COVID-19 вніс свої корективи у життя іванофранківців. Вже тиждень місто на карантині. Працюють лише ті, від кого залежить життєзабезпечення міста — держслужбовці, комунальники, медики, поліцейські, продавці продуктових магазинів та провізори.
Щодня в цей нелегкий час вони працюють, наражаючи себе на небезпеку, аби ми спокійно пережили карантин та почували себе захищеними.
Фіртка започаткувала серію матеріалів, в якій ми розповідатимемо про те, як в умовах карантину функціонує та чи інша сфера міста.
В цьому матеріалі читайте про роботу “Івано-Франківськводоекотехпрому”.
Речник підприємства Володимир Шпег розповів, що на час карантину у ВЕТП призупинили особистий прийом та обслуговування споживачів, запровадивши дистанційне обслуговування через телефонні дзвінки, електронні листи, особисті інтернет-кабінети.
"Ми постійно розширюємо список питань, які можна вирішити дистанційно. Сподіваюсь, більшість наших клієнтів з розумінням поставилися до таких обмежувальних заходів, — говорить Шпег. — Разом з тим, мушу зазначити, що карантин вже зараз негативно позначається на рівні оплат за спожиту воду".
Володимир Шпег говорить, попри те, що за несвоєчасну оплату комунальних послуг впродовж карантину не стягуватиметься пеня та не скасовуватиметься субсидія, кожен має бути свідомий того, що затримуючи оплату, він ставить комунальну сферу міста під загрозу.
"Від ваших платежів напряму залежить робота нашого підприємства, а отже і безперебійне водопостачання та водовідведення у ваших домівках. Ми повинні постійно забезпечувати основні технологічні процеси (підготовку та очищення води, каналізування та чищення стоків): купувати необхідні реагенти та запчастини, оплачувати спожиту електроенергію; вчасно платити по міжнародним кредитам, які ми брали на оновлення обладнання та модернізацію виробництва. Інших джерел надходження коштів, крім як оплати за спожиту воду та водовідведення, в нас немає. Саме тому закликаю вас сплатити усі платежі вчасно через онлайн-платформи, а також допомогти своїм старшим родичам та сусідам похилого віку сплачувати послуги водопостачання та водовідведення онлайн, або в крайньому разі у нас ще працюють каси, де ви зможете оплати усе на пряму".
Який графік роботи запровадили на підприємстві?
"З 620 працівників, майже 300 людей – це працівники, які щодня у режимі 24/7 забезпечують технологічні процеси очищення питної води та каналізування стоків міста. Вони не можуть піти на карантин, тому що місту зараз, як ніколи, задля епідемічної безпеки населення потрібна чиста питна вода і своєчасне відведення стоків. Щоб наші співробітники могли дістатись до своїх робочих місць в умовах транспортних обмежень, ми залучили техніку із власного автопарку".
Також залучений і технологічний транспорт.
"Багато хто, об’єднуючись у групи з колегами, почав їздити власним транспортом. Звісно, нам довелось скоротити певні процеси, деякі робочі питання наші фахівці опрацьовують вдома, - каже Шпег. - Частина колег, підтримуючи протиепідеміологічні заходи, прийняли пропозиції піти у незаплановані відпустки. Однак аварійно-відновлювальні бригади працюють кожного дня, оперативно вирішуючи проблеми, що виникають на мережах водопроводу та каналізації. Аби не лишати людей без води у кранах, на час карантину ми обмежили кількість планових ремонтів, які потребують відключення води".
Станом на сьогоднішній час, 57 працівників пішли у чергову відпустку. 16 осіб без збереження заробітної плати та 17 людей перебувають на лікарняному.
Як щодо забезпечення засобами захисту?
Так наші працівники забезпечені засобами захисту. На підприємстві діють суворі правила карантину. Так само й аварійні бригади, під час проведення аварійно-відновлювальних робіт, працівники КП знаходяться в засобах індивідуального захисту. Епідемія коронавірусу демонструє нам наскільки ми всі вразливі та наскільки залежні від поведінки інших людей, а також те, що ми можемо захищатися та зміцнювати один одного, діючи заодно.
Наскільки безпечна питна вода тече з кранів?
Коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси. Водопровідна вода з легким присмаком та ароматом хлору – це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак хлору, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну місткість і дати їй трошки відстоятись. Наразі, в лабораторіях КП ВЕТП – як і завжди – ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках наші споживачі мали гарантовано безпечну питну воду.
Читайте також:
Карантин в Івано-Франківську: як працює "Електроавтотранс"
Як поліція Прикарпаття працює в умовах карантину
Як в умовах карантину працюють комунальники Івано-Франківська