Як в умовах карантину працюють комунальники Івано-Франківська

COVID-19 вніс свої корективи у життя іванофранківців. Вже тиждень місто на карантині. Працюють лише ті, від кого залежить життєзабезпечення міста — держслужбовці, комунальники, медики, поліцейські, продавці продуктових магазинів та провізори.

Щодня в цей нелегкий час вони працюють, наражаючи себе на небезпеку, аби ми спокійно пережили карантин та почували себе захищеними.

Фіртка розпочинає серію матеріалів, в якій ми розповідатимемо про те, як в умовах карантину працює та чи інша сфера міста.

Перший матеріал про комунальні служби.


Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповідає, що наразі у його відомстві більш ніж половина працівників на час карантину відправлена у відпустки. Решта, а це понад 30 працівників, ходять на роботу щодня.

"Планові роботи не ведуться, але поточні виконуються. Мова про прибирання, вивіз сміття. Наради з керівниками комунальних підприємств стараємось проводити в режимі онлайн через Skype, - каже головний комунальник. - В принципі, у нас і раніше робота була налагоджена таким чином, що можна було керувати усіма завданнями, процесами та їх виконаннями зі смартфона. Тому тут проблем немає."

Як працівники дістаються на роботу?

Хто ближче живе то дістаються до роботи своїм ходом. Хтось їде велосипедом, у нас, до речі, є свої, хто має автомобілі, когось підвозить.

Щодо заходів безпеки

На вході у Департамент є кнопка виклику. Коли хтось приходить, дзвонить у домофон, і тоді черговий запускає.  Працівникам ми роздали маски. Проводимо прибирання, дезінфекцію.

Як пройшов минулий тиждень?

Минулого тижня провели централізовану закупку для комунальних підприємств дезінфікуючих засобів. Тому що раніше йшли купувати усе, що було у місцевих магазинах, щоб мати хоча б щось.

Дороги  у попередні дні не поливали спецзасобами через морози. Проте у будинках дезінфекцію проводили, миємо під'їзди у будинках, лавочки, урни. Також Департамент  виділив дезінфікуючі засоби для приватних управителів.

Михайло Смушак відмічає, що на сьогодні відчувається брак необхідних респіраторів, рукавиць, халатів-плащів.

"Фактично цього немає, на жаль. Навіть нема де купити чи замовити. Проте зараз працюють над тим, щоб закупити їх централізовано. На жаль, Україна не підготовлена до такого типу епідемії і ми реагуємо вже запізно. Це погано. Бо треба вже, а не за тиждень-два".


Директор комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко розповідає, що працівники, які проживають у селах, пішли в оплачувані відпустки.

"Як далі буде не знаю, але возити їх немає можливості, тому що ті села розкидані в різних районах області, поки позбираєш – половина дня мине. А це не вихід", - каже Бурко.

Працівники, які проживають у місті, ходять на роботу. Вони закріплені за своїм місцем  проживання, де живуть  – у тому районі й прибирають. Тому тут проблем немає.

Водії усі на машинах. Зараз у поліції попросили підготувати список машин, які використовуються. Ми його сформуємо та передамо.

Загалом на підприємстві є 204 працівники, проте на час карантину працюють 150, окрім тих, хто далеко живуть. Довелось відправити деяких офісних працівників на карантин.

"Через карантин графіки роботи у підприємстві не змінювали. Двірники виходять на роботу о 6-й ранку та прибирають до 13-14 години. Є дві людини, які прибирають сміття з урн. Водії та трактористи виходять на чергування", - розповідає очільник МДК.

Щодо засобів захисту Департамент комунальної політики забезпечує працівників підприємств масками та надає засоби дезінфекції на основі хлору. Ними обробляють лавочки у місті з пульверизаторів.

Крім того, дезінфектори додаватимуть у машини-поливалки, які миють дороги. На 10 м³ використовують 10 літрів речовини.

"Водії міняються в залежності від денної чи нічної зміни. Зміна водія на одній машині триває 12 годин. За цей час водій повинен зробити 6 поїздок за сталими маршрутами. Їх, до слова, також не міняли, адже в цьому немає потреби", - підсумовує Бурко.

Наразі для доріг міста вистачає двох машин. Втім, за словами Віталія Бурка, якщо потрібно буде, для потреб дезінфекції можуть переобладнати ще дві.

Олена Британська


Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

572
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

443
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7740 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1893
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2374

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

535

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

533

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

156
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

390
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5642
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

488