Як в умовах карантину працюють комунальники Івано-Франківська

COVID-19 вніс свої корективи у життя іванофранківців. Вже тиждень місто на карантині. Працюють лише ті, від кого залежить життєзабезпечення міста — держслужбовці, комунальники, медики, поліцейські, продавці продуктових магазинів та провізори.

Щодня в цей нелегкий час вони працюють, наражаючи себе на небезпеку, аби ми спокійно пережили карантин та почували себе захищеними.

Фіртка розпочинає серію матеріалів, в якій ми розповідатимемо про те, як в умовах карантину працює та чи інша сфера міста.

Перший матеріал про комунальні служби.


Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповідає, що наразі у його відомстві більш ніж половина працівників на час карантину відправлена у відпустки. Решта, а це понад 30 працівників, ходять на роботу щодня.

"Планові роботи не ведуться, але поточні виконуються. Мова про прибирання, вивіз сміття. Наради з керівниками комунальних підприємств стараємось проводити в режимі онлайн через Skype, - каже головний комунальник. - В принципі, у нас і раніше робота була налагоджена таким чином, що можна було керувати усіма завданнями, процесами та їх виконаннями зі смартфона. Тому тут проблем немає."

Як працівники дістаються на роботу?

Хто ближче живе то дістаються до роботи своїм ходом. Хтось їде велосипедом, у нас, до речі, є свої, хто має автомобілі, когось підвозить.

Щодо заходів безпеки

На вході у Департамент є кнопка виклику. Коли хтось приходить, дзвонить у домофон, і тоді черговий запускає.  Працівникам ми роздали маски. Проводимо прибирання, дезінфекцію.

Як пройшов минулий тиждень?

Минулого тижня провели централізовану закупку для комунальних підприємств дезінфікуючих засобів. Тому що раніше йшли купувати усе, що було у місцевих магазинах, щоб мати хоча б щось.

Дороги  у попередні дні не поливали спецзасобами через морози. Проте у будинках дезінфекцію проводили, миємо під'їзди у будинках, лавочки, урни. Також Департамент  виділив дезінфікуючі засоби для приватних управителів.

Михайло Смушак відмічає, що на сьогодні відчувається брак необхідних респіраторів, рукавиць, халатів-плащів.

"Фактично цього немає, на жаль. Навіть нема де купити чи замовити. Проте зараз працюють над тим, щоб закупити їх централізовано. На жаль, Україна не підготовлена до такого типу епідемії і ми реагуємо вже запізно. Це погано. Бо треба вже, а не за тиждень-два".


Директор комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко розповідає, що працівники, які проживають у селах, пішли в оплачувані відпустки.

"Як далі буде не знаю, але возити їх немає можливості, тому що ті села розкидані в різних районах області, поки позбираєш – половина дня мине. А це не вихід", - каже Бурко.

Працівники, які проживають у місті, ходять на роботу. Вони закріплені за своїм місцем  проживання, де живуть  – у тому районі й прибирають. Тому тут проблем немає.

Водії усі на машинах. Зараз у поліції попросили підготувати список машин, які використовуються. Ми його сформуємо та передамо.

Загалом на підприємстві є 204 працівники, проте на час карантину працюють 150, окрім тих, хто далеко живуть. Довелось відправити деяких офісних працівників на карантин.

"Через карантин графіки роботи у підприємстві не змінювали. Двірники виходять на роботу о 6-й ранку та прибирають до 13-14 години. Є дві людини, які прибирають сміття з урн. Водії та трактористи виходять на чергування", - розповідає очільник МДК.

Щодо засобів захисту Департамент комунальної політики забезпечує працівників підприємств масками та надає засоби дезінфекції на основі хлору. Ними обробляють лавочки у місті з пульверизаторів.

Крім того, дезінфектори додаватимуть у машини-поливалки, які миють дороги. На 10 м³ використовують 10 літрів речовини.

"Водії міняються в залежності від денної чи нічної зміни. Зміна водія на одній машині триває 12 годин. За цей час водій повинен зробити 6 поїздок за сталими маршрутами. Їх, до слова, також не міняли, адже в цьому немає потреби", - підсумовує Бурко.

Наразі для доріг міста вистачає двох машин. Втім, за словами Віталія Бурка, якщо потрібно буде, для потреб дезінфекції можуть переобладнати ще дві.

Олена Британська


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

435
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

553
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2343
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1735
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2029
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5631 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

108

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1142

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1159

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1667
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

900
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

752
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14572
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

580
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10410
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6089
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

634
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7566
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2815
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

548
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

643
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

473