Дорогу державного значення Івано-Франківськ – Львів планують відремонтувати до жовтня (фото+відео)

 

Відео роботи ресайклера на дорозі Львів-Івано-Франківськ

 

 

...З "доброї руки" поляків, дорога «пся крев…» довжиною 120 кілометрів, нарешті почала відроджуватись. 

 

«Дорога Львів–Івано-Франківськ давно потребує ремонту і завдяки старанням львівських та івано-франківських депутатів і стараннями керівництва держави в особі президента та прем’єр-міністра, урядом було прийнято рішення збудувати якісну дорогу. Після реконструкції це буде дорога європейського рівня – рівна і безпечна. Кожна дорога, як і будинок, має мати фундамент, те що зараз відбувається, це будівництво фундаменту - основи дороги. Кожен франківець зможе залюбки їздити на каву до Львова і навпаки», - розпорвів кореспондентові "Фіртки" нардний депутат України Олександр Шевченко, оглядаючи ділянку дорги в Львівській області, на якій ведуться ремонтні роботи.

 

Дорога будується за технологією холодного ресайклінгу – це технологія перемішування щойно зрізаного старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії, щоб підсилити міцність основи дороги, – цей шар основи буде мати 22 сантиметри, потім шар асфальтобетону дрібнозернистого і верхній шар щебінко-мастичний асфальтобетон товщиною чотири сантиметри, який характеризується відмінним зчепленням з колесами і високою зносостійкістю. Така дорога має величезну міцність і гарантію 10 років.

 

«І шкода, що така технологія лише почала зараз застосовуватись в Україні. Підсиливши основу дороги ми забезпечуєм на десятиліття якісне дорожнє покриття, тому що асфальт не має тих несучих здатностей, що й дорога зроблена методом ресайклінгу. Тепер заробляти на дорогах ніхто не буде, бо я пояснив депутатам як мають будуватись дороги і яка їх реальна вартість. І разом з депутатськими групами ми будем в кожному регіоні контролювати якість і вартість ремонтних робіт. За цю дорогу я несу відповідальність і перед депутатами і перед суспільством, тому довести цю роботу до кінця - мій обов’язок. Наголошую на тому, що будь-яку корупцію в дорожній сфері ми подолаємо», - зазначив Олександр Шевченко.

 

Цікаво, що О.Шевченко з цього приводу написав на своїй сторінці в Фейсбуці наступне: "Проектно-кошторисна вартість реконструкції участку дороги у Львівській області , яку було запропоновано на тендер, складала 388 000 000 грн. Тендер відбувся за 244 000 000 грн. дуже профісійно та прозоро. Перемогу здобула фірма "ПБС". 
Цікаво, що перевищення проектної ціни над тією, з якою ПБС перемогла на тендері, склала все ті ж 60 процентів, що і у випадку з Набережною Стефаника в Франківську... "Совпаденіє"? "Не думау!")))
Тобто ПБС вже зекономила 148+24=172 мільйони бюджетних коштів. При найвищій якості на десятиліття...
Надалі важливо здобуті досягнення не втратити при проведенні тендеру на участку цієї дороги в Івано-Франківській області..."

 

В Івано-Франківській області реконструкція має відбутись на 78-ми кілометрах дороги. Щоправда яку кількість коштів буде виділено на ці кілометри ще не вирішено, тому що тендер тільки оголошено, і приблизно через місяць буде результат. Але приблизно сума може коливатись в межах 400-450 мільйонів гривень.

 

Також Олександр Шевченко згадав і про «дорогу смерті» в Івано-Франківську, "яку побудували за 1,5 місяці, і яка принесла містянам лише позитив". Цього року вона буде закінчена до кінця, будуть завершені велодоріжки, що не передбачалось навіть проектом, і будуть враховані всі можливі варіанти пересування людей, як на автомобілях,як на велосипедах так і для пішоходів.

 

Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко також розказав про дорогу Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Біберка – Львів. Її протяжність по Львівській області 43,8 кілометри. Ремонт даної ділянки дороги проходить по програмі Єврокарпатського регіону. Постанова була прийнята Верховною Радою, затверджена Кабінетом міністрів і зараз проходить виділення коштів. Львівська область перша провела конкурсну закупівлю на визначення переможців по коштах, з 700 млн. гривень для Львівської області виділено 200 млн. гривень.

