До Івано-Франківська втретє їде відомий американський отохірург, який проводитиме безкоштовні операції на вусі

 

 

16 червня до Івано-Франківська приїжджає всесвітньовідомий отохірург Річард Вагнер - професор медичного факультету Університету Джорджтаун штату Вашингтон, засновник Міжнародної благодійної організації «Global ENT Outreach».

 

Пацієнтами американського фахівця є сотні людей, у тому числі і дітей, у країнах Азії, Африки та Південної Америки.

 

За час візиту, який, до речі, відбуватиметься за підтрики народного депутата України Олександра Шевченка, хірург проведе три десятки безкоштовних операцій та консультуватиме пацієнтів Івано-франківського Навчально-практичного Центру Слуху.

 

Операції проходитимуть у Івано-Франківській обласній дитячій лікарні та Івано-Франківській ЦМКЛ. Усі маніпуляції під час оперативних втручать будуть відкритими для перегляду - студенти медуніверситету, лікарі та зацікавлені франківці зможуть бачити їх на на екрані у лекційних аудиторіях медзакладів.

 

Про унікальність і важливість візиту відомого іноземця, Центр Слуху та проблеми, які турбують франківців Фіртка спілкувалася із директором Центру слуху Романом Фіщуком.

 

Що це за Центр Слуху і чим він займається?

Навчально-практичний Центр Слуху відкрився в середині грудня 2014 року як один із підрозділів нашого медичного університету. Враховуючи, що напрямок лікування пацієнтів з проблемами слуху у нас взагалі не розвинутий, то ми вирішили, що у нас достатньо потенціалу і розумового, і технічного. Тому і вирішили відкрити окремий центр і доводити до відома пацієнтів, що є такий центр, де можна прийти, обстежитись і пролікуватися.

Взагалі проблема у світі дуже актуальна. Близько 5% населення Землі мають проблеми зі слухом, які потребують лікування. Це 360 мільйонів людей. Згідно прогнозів , до 2050 року ця цифра має зрости до 900 мільйонів людей. І 90 мільйонів проживатиме у Європі.

Голвона мета діяльності Центру - надавати якісні послуги пацієнтам і проводити навчання як лікарів, так і студентів, які працюють в цьому напрямку. Поки що у нас в регіоні цим напрямком мало хто займається. Тому хочемо вчити як вирішувати проблеми з слухом, а також маємо обладнання, яке виводить те, що в людини відбувається у вусі, на зовнішній екран.

 

Хто працює у Центрі?

На постійній основі працюю я. Є ще моя колега більше займатиметься налаштуванням слухових апаратів. Також приїжджають фахівці, головним чином із закордону.

 

Як ти познайомився із Річардом Вагнером і як він погодився приїхати в Івано-Франківськ?

Річард приїжджає вже втретє до Івано-Франківська. До речі, наше місто єдине у всій Східній Європі, де фахівець проводить такі операції. Головним чином його програма спрямована на країни Африки, Азії та Південної Америки. Вперше до нас він приїхав у 2012 році. Тоді Центру ще не було. Я на той час ще був інтернем, але зрозумів, що потрібно розвивати цю галузь у нас в місті. Тому, що усі хірурги, які оперують вухо, є тільки у Києві. Я багато їздив закордон, стажувався за різними програмами і, коли шукав навчання по хірургії вуха, то постійно натрапляв на прізвище Річарда. Ще 15 років тому він заснував програму, з якою їздить по різних країнах світу – проводить операції. Читає лекції, вчить лікарів. Усі операції і навчання він проводить безкоштовно. Заходи відкриті – кожен зацікавлений може прийти і поспілкуватися з іноземним фахівцем.

У 2009 році його організація отримала у США відзнаку за найпотужнішу міжнародну гуманітарну діяльність.

Коли я дізнався про Річарда, то вирішив написати йому листа. І ось від відправлення мною листа до моменту, коли Річард вперше приїхав до нас минуло тільки півроку. Тобто, комунікація відбулася швидко.

Він взагалі унікальна людина. Він допомагає нам із обладнанням, оскільки має прямі контакти із компаніями-виробниками. Він допоміг нам отримати мікроскоп, який я привіз з Італії. Також передав нам набір інструментів, які потрібні для хірургії вуха.

