Дорога діагностика: скільки коштують тести на СOVID-19 у Франківську

В Україні й досі, аби зробити безкоштовний тест на СOVID-19, потрібно чекати по кілька тижнів. За цей час люди встигають одужати.

Ціна за одне ПЛР-дослідження сягає кількох тисяч гривень, інформує Фіртка з посиланням на Подробиці.

О восьмій ранку біля Івано-Франківської першої міської поліклініки - десятки людей. Усі - на тестування. Ірина в черзі - ще з минулої п'ятниці. Каже, за цей час встигла одужати.

"Температура вже не росте. Але кашель ще зберігся. Чи не думали йти в приватну? Ціна кусається", - розповідає жінка.

В Івано-Франківському обласному лабораторному центрі розповідають: зі своєю роботою справляються. За добу опрацьовують до півтори тисячі аналізів. Утім, кажуть, можуть і більше. То звідки ж довжелезні черги?

"Проблема не у нас, це точно. Не забезпеченість наших поліклінік і тими тубами, і тими паличками для забору матеріалу. Якщо немає тих туб, то як вони можуть відібрати зразок у того пацієнта, про це мають подбати ті управління чи департаменти охорони здоров'я, які є на кожній території", - каже Руслан Савчук, директор Івано-Франківського обласного лабораторного центру.

А от приватні клініки - процвітають. За час пандемії українці зробили понад три мільйони тестів на загальну суму два з половиною мільярди гривень. Левова частка з яких - осіла саме в кишенях приватних лабораторій. Ціни там різняться як у межах одного міста, так і між регіонами.

В Івано-Франківську тест коштуватиме від семисот шістдесяти до тисячі гривень, у сусідньому Львові ціни стартують від тисячі трьохсот п'ятдесяти до двох двісті. У Дніпрі треба викласти майже дві. У Харкові - 2 600 грн. До речі, це стільки ж, як уся пенсія пані Ярослави.

"Ціни трохи зависокі. Треба, щоб були більш доступні ціни. Як пенсіонер може перевіритися? Може та людина, що працює ще може в силі", - розповідає франківчанка.

У Марії онкологія. Жінка розповідає - перший тест на коронавірус робила в поліклініці. Та чекати знову в черзі більше, ніж два тижні просто не може. Тому прийшла до приватників.

"В мене просто вимушена ситуація. Я робила в поліклініці, тепер тре зробити повторно. Це дуже важка історія із цими поліклінічними", - каже Марія.

У МОЗ підрахували собівартість одного тесту й визначили максимальну ціну - це 855 гривень. Ми зверталися до багатьох приватних клінік, та на інтерв'ю погодилась лише одна. До речі, тест у ній коштує 760 гривень.

"Розхідні матеріали дорожчають, тест-системи дорожчають. І ми напевно будемо збільшувати цю ціну. Приклад, ті самі рукавиці.. рукавиці в Україні місяць тому коштували п'ять гривень, а зараз вже 10", - зазначає Ольга Фіщук, власниця приватної клініки.

У лабораторіях очікують, що найближчим часом ціни на ПЛР-тести зростуть щонайменше на 20 відсотків. Утім, навіть за таких умов, вони не можуть коштувати понад тисячу гривень.


Читайте також:

COVID-19: на Прикарпатті за добу 572 підтверджених випадки, сім — летальні

COVID-19 в Івано-Франківську: у реанімаціях лікарень перебувають 37 мешканців

Зайві антибіотики: Супрун розповіла про розумний підхід у лікуванні COVID-19

МОЗ прогнозує складну ситуацію з COVID-19 до весни

Рішення про поставку COVID-вакцини в Україну ухвалять через тиждень

Послаблення карантину неможливе: Франківщина вкотре не готова

COVID 19: чому маски з клапанами неефективні (ВІДЕО)


13.11.2020 1860
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1117
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2475
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2084
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2133
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6451 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2418 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

291

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1116

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1141

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1357
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

237
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

561
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2026
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26476
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

523
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10427 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7969
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

506
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

370
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

519
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

593
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1543