
Пластуни — це українські скаути, які вже понад сто років виховують молодь на засадах патріотизму, самовиховання, лідерства та служіння громаді.
Сьогодні у пластовій домівці Івано-Франківська відбулася тепла та пізнавальна зустріч місцевих пластунів з гостем із Фінляндії — архітектором і скаутом Марко Касаґранде, пише Фіртка з місця події.
Фінський письменник та професор архітектури перебуває в Україні з коротким візитом, під час якого проводить лекції для студентів.
Протягом спілкування Марко поділився досвідом фінських скаутів, розповів про особливості скаутського руху у своїй країні та специфіку юнацьких мандрівок, які там проводять навіть за температури -40°C.
Особливо відгукнулася учасникам розповідь про щотижневі скаутські сходини у Фінляндії: попри наявність облаштованих домівок, більшість зустрічей відбувається просто неба — у лісі, за будь-якої погоди. Це дуже співзвучно з практикою пластунів, адже діти теж проводять час без ґаджетів, зосереджуючись на командній роботі, іграх, спілкуванні та єднанні з природою.
Окрему увагу гість приділив вихованню молоді через пізнання історії, що, за його словами, є важливою складовою у формуванні свідомого покоління. Також він розповів про цікаву ініціативу фінських скаутів — збирати мрії дітей за допомогою іграшки-гойдалки у формі коня, яку згодом дарують меру міста, як символ відповідальності дорослих за дитячі сподівання.
До речі, у Фінляндії 70% дітей та підлітків залучені до скаутського руху — приклад, який справді надихає. І скаутинг, і пластування — це не лише форма дозвілля, а ціла система виховання, що передається з покоління в покоління з часу заснування організацій, орієнтовно з 1908–1909 та 1911-1912 рр. відповідно.
Під час зустрічі торкнулися й теми підтримки України. Фінляндія залишається одним із послідовних партнерів нашої держави у боротьбі з російською агресією. Зокрема, після масованих атак на Харківщину, спільно із приватними ініціативами фінський уряд профінансував надання модульних будиночків для постраждалих громад — як тимчасове житло для людей, що втратили домівки.
"Щиро дякую всім, хто долучився до організації та проведення цієї змістовної та душевної події. Такі моменти надихають і зміцнюють зв’язки між скаутами з різних країн — задля спільного майбутнього, побудованого на довірі, взаємоповазі та підтримці," — резюмувала організаторка зустрічі пластунка сеньйорка праці Лідія Федик, представниця куреня «Блискавки».
Зустріч із Марко Касаґранде стала чудовим прикладом того, як скаутський рух об'єднує людей з різних країн навколо спільних цінностей — любові до природи, служіння спільноті та виховання свідомої молоді.
На завершення вечора, за традицією скаутського братерства, присутні обмінялися хустками та зробили спільне фото на пам’ять. Завдяки синхронному перекладу, який забезпечила пластунка Оля Слободян, зустріч пройшла у щирій, душевній атмосфері, кожен учасник вільно долучався до розмови.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Спів та дитячі усмішки: як пластуни в Івано-Франківську підтримують вояків у лікарнях (ФОТО)