Як в умовах карантину працюють комунальники Івано-Франківська

COVID-19 вніс свої корективи у життя іванофранківців. Вже тиждень місто на карантині. Працюють лише ті, від кого залежить життєзабезпечення міста — держслужбовці, комунальники, медики, поліцейські, продавці продуктових магазинів та провізори.

Щодня в цей нелегкий час вони працюють, наражаючи себе на небезпеку, аби ми спокійно пережили карантин та почували себе захищеними.

Фіртка розпочинає серію матеріалів, в якій ми розповідатимемо про те, як в умовах карантину працює та чи інша сфера міста.

Перший матеріал про комунальні служби.


Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповідає, що наразі у його відомстві більш ніж половина працівників на час карантину відправлена у відпустки. Решта, а це понад 30 працівників, ходять на роботу щодня.

"Планові роботи не ведуться, але поточні виконуються. Мова про прибирання, вивіз сміття. Наради з керівниками комунальних підприємств стараємось проводити в режимі онлайн через Skype, - каже головний комунальник. - В принципі, у нас і раніше робота була налагоджена таким чином, що можна було керувати усіма завданнями, процесами та їх виконаннями зі смартфона. Тому тут проблем немає."

Як працівники дістаються на роботу?

Хто ближче живе то дістаються до роботи своїм ходом. Хтось їде велосипедом, у нас, до речі, є свої, хто має автомобілі, когось підвозить.

Щодо заходів безпеки

На вході у Департамент є кнопка виклику. Коли хтось приходить, дзвонить у домофон, і тоді черговий запускає.  Працівникам ми роздали маски. Проводимо прибирання, дезінфекцію.

Як пройшов минулий тиждень?

Минулого тижня провели централізовану закупку для комунальних підприємств дезінфікуючих засобів. Тому що раніше йшли купувати усе, що було у місцевих магазинах, щоб