З 8 листопада набуває чинності відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження переліку професій виробництв та організацій, працівники яких підлягатимуть обов’язковим профілактичним щепленням.
Про це повідомив Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України, під час брифінгу, передає Фіртка.
Відповідно до цього наказу обов’язковим щепленням підлягатимуть такі особи:
- працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів
- працівники місцевих державних адміністрацій і відповідно їхніх структурних підрозділів
- працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, дошкільної, позашкільної освіти, а також наукових основ, незалежно від форми їхньої власності.
«Хочу зазначити, що вказані професії потрапили у цей список в першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи цих органів виконавчої влади на національному та місцевих рівнях та закладів освіти.
Окрім того, працівники саме цих установ і вказаних підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, бо мають багато соціальних контактів під час роботи», - переконаний Кузін.
За його словами, працівники вище згаданих організацій, за умови, якщо до 8 листопада не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки не вакцинуються.
Однак, каже Кузін, вакцинація проти коронавірусної хвороби є цілком добровільною.
Нагадаємо, народним депутатам, які не хочуть вакцинуватися, робитимуть безплатно ПЛР-тести.
До слова, Кузін також зазначив, що не відсторонятимуть від роботи тих осіб, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, що видав заклад охорони здоров’я.
«Тут є важливий момент, тому що зараз ця форма довідки – це форма довідки 028. Вона перебуває на затвердженні в центральних органах виконавчої влади. І в довідці не вказуватимуть сам діагноз, тому керівник певної установи може на законних підставах вимагати пред’явлення такої форми медичного висновку», - каже головний державний санітарний лікар.
За його словами, тих працівників, які мають одну дозу вакцини, від роботи також не відсторонятимуть, адже в таких ситуаціях, як зазначив медик, вже не йдеться про ухилення чи відмову від щеплення.
«Непроходження обов’язкового профілактичного щеплення – це не підстава для звільнення. Тобто роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився або ухиляється від проходження обов’язкового профілактичного щеплення.
Якщо такі ситуації стаються – то велике прохання працівників, чиї права порушили звертатися до Державної служби з питань праці і ми будемо вживати всіх можливих заходів для того, щоб зафіксувати ці обставини і притягнути винних осіб до відповідальності», - зазначив Ігор Дегнера, в.о. Голови Державної служби України з питань праці.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, що лише 18% українців довіряють COVID-статистиці (ОПИТУВАННЯ)
CoronaVac: що за вакцина, наскільки ефективна та як працює
Відомо, як впливає вакцинація проти грипу на серцево-судинні захворювання
Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19