Усі пацієнти, які пройшли операції в Річарда, дуже задоволені результатом. Були такі випадки, що ті, хто мав проблеми із двома вухами – у 2012 році прооперували одне, а наступного року прийшли на операцію із другим.

 

Скільки цього разу операцій заплановано провести?

За попередні два візити було прооперовано десь коло 30 людей. Цього разу розраховуємо, що буде проведено 30 операцій за тиждень перебування лікаря в Івано-Франківську. Пацієнтів лікарі направляють на до обстеження в наш Центр Слуху. Я збираю ці дані, ми разом із Річардом їх переглядаємо і обговорюємо через Інтернет. Тоді визначаємо, кому потрібна операція, а кому потрібно призначити лікування чи ще пройти консультацію. Після цього я знову контактую з людьми і розповідаю їм, що потрібно було б зробити.

 

Операції для іванофранківців будуть безкоштовними?

Так, для дітей цілком безкоштовні. Для дорослих сама операція безкоштовна, тільки потрібно буде покрити витрати на ліки – знеболюючі, наркоз, перев’язочні матеріали. Але це у порівнянні з вартістю, скільки котує така операція закордоном, – мінімум.

 

Хто оплачує переїзд і проживання лікарю?

Він просить не багато – переліт, проживання і харчування. В деяких країнах, де він працює, є благодійні фонди, які фінансують йому візит. У нас це робимо ми. Ми шукали вже різні фонди європейські, які б нам допомогли, однак Україна не є у колі їхніх інтересів – тобто тією країною, в якій вони підтримують таку діяльність. Тому і шукаємо спонсорів на місці. Цього разу нам зголосився допомогти народний депутат Олександр Шевченко, який організовує переїзд та Ігор Фріс, який забезпечує проживання професора в Івано-Франківську.

 

Хто ще буде на операціях разом із Річардом?

Він оперує, асестують йому наші лікарі. Ми під його наглядом також проводитимемо певні маніпуляції. Операції транслюватимуться наживо у лекційний зал і можна буде вчитися і бачити як виглядає процес.

 

Скільки часу в середньому триває така операція?

Десь до двох годин.

 

Наскільки серед іванофранківців поширені захворювання вуха?

Дуже поширені. Думаю, що у нас десь до 10% населення мають проблеми зі слухом. Ці проблеми можуть бути різними – деякі треба оперувати, деякі не потрібно. У нас ,як правило, трапляються запущені випадки. Різноманітні отити, що поширені у дітей, які погано лікують, з кожним роком переходять в хронічну форму, що призводить навіть до пухлин. А це все через те, що у нас немає фахівців, які б працювали із системою раннього виявлення хвороб. Тому візити лікарів такого рівня є надвзичайно корисними і актуальними для нас.

 

Роман Фіщук - лікар-отоларинголог, член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України, магістр з менеджменту в охороні здоров'я. Керівник Навчально-практичного центру слуху, метою якого є удосконалення системи освіти та підготовки молодих лікарів у галузі отології та покращення якості життя людей з вадами слуху. Великим здобутком Центру Слуху є сучасне діагностичне обладнання, яке дозволяє провести комплексну діагностику порушень слухового аналізатора у дорослих та дітей.


10.06.2015 2350 3
Коментарі (3)

Наталія Бойчук 2015.07.12, 12:20
Дуже велику і корисну роботу виконує цей центр. Побільше б таких специалістів
Наталія Бойчук 2015.07.12, 12:27
Дуже велику і корисну роботу виконує цей центр!Побільше б таких спеціалістів.
Юлія Квятковська 2015.10.31, 19:57
Підкажіть, будь-ласка, чи можна ще якось потрапити на таку операцію? Що для цього потрібно зробити? Я маю проблеми зі слухом і тільки мрію про такий шанс. Доппоможіть, будь-ласка.
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

609
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3188
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21315
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2100
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1592 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2467

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

392

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

270

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

859

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2263
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

282
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

557
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1104
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

265
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

883
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

850
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

765
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8341
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

424
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1216 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2283 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

972