Ділитись ідеями

 

 

 

Цим блогом розпочинаємо нову рубрику – TEDx IF.

 

Автори  розкажуть про те, як подібні конференції поширюють ідеї, варті поширення. Також поділяться враженнями від участі у конференціях в інших містах і країнах.

 

Цього разу думки від студентки магістратури УКУ, журналістки, блогерки і мандрівниці Ольги Перехрест.

 

 

Ділитись ідеями

 

«Майбутнє – за маленькими містами», якось сказала одна моя знайома. Я би доповнила цю думку так: майбутнє – за маленькими містами, які працюють над собою. Івано-Франківськом в цьому питанні можна лише пишатись. Я вже давно не встигаю слідкувати за подіями, проектами та ініціативами, які створюють в цьому місті. Що важливо - ці ініціативи діють цілком успішно.

 

Однією з таких ініціатив є рух TEDx. Це незалежно організована подія, створена за форматом міжнародної конференції TED. Головна мета руху TEDx – поширювати нові ідеї, ділитись ними з якомога більшою кількістю людей. Першочерговими темами TED’у були технології, розваги та дизайн. Але на сьогодні цих тем значно більше: від бізнесу до поезії, від мистецтва до глобальних проблем...

 

Чому вчить TED (окрім безпосередньо того, про що говорять його спікери)? Тому, що освіта може бути цікавою та корисною; що можна настільки цікаво розповідати про генетику, що навіть останній гуманітарій все зрозуміє; що нам потрібно дослухатись один до одного та час від часу змінювати кут зору. Коли бракує сил та натхнення, а свіжі колонки Тараса Прохаська закінчились – варто дивитись відео з TED. Коли нові ідеї більше не з’являються, а старі вже давно не на часі – варто дивитись TED. Ці лекції та промови взагалі варто дивитись у будь-яких незрозумілих ситуаціях.

 

Минулого року TEDx вперше провели в Івано-Франківську. І я там була. Чесно кажучи, не очікувала побачити так багато відвідувачів – а тим більш стількох знайомих. У коридорах філармонії всі вітались один з одним. Відчувалось, що люди навколо – це одна компанія; саме ті, хто поділяє твої цінності та інтереси.

 

На таких подіях зав’язуються непогані ділові контакти та нові знайомства. А за кавою, надихнувшись почутими виступами, цілком можна придумати кілька нових проектів та одразу набрати команду для них. Зрештою, саме відвідувачі минулорічного франківського TEDx’у стали свідками початку президентської кампанії Петра Порошенка та парламентської – Андрія Садового :)

 

Новий сезон обміну вартісними ідеями відкриють цьогоріч у червні. Я обов’язково приїду, щоб подивитись, чим саме поділяться зі слухачами організатори на цей раз – натхненням, успіхом, знаннями чи планами. Поки є інтрига щодо спікерів, цього не можна сказати напевне. Та я не сумніваюсь, що другий TEDxу Франківську стане не менш успішним, ніж перший.


17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738