Дизайнер: В Івано-Франківську в моді одяг з етнічними мотивами

 

/data/blog/55891/bae124468e0295294915574e05ec63bb.jpg

 

Яким є стиль одного з найзагадковіших, найяскравіших та автентичних міст нашої країни – Івано-Франківська?

 

Ми поговорили з франківськими дівчатами про те, якою є мода для них, що стає популярним у їхньому місті, та куди треба піти на шопінг, аби знайти речі у стилі Івано-Франківська.

 

"Важко сказати чи існує якийсь основний тренд, адже зараз молодь вдягається дуже різноманітно. Та все ж у Франківську, мабуть, переважають етнічні нотки: вишивка, натуральні тканини (льон, бавовна). Нещодавно в нас навіть з'явився свій фірмовий стиль - "айдентики". Зараз футболки з цими принтами мають неабияку популярність" - пояснює Рената Налисник, засновниця культурно-мистецької точки "КіМнаТа Фенікса".

 

Також, на думку Ренати, дуже важливими є додаткові деталі образу: "Щодо аксесуарів, то в нас не здають позицій феньки (файнички, від слова "файно"), вироби з бісеру (по-нашому – пацьорки) і вироби з натурального каменю".

 

"Взагалі, раніше більше відчувалась якась така залежність від закордонної моди: Туреччина і Китай в основному. Це в місті дуже відчувалось, бо одразу всі ходили в однаковому одязі. Зараз люди частіше обирають якість, практичність, унікальність, ну і прийнятну цінову політику. В цьому сенсі надзвичайно популярними стали second-hand та стоки. Для бідніших верств населення це майже рай, адже інколи можна одягнути всю сім'ю без особливого обтяження бюджету" - розповідає засновниця "КіМнаТи Фенікса".

 

Але не все так однозначно, говорить Рената: "Та тут дві сторони медалі. З одного боку це набагато дешевше і можна знайти справді якісні та навіть фірмові речі. А з іншого, мені здається, що українським дизайнерам складно конкурувати з таким напливом дешевого одягу".

 

Про формування власного образу та стилю, Рената розповідає з радістю: "Свого часу я стала великим прихильником етнічного одягу від "Мокші". І хоч він досить дорогий, зате переважно ці речі шиють в 1-2-х екземплярах, з дивовижним етнічним кроєм і цікавими тканинами з льону. Надзвичайно яскравий і неординарний одяг".

 

Також, Рената надає перевагу і більш ексклюзивним, суто дизайнерським речам, які виготовляються в Україні: "Згодом мене зацікавили більш витончені речі, наприклад, є така українська дизайнер Олеся AREFEVA, їхня особливість - різноманітні елегантні мережива, боді, сукні. В таких ніжних тканинах кожна жінка почуватиметься особливою".

 

Звичайно, такі речі не будуть коштувати дешево, але Рената поділилася секретом, як можна купувати їх дешевше: "Найбільший мінус – це ціна. Вихід з такої ситуації-хіба що полювати на акції, знижки, розпродажі. Взагалі, вважаю, що мода циклічна і помічаю, що останнім часом речі з "бабусиної скрині" ох як у тренді. Лиш з тією різницею, шо колись одяг виготовляли набагато якісніший ніж тепер".

 

"Також, оскільки ми студенти, то я і мої друзі частіше віддаємо перевагу Second-hand. Але все одно час від часу таки тішу себе одягом улюблених дизайнерів. Одяг у стилі Франківська мабуть можна купити в кожному сувенірному магазині. Тут вам запропонують великий вибір вишиванок і аксесуарів до них. І звісно ж, поцікавтесь місцевими дизайнерами, вони справді варті уваги. Як на мене такі речі з етнічними мотивами, які притаманні нашому краю з моди не виходять ніколи" - радить засновниця "КіМнаТи Фенікса".

 

Квітослава Марко, студентка, розповідає про стиль свого міста з іншої точки зору: "Навряд чи Франківськ - місто одного стилю. Спочатку здається, що пересічний житель міста віддає перевагу casual, проте на Стометрівці (головні пішохідній вулиці міста) ви зустрінете як любителів street fashion з дзеркальними фотоапаратами, так і бохо-хіппі з тамтамами і гітарами. Станіславів - маленьке містечко, куди всюди можна дістатися пішки чи велосипедом - тому багато людей, особливо молодь, все частіше обирають зручні спортивні речі, інколи складається враження, що це просто туристи з Буковелі, які, чекаючи на потяг, вирішили прогулятись Фраником".

 

Основні тренди, на думку студентки – патріотизм та неординарність: "Завжди популярними у Франківську були патріотичні аксесуари, і зараз відсоток жителів у футболках з тризубом, народним орнаментом, нашивках з націоналістичною тематикою та просто вишиванках зашкалює".

 

Сама ж Квітослава обирає зручні речі та мінімалістичні аксессуари: "Мій улюблений варіант на щодень – джинси і сорочка. Практично не ношу взуття на підборах, дуже рідко вдягаю сукні чи спідниці. З брендів люблю new look та h&m, інколи замовляю речі за кордоном. З аксесуарів - сережки-вкрутки".

 

На стиль міста впливає і поява популярни світових брендів: "Нещодавно (кілька років тому) у Франківську почали з'являтися мережеві магазини одягу - Top Secret, Oggi, Terranova, House та ін., саме там зараз часто скуповується молодь. Є також стокові магазини- Скриня та Єврошоп".

 

"Якщо ж шукати патріотичні принти, то найбільший вибір є в Сувенірному Штабі Станіславова, на тій же ж Стометрівці" - радить студентка.

 

Отже, стиль Івано-Франківська дуже самобутній: поряд із відомими брендами тут конкурують дизайнери та автентичні вишиванки. Модники дуже патріотичні, і обирають не тільки українську символіку, але й айдентику власного міста, своїх модел'єрів та відходять від мас-маркету. Дуже велику роль відіграють аксесуари: плетені власноруч або ж підібрані з любов'ю, вони завершують образ франківчанина.

 

Gazeta.ua


21.07.2014 1279 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1145
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2836
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3145 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

922

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

792

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

168
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

463
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

391
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

387
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122