Сьогодні зранку, 17 січня близько 400 людей похилого віку намагалися увійти в приміщення Івано-Франківського міського суду, щоби здати заяви на отримання пільг як «діти війни».
Таким чином, робота Івано-Франківського міського суду паралізована внаслідок надмірної кількості осіб, які бажають подати до суду різного роду документів.
З 17 січня 2011 року, після закінчення звітного періоду, в Івано-Франківському міському суді розпочався прийом та реєстрація позовних заяв та інших документів.
Ще з самого ранку перед входом в приміщення суду утворився величезний затор з пенсіонерів, які виявили бажання подати свої документи. За наявних в Івано-Франківському міському суді ресурсів – можливо зареєструвати близько 120 позовних заяв та документів в день. Натомість перед установою зібралось близько 400 осіб. Через це, інші відвідувачі суду не потрапили вчасно на судові засідання, а працівники суду продиралися крізь натовп до робочого місця.
Працівники охорони намагалися заспокоїти людей та пояснити ситуацію, яка склалася, проте «діти війни» не звільняють прохід та продовжують чекати та навіть створюють списки черг. Через певний час очікування, крім сварок з правоохоронцями, пенсіонери почали конфліктувати і між собою.
На короткому брифінгу, виконувач обов’язків голови Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк повідомив кореспонденту «Фіртки», що приміщення суду не розраховане на таку кількість осіб. Крім того, це єдиний вхід в установу. Він запевнив, що всі заяви «дітей війни» будуть зареєстровані у визначеному законом єдиному порядку.
У зв’язку з сьогоднішньою ситуацією, працівники суду забезпечують по мірі можливості максимальний доступ до суду. З приводу сьогоднішньої ситуації відбулися збори суддів як Івано-Франківського міського суду, так і обласного апеляційного суду. Як повідомив Тарас Антоняк, з метою оптимального прийому заяв, буде розроблено спеціальний графік роботи суду.
За словами керівника апарату Івано-Франківського міського суду Володимира Оліяра, є альтернатива чергам перед будівлею суду: позовні заяви та іншого роду документи можна подати до суду надіславши їх поштовим зв’язком, а також вкинувши в скриньки, котрі розташовані в приміщенні Івано-Франківського міського суду на першому поверсі. Натомість позивач отримає документальне підтвердження того, що суд отримав лист.
В суді запевняють, що надіслані справи реєструються в такому ж порядку, як і при спілкуванні віч-на-віч.
Виконувач обов’язків голови Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк та керівника апарату Володимира Оліяра закликають громадян до розуміння та взаємоповаги.
Довідка
Згідно із законом дітям війни передбачено такі пільги: право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, використання чергової відпустки в зручний для них час, одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва, безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання, право на 25% знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.
Окрім того, діти війни, які є інвалідами, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях).
15