Дизайнер: В Івано-Франківську в моді одяг з етнічними мотивами

 

/data/blog/55891/bae124468e0295294915574e05ec63bb.jpg

 

Яким є стиль одного з найзагадковіших, найяскравіших та автентичних міст нашої країни – Івано-Франківська?

 

Ми поговорили з франківськими дівчатами про те, якою є мода для них, що стає популярним у їхньому місті, та куди треба піти на шопінг, аби знайти речі у стилі Івано-Франківська.

 

"Важко сказати чи існує якийсь основний тренд, адже зараз молодь вдягається дуже різноманітно. Та все ж у Франківську, мабуть, переважають етнічні нотки: вишивка, натуральні тканини (льон, бавовна). Нещодавно в нас навіть з'явився свій фірмовий стиль - "айдентики". Зараз футболки з цими принтами мають неабияку популярність" - пояснює Рената Налисник, засновниця культурно-мистецької точки "КіМнаТа Фенікса".

 

Також, на думку Ренати, дуже важливими є додаткові деталі образу: "Щодо аксесуарів, то в нас не здають позицій феньки (файнички, від слова "файно"), вироби з бісеру (по-нашому – пацьорки) і вироби з натурального каменю".

 

"Взагалі, раніше більше відчувалась якась така залежність від закордонної моди: Туреччина і Китай в основному. Це в місті дуже відчувалось, бо одразу всі ходили в однаковому одязі. Зараз люди частіше обирають якість, практичність, унікальність, ну і прийнятну цінову політику. В цьому сенсі надзвичайно популярними стали second-hand та стоки. Для бідніших верств населення це майже рай, адже інколи можна одягнути всю сім'ю без особливого обтяження бюджету" - розповідає засновниця "КіМнаТи Фенікса".

 

Але не все так однозначно, говорить Рената: "Та тут дві сторони медалі. З одного боку це набагато дешевше і можна знайти справді якісні та навіть фірмові речі. А з іншого, мені здається, що українським дизайнерам складно конкурувати з таким напливом дешевого одягу".

 

Про формування власного образу та стилю, Рената розповідає з радістю: "Свого часу я стала великим прихильником етнічного одягу від "Мокші". І хоч він досить дорогий, зате переважно ці речі шиють в 1-2-х екземплярах, з дивовижним етнічним кроєм і цікавими тканинами з льону. Надзвичайно яскравий і неординарний одяг".

 

Також, Рената надає перевагу і більш ексклюзивним, суто дизайнерським речам, які виготовляються в Україні: "Згодом мене зацікавили більш витончені речі, наприклад, є така українська дизайнер Олеся AREFEVA, їхня особливість - різноманітні елегантні мережива, боді, сукні. В таких ніжних тканинах кожна жінка почуватиметься особливою".

 

Звичайно, такі речі не будуть коштувати дешево, але Рената поділилася секретом, як можна купувати їх дешевше: "Найбільший мінус – це ціна. Вихід з такої ситуації-хіба що полювати на акції, знижки, розпродажі. Взагалі, вважаю, що мода циклічна і помічаю, що останнім часом речі з "бабусиної скрині" ох як у тренді. Лиш з тією різницею, шо колись одяг виготовляли набагато якісніший ніж тепер".

 

"Також, оскільки ми студенти, то я і мої друзі частіше віддаємо перевагу Second-hand. Але все одно час від часу таки тішу себе одягом улюблених дизайнерів. Одяг у стилі Франківська мабуть можна купити в кожному сувенірному магазині. Тут вам запропонують великий вибір вишиванок і аксесуарів до них. І звісно ж, поцікавтесь місцевими дизайнерами, вони справді варті уваги. Як на мене такі речі з етнічними мотивами, які притаманні нашому краю з моди не виходять ніколи" - радить засновниця "КіМнаТи Фенікса".

 

Квітослава Марко, студентка, розповідає про стиль свого міста з іншої точки зору: "Навряд чи Франківськ - місто одного стилю. Спочатку здається, що пересічний житель міста віддає перевагу casual, проте на Стометрівці (головні пішохідній вулиці міста) ви зустрінете як любителів street fashion з дзеркальними фотоапаратами, так і бохо-хіппі з тамтамами і гітарами. Станіславів - маленьке містечко, куди всюди можна дістатися пішки чи велосипедом - тому багато людей, особливо молодь, все частіше обирають зручні спортивні речі, інколи складається враження, що це просто туристи з Буковелі, які, чекаючи на потяг, вирішили прогулятись Фраником".

 

Основні тренди, на думку студентки – патріотизм та неординарність: "Завжди популярними у Франківську були патріотичні аксесуари, і зараз відсоток жителів у футболках з тризубом, народним орнаментом, нашивках з націоналістичною тематикою та просто вишиванках зашкалює".

 

Сама ж Квітослава обирає зручні речі та мінімалістичні аксессуари: "Мій улюблений варіант на щодень – джинси і сорочка. Практично не ношу взуття на підборах, дуже рідко вдягаю сукні чи спідниці. З брендів люблю new look та h&m, інколи замовляю речі за кордоном. З аксесуарів - сережки-вкрутки".

 

На стиль міста впливає і поява популярни світових брендів: "Нещодавно (кілька років тому) у Франківську почали з'являтися мережеві магазини одягу - Top Secret, Oggi, Terranova, House та ін., саме там зараз часто скуповується молодь. Є також стокові магазини- Скриня та Єврошоп".

 

"Якщо ж шукати патріотичні принти, то найбільший вибір є в Сувенірному Штабі Станіславова, на тій же ж Стометрівці" - радить студентка.

 

Отже, стиль Івано-Франківська дуже самобутній: поряд із відомими брендами тут конкурують дизайнери та автентичні вишиванки. Модники дуже патріотичні, і обирають не тільки українську символіку, але й айдентику власного міста, своїх модел'єрів та відходять від мас-маркету. Дуже велику роль відіграють аксесуари: плетені власноруч або ж підібрані з любов'ю, вони завершують образ франківчанина.

 

Gazeta.ua


21.07.2014 1177 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1168 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1418
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5952 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2234
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2071
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3253

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

724

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1886

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2629

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3381
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

409
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

526
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1101
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33938
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

850
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

988
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16486
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

692
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

714
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

675
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

457