Дорога діагностика: скільки коштують тести на СOVID-19 у Франківську

В Україні й досі, аби зробити безкоштовний тест на СOVID-19, потрібно чекати по кілька тижнів. За цей час люди встигають одужати.

Ціна за одне ПЛР-дослідження сягає кількох тисяч гривень, інформує Фіртка з посиланням на Подробиці.

О восьмій ранку біля Івано-Франківської першої міської поліклініки - десятки людей. Усі - на тестування. Ірина в черзі - ще з минулої п'ятниці. Каже, за цей час встигла одужати.

"Температура вже не росте. Але кашель ще зберігся. Чи не думали йти в приватну? Ціна кусається", - розповідає жінка.

В Івано-Франківському обласному лабораторному центрі розповідають: зі своєю роботою справляються. За добу опрацьовують до півтори тисячі аналізів. Утім, кажуть, можуть і більше. То звідки ж довжелезні черги?

"Проблема не у нас, це точно. Не забезпеченість наших поліклінік і тими тубами, і тими паличками для забору матеріалу. Якщо немає тих туб, то як вони можуть відібрати зразок у того пацієнта, про це мають подбати ті управління чи департаменти охорони здоров'я, які є на кожній території", - каже Руслан Савчук, директор Івано-Франківського обласного лабораторного центру.

А от приватні клініки - процвітають. За час пандемії українці зробили понад три мільйони тестів на загальну суму два з половиною мільярди гривень. Левова частка з яких - осіла саме в кишенях приватних лабораторій. Ціни там різняться як у межах одного міста, так і між регіонами.

В Івано-Франківську тест коштуватиме від семисот шістдесяти до тисячі гривень, у сусідньому Львові ціни стартують від тисячі трьохсот п'ятдесяти до двох двісті. У Дніпрі треба викласти майже дві. У Харкові - 2 600 грн. До речі, це стільки ж, як уся пенсія пані Ярослави.

"Ціни трохи зависокі. Треба, щоб були більш доступні ціни. Як пенсіонер може перевіритися? Може та людина, що працює ще може в силі", - розповідає франківчанка.

У Марії онкологія. Жінка розповідає - перший тест на коронавірус робила в поліклініці. Та чекати знову в черзі більше, ніж два тижні просто не може. Тому прийшла до приватників.

"В мене просто вимушена ситуація. Я робила в поліклініці, тепер тре зробити повторно. Це дуже важка історія із цими поліклінічними", - каже Марія.

У МОЗ підрахували собівартість одного тесту й визначили максимальну ціну - це 855 гривень. Ми зверталися до багатьох приватних клінік, та на інтерв'ю погодилась лише одна. До речі, тест у ній коштує 760 гривень.

"Розхідні матеріали дорожчають, тест-системи дорожчають. І ми напевно будемо збільшувати цю ціну. Приклад, ті самі рукавиці.. рукавиці в Україні місяць тому коштували п'ять гривень, а зараз вже 10", - зазначає Ольга Фіщук, власниця приватної клініки.

У лабораторіях очікують, що найближчим часом ціни на ПЛР-тести зростуть щонайменше на 20 відсотків. Утім, навіть за таких умов, вони не можуть коштувати понад тисячу гривень.


Читайте також:

COVID-19: на Прикарпатті за добу 572 підтверджених випадки, сім — летальні

COVID-19 в Івано-Франківську: у реанімаціях лікарень перебувають 37 мешканців

Зайві антибіотики: Супрун розповіла про розумний підхід у лікуванні COVID-19

МОЗ прогнозує складну ситуацію з COVID-19 до весни

Рішення про поставку COVID-вакцини в Україну ухвалять через тиждень

Послаблення карантину неможливе: Франківщина вкотре не готова

COVID 19: чому маски з клапанами неефективні (ВІДЕО)


13.11.2020 1949
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

864
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5326 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1739
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1744
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2889
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2514

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

449

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1658

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2387

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3126
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

214
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

765
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

954
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

521
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

702
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16181
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3058
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

348
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1175
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1029 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

826