Дієві проєкти для вагітних жінок на Прикарпатті: що відомо

Попри те, що російські окупанти прагнуть знищити та зламати українців, життя триває. Закохані пари не відкладають укладення шлюбу "на завтра", а в бомбосховищах народжують дітей.

Журналістка Фіртки поспілкувалася із завідувачкою акушерського відділення Калуського пологового будинку Лесею Григорів.

"Ми перші на Прикарпатті працювали у швейцарському проєкті «Перинатальне здоров'я». Так, швейцарці приїжджали, проводили тренінги з нашим персоналом та забезпечили великою кількістю апаратури. Деяка апаратура працює до сьогодні. Це було дуже ефективно та повчально, вони перевернули нашу свідомість.

Тобто, що дитина має бути з мамою, що не потрібно окремих дитячих палат, що жінка має бути із сім'єю на пологах. Раніше жінка йшла одна, її лишали на приймальному покої.

Вагітна, як заходила у пологовий, то зразу боялася, бо була самотньою. Вона не розуміла, що з нею робиться, коли народила, то дитину забирали, приносили тільки на годування. Жінка не знала, що з її дитиною робиться. Можна сказати вагітні перебували в екстремальних умовах. Але так було заведено", — додає Леся Григорів.

Як уточнює Григорів, проєкт «Перинатальне здоров'я» став знаковим. Вже потім це стало, як правило, в усіх пологових. Такі проєкти потрібні, вони корисні, каже лікарка.

"Також є проєкт ЮНІСЕФ по грудному вигодовуванню. Проєкт триває і зараз, є експерти ЮНІСЕФ по грудному вигодовуванню. Вони справді працюють, дають багато вебінарів, які ми слухаємо. У нас йде ціла політика грудного вигодовування. Є певні етапи, нас перевіряють.

Це є і має бути "рекламою" для грудного вигодовування. Жінки мають вчитися в жіночих консультаціях. Коли лікарня дотримується всіх цих принципів грудного вигодовування, то лікарні дають такий статус «Лікарня доброзичлива до дитини». Ми маємо цей статус", — зазначає фахівчиня.

Як наголосила медикиня, НСЗУ зробила кардинальний прорив, створивши пакет «Пологи».

"Чи була жінка за кордоном на обліку, чи спостерігалася в будь-якому місті — ми приймаємо всіх. Незалежно від прописки, незалежно, де жінка перебувала на обліку — ми гарантуємо безплатне надання допомоги.

Незалежно, чи це кесарський розтин, чи природні пологи. В нас немає благодійних внесків. Наприклад, жінка поступає з Івано-Франківська вона не платить благодійні внески, НСЗУ забезпечує пакет не залежно від прописки жінки", — каже Григорів.

НСЗУ запровадила ще один пакет, який називається «Неонатальний скринінг». Тобто, кожну дитину за згодою мами обстежують на 21 генетичне захворювання — і це роблять безплатно.

"Від нас залежить тільки забір крові дитини на спеціальні листочки та ми їх відправляємо Новою поштою у Львів і там роблять це все безплатно.

Раніше за аналізи на 21 захворювання багато потрібно було заплатити, а зараз це безплатно", — уточнила завідувачка акушерського відділення.


Більше читайте у матеріалі: Партнерські пологи зі свекром та випадки ранньої вагітності: розмова із фахівчинею Калуського пологового будинку (ФОТО).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"З чоловіком, мамою, подругою": на Прикарпатті все більше пар обирають партнерські пологи

Породіллям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть одноразову допомогу: реакція містян

Випадки ранньої вагітності на Прикарпатті: що відомо про юних породіль

Відкладають на потім: яка ситуація з народжуваністю на Івано-Франківщині під час війни


Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

580
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2622
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2494 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2246 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2984
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2775 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

590

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1259

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1344

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2145
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

764
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

482
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

843
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43666
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3230
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1170
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2167
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35388 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

343
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

465
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

684
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

820