплом отримав? Єдина втіха – ті, кого виженуть, також не заслуговують на звання фахівців. Свято некомпетентності не вчора почалось і триватиме ще довго.

 

Тому поточні зміни політичного краєвиду не стільки втішають скільки насторожують. Насторожує напружена штовханина перед дверима того політичного «Ноєвого ковчегу», що називається БПП. Майже БМП, але вже тепер видно, що місткіший. Такий собі «човник дідуся Мазая» для збідованих звіряток. Різних-різних звіряток. Під крило президентської харизми пішла купа люду з лихо закрученими життєписами. Й не всі з того люду прикрасили БПП. Щось забагато там хлопчиків, що труться біля великих і дуже великих корит. А це, в свою чергу, натякає на договорняки. Які потім вилізуть на поверхню у вигляді різних квотних призначень та решти гелетеїв.

 

Ще строкатіша «картина маслом» у президентських опонентів. Й у тих, що «опозиційно блоковані» і в тих, що кажуть про «єдність демократичного і націоналістиченого таборів». Їдеш Франківськом, дивишся навкруги і усюди натикаєшся на знайому фізіогноміку. Тобто на знайомі типи «біг-морд». Таких широких, що й на плакат не влазять. Та й імена всі на слуху. Доречним (а головне правдивим) було б таке гасло: «Що не встигли батьки, встигнуть діти!» Але ніхто такого гасла на постери не вивішує. Може тому, що люди замість «встигли» скажуть щось інше?

 

Слава Богу, в нас на Прикарпатті не тхне «опозиційними блоками». Та й від компартії залишились хіба що смердючі спогади. Ліва ніша майже відкрита. Чому кажу «майже»? Тому що там намагаються щось робити національно мальовані ліваки. Але в них поки що нічого не вийшло. Хоча запит на «лівих» існує. Хтось ним може й скористається. Не тепер. Колись. Адже в морі брехні завжди знайдеться місце для червоної риби.

 

Ми далі брешемо, далі плутаємось у визначеннях. Називаємо «смотрящіх» менеджерами, дезертирів воїнами, пройдисвітів активістами, шахраїв політологами. Малюємо собі рожеві картинки майбутнього європейського життя і не даємо відповіді на питання: «Як це європейську Україну будуватимуть люди, які до Європи їздили лише з торбами на закупи?»

 

А назустріч нам лине потік запевнень, присяг та загальних фраз. От беру передвиборну агітку і читаю в ній розділ під назвою «Чого я прагну, про що я мрію?» Себто, про що мріє претендент на крісло у парламенті. Ось він пише (чи йому пишуть його політтехнологи?): «Я мрію про те, щоби моя мама щонеділі частувала родиним (так в тексті з одним «н» - В.В.) обідом своїх дітей, а не виглядала нас із далеких шляхів». Тепло так написано. Близько і зрозуміло простим людям. Але далі кандидат мріє про те, щоби паспорт України «відкривав двері в будь-який університет Європи і світу», «аби я і мої побратими по зброї пройшли звитяжним маршем через український Донбас». Також хороші мрії, але ж якось не в’яжуться з попередньою картиною, де чоловік мріє сидіти в рідному селі на маминій зупі. Може авторам рекламних текстів варто хоча б перечитувати нааписане перед тим як «впарювати» беззмістовну й суперечливу писанину людям «аби сподобалось»?

 

Й таких прикладів є безліч. На потенційного виборця лине «білий шум» у якому важко, практично неможливо, відділити зерно від полови.

 

І люди, чиї вуха забиті отим «білим шумом», вже не розрізняють ані світла ані темряви. Вони вже не реагують на позитив, підозріло ставляться до всіх проявів благодійності (це ж, мовляв, підкуп виборців!) і шукають у кандидатів чогось такого, що б вразило їх уяву. Саме на цьому побудовані передвиборчі компанії Ляшка та «ляшкоподібних». Якщо кандидат роками підтримує культуру і спорт, то це не вражає. А якщо він випасає в міському парку крокодила – оце чоловік!

 

Раціональне в цій передвиборній компанії не працює. Працюють ірраціональні, шаманські практики. І це відкриває небачений простір для безпринципних маніпуляторів-політтехнологів, які варять у своїх казанах зомбуючі технологічні отрути, загортають у привабливі рекламні папірці змістове лайно та знов проштовхують до влади вовків в овечій шкурі або ж сіреньких мажорів з роздутими репутаціями.

 

На цьому тлі вимальовується завдання-мінімум для тих, хто йде в політику з відкритим обличчям. Воно полягає в тому, щоби не взяти на себе бруд цієї компанії, не розміняти репутацію на дешеві трюки і зберегти себе для тих часів, коли замість клоунів і клонів на арену вийдуть люди справи і люди слова.

 

Віктор Вінтоняк,

кандидат у народні депутати України

по одномандатному виборчому округу № 83


16.10.2014 Віктор Вінтоняк 1362 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

428
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2972
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21127
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2001
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1515 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2392

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

55

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

739

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2170

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

849
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

175
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

478
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1015
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

177
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

795
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

761
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

695
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8238
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

901 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

894
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2189 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

839