"До нас ніхто не звертався, не повідомляв і не узгоджував", - Руслана Василюк про будівництво нової церкви біля міського озера

Цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача, Єпископа Української Греко-Католицької Церкви часів підпілля, який був беатифікований Папою Іваном Павлом II у 2001 році.

Як раніше інформувала Фіртка, споруду планують звести біля міського озера, площею 150 метрів квадратних.

Це питання обговорили сьогодні, 25 березня, під час брифінгу міського голови Івано-Франківська.

читайте також: "Процес складний": в Івано-Франківській громаді триває видалення та обрізка зелених насаджень

"Насправді та територія, яка виділена для будівництва цього храму, каплички, чи як це там назвати, знаходиться за межами земельної ділянки, яка знаходиться в нас у постійному користуванні. Вона знаходиться дуже впритул.

Звичайно, ми бачимо у детальному плані забудови цієї каплички саму споруду, яка знаходиться на тій земельній ділянці, що була виділена депутатським корпусом, якісь певні були домовленості, голосування і так далі. Але в них промальована набагато більша територія, і візуально виглядає так, що споруда заходитиме на нашу територію.

До нас з цього приводу не зверталися, не повідомляли й не узгоджували, що хочуть зробити там, умовно кажучи, сквер і так далі, тобто якийсь певний благоустрій. Отож, в мене немає інформації, хто видав дозвіл. У мене абсолютно така сама інформація, як і у вас.

Тобто було прийняте рішення міської ради про виділення земельної ділянки, на той час вона знаходилася на території Криховецької громади - на території села Крихівці. Зараз, звичайно, це Івано-Франківська територіальна громада, але я не маю відповіді на це запитання", - каже Руслана Василюк, директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації».

Посадовиця погоджується, що така забудова на 70 метрів - це крок назад у розвитку туризму.

"Неодноразово про це говорила, що у місті нам дуже бракує якісних і нормальних зелених зон. І нам потрібно зберегти ті зелені насадження, які у нас зараз є, однозначно - бережно до них ставитися.

Можна висадити 30 молодих дерев, але допоки вони виконуватимуть своє функціональне навантаження, як одне доросле дерево, мине багато років. В умовах екологічної кризи, яку ми зараз бачимо, це катастрофічно.

Повині бути чіткі межі. Наприклад, парк Шевченка має чіткі межі. Щодо міського озера - два чи три роки йшлося про те, щоб нам передали в постійне користування і закріпили межі, а також зробили кадастрову карту і присвоїли кадастровий номер.

Так, зараз воно вже забудоване. Маємо те, що маємо. Насправді хотілось би, щоб поменше було будівництва там. Озеро просто забудовують. Це нас так само турбує. Ми бачимо те, що відбувається, але не на всі процеси можемо вплинути на своєму рівні у юридичній площині.", - резюмує директорка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Була дилема", — Марцінків про очне навчання попри повідомлення щодо замінування

В Івано-Франківську підбили підсумки Програми розвитку місцевого самоврядування: що відомо


25.03.2024 3676
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1319
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2617
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2156
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2230
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6692 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2504 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

396

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1214

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1335

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1471
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

335
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

625
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

108
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26567
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

590
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10512 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

112
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

137
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

449
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

599
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

662