 

«При проведенні робіт, коли ми визначали конструктив, ми вирішили випробувати нові технології і пов’язано це з тим, що всі наші дороги зроблені в кінці 60-х років і втратили свою несучу здатність. Інтенсивність руху, тоннаж вантажних перевезень на дорогу збільшився, наші дороги відповідно не витримують тих вимог, які повинні бути. Тому ми використовуєм технологію холодного ресайклінгу, Робиться дорога саме зараз, тому що нарешті держава виділила кошти, а ми маєм чим робити, з ким робити і знаєм як робити. Переможцем конкурсної закупівлі є Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС» міста Івано-Франківськ. Також вісім кілометрів дороги на львівській стороні є під гарантією, тобто її зремонтували кілька років тому і її покриття наразі у відмінному стані, тому ремонтуватись буде 34 кілометри», - повідомив Юрій Лазаренко.

 

«Те, що відбулось у Львівській області є добрим прикладом для всієї України в тому числі і для Управління доріг в Івано-Франківській області. У нас затримки чисто технологічні, бо участок дороги набагато більший і об’єм роботи відповідно складніший. Я переконаний, що вся дорога від Івано-Франківська до Львова буде збудована до кінця жовтня. На покриття буде гарантія 10 років, а на основу - десятиліття, тому ця дорога буде служити дуже довго» , -запевнив в результативності проведеної роботи Олександр Шевченко.

 

Ідеальним терміном здачі дороги є три місяці від початку ремонту, все залежить від фінансування. За день можна зробити більше одного кілометра дороги.

 

А тим часом контролюючі органи перевірили модуль пружності бетонної основи після роботи ресайклера. Висновок - вже за три дні норми перевищені, - можна стелити асфальт...

 

По бетонній основі буде укладено два шари асфальту та гідроізолюючий шар страння - сларісіл, що забезпечить термін експлуатації дороги на десятиліття...

 

 

 

 

 

 

 

Ресайклер влаштовує бетонну основу дороги, перемішуючи в своєму барабані щойно "знятий" верхній шар старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії...

 

 

 

 

 

Нардеп Олександр Шевченко та начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко

 

 

 

 

 

 

 

 


26.06.2015 3319 4
Коментарі (4)

Марина Балінська 2015.07.02, 21:56
великий бізнес - велика брехня. 23.06.15 особисто бачила хто виконує роботи на Львівській ділянці цієї дороги і це не ТОВ "ПБС", а підприємство "Автомагистраль" і судячи по номерних знаках авто не львівські і не франківські. мабуть пан Шевченко як завжди запропонував найкращі умови при чому роботи виконує інша фірма, а ПДВ потім накрутить якраз ТОВ "ПБС", нічого не змінилось.. і, звичайно, тендер у Івано-Франківську не проводять досі тому що "ПБС" має його виграти.
Oleg Golovenskyy 2015.07.02, 23:37
ПБС виграв тендер і буде нести відповідальність за ремонт дороги, а взяти в оренду техніку з інших фірм, чи на субпідряд - звичне явище)) Більший парадокс є якраз в Франківстку - тут на двох ділянках по 2 кілометри (ця нарізка - окрема тема))) виграла "фірма", яка ніколи не займалася ремонтом доріг - на сайті вона представлені як фірма, що займається ремонтом квартир. На фірмі - всього три працівника, включно з директором))
Alexander Alexandrov 2015.07.03, 23:44
Правильно, на Львівській ділянці(у Львівській області) 34км робить одеська фірма Магистраль , а Івано-Франківський участок робить ПБС
Oleg Golovenskyy 2015.07.03, 23:55
На фото і відео - це Львівська область. Робить ПБС) В Івано-Франківській ще ніхто не робить. Тендери ще не відбулися)) може за місяць почнуть)
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1701
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1076
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1324 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3824 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33908
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2879

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

384

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

792

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1752

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1106
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1107
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

665
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

539
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2027
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12235
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1536
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1324
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

580
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

293
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

365
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

409
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1297