"Діти війни" заблокували роботу Івано-Франківського міського суду (фото)

Сьогодні зранку, 17 січня близько 400 людей похилого віку намагалися увійти в приміщення Івано-Франківського міського суду, щоби здати заяви на отримання пільг як «діти війни».

Таким чином, робота Івано-Франківського міського суду паралізована внаслідок надмірної кількості осіб, які бажають подати до суду різного роду документів.

 

З 17 січня 2011 року, після закінчення звітного періоду, в Івано-Франківському міському суді розпочався прийом та реєстрація позовних заяв та інших документів.

Ще з самого ранку перед входом в приміщення суду утворився величезний затор з пенсіонерів, які виявили бажання подати свої документи. За наявних в Івано-Франківському міському суді ресурсів – можливо зареєструвати близько 120 позовних заяв та документів в день. Натомість перед установою зібралось близько 400 осіб. Через це, інші відвідувачі суду не потрапили вчасно на судові засідання, а працівники суду продиралися крізь натовп до робочого місця.

Працівники охорони намагалися заспокоїти людей та пояснити ситуацію, яка склалася, проте «діти війни» не звільняють прохід та продовжують чекати та навіть створюють списки черг. Через певний час очікування, крім сварок з правоохоронцями, пенсіонери почали конфліктувати і між собою.

 

На короткому брифінгу, виконувач обов’язків голови Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк повідомив кореспонденту «Фіртки», що приміщення суду не розраховане на таку кількість осіб. Крім того, це єдиний вхід в установу. Він запевнив, що всі заяви «дітей війни» будуть зареєстровані у визначеному законом єдиному порядку.

У зв’язку з сьогоднішньою ситуацією, працівники суду забезпечують по мірі можливості максимальний доступ до суду. З приводу сьогоднішньої ситуації відбулися збори суддів як Івано-Франківського міського суду, так і обласного апеляційного суду. Як повідомив Тарас Антоняк, з метою оптимального прийому заяв, буде розроблено спеціальний графік роботи суду.

 

За словами керівника апарату Івано-Франківського міського суду Володимира Оліяра, є альтернатива чергам перед будівлею суду: позовні заяви та іншого роду документи можна подати до суду надіславши їх поштовим зв’язком, а також вкинувши в скриньки, котрі розташовані в приміщенні Івано-Франківського міського суду на першому поверсі. Натомість позивач отримає документальне підтвердження того, що суд отримав лист.

В суді запевняють, що надіслані справи реєструються в такому ж порядку, як і при спілкуванні віч-на-віч.

 

Виконувач обов’язків голови Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк та керівника апарату Володимира Оліяра закликають громадян до розуміння та взаємоповаги.

 

 

 

Довідка

Згідно із законом дітям війни передбачено такі пільги: право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, використання чергової відпустки в зручний для них час, одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва, безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання, право на 25% знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.

Окрім того, діти війни, які є інвалідами, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях).

 

 

15


17.01.2011 2645 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

621
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

870
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2509
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1807
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2095
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5702 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

132

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

254

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1208

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1233
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

972
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

813
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14639
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

666
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10465
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6164
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

692
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7658
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2908
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

637
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

711
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

620