"До нас ніхто не звертався, не повідомляв і не узгоджував", - Руслана Василюк про будівництво нової церкви біля міського озера

Цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача, Єпископа Української Греко-Католицької Церкви часів підпілля, який був беатифікований Папою Іваном Павлом II у 2001 році.

Як раніше інформувала Фіртка, споруду планують звести біля міського озера, площею 150 метрів квадратних.

Це питання обговорили сьогодні, 25 березня, під час брифінгу міського голови Івано-Франківська.

читайте також: "Процес складний": в Івано-Франківській громаді триває видалення та обрізка зелених насаджень

"Насправді та територія, яка виділена для будівництва цього храму, каплички, чи як це там назвати, знаходиться за межами земельної ділянки, яка знаходиться в нас у постійному користуванні. Вона знаходиться дуже впритул.

Звичайно, ми бачимо у детальному плані забудови цієї каплички саму споруду, яка знаходиться на тій земельній ділянці, що була виділена депутатським корпусом, якісь певні були домовленості, голосування і так далі. Але в них промальована набагато більша територія, і візуально виглядає так, що споруда заходитиме на нашу територію.

До нас з цього приводу не зверталися, не повідомляли й не узгоджували, що хочуть зробити там, умовно кажучи, сквер і так далі, тобто якийсь певний благоустрій. Отож, в мене немає інформації, хто видав дозвіл. У мене абсолютно така сама інформація, як і у вас.

Тобто було прийняте рішення міської ради про виділення земельної ділянки, на той час вона знаходилася на території Криховецької громади - на території села Крихівці. Зараз, звичайно, це Івано-Франківська територіальна громада, але я не маю відповіді на це запитання", - каже Руслана Василюк, директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації».

Посадовиця погоджується, що така забудова на 70 метрів - це крок назад у розвитку туризму.

"Неодноразово про це говорила, що у місті нам дуже бракує якісних і нормальних зелених зон. І нам потрібно зберегти ті зелені насадження, які у нас зараз є, однозначно - бережно до них ставитися.

Можна висадити 30 молодих дерев, але допоки вони виконуватимуть своє функціональне навантаження, як одне доросле дерево, мине багато років. В умовах екологічної кризи, яку ми зараз бачимо, це катастрофічно.

Повині бути чіткі межі. Наприклад, парк Шевченка має чіткі межі. Щодо міського озера - два чи три роки йшлося про те, щоб нам передали в постійне користування і закріпили межі, а також зробили кадастрову карту і присвоїли кадастровий номер.

Так, зараз воно вже забудоване. Маємо те, що маємо. Насправді хотілось би, щоб поменше було будівництва там. Озеро просто забудовують. Це нас так само турбує. Ми бачимо те, що відбувається, але не на всі процеси можемо вплинути на своєму рівні у юридичній площині.", - резюмує директорка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Була дилема", — Марцінків про очне навчання попри повідомлення щодо замінування

В Івано-Франківську підбили підсумки Програми розвитку місцевого самоврядування: що відомо


25.03.2024 4117
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

386
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

523
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2333
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1721
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2017
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5622 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1131

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1144

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1654

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1129
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

886
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

742
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14560
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

553
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10401
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6075
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

623
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7545
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2783
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

530
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

626
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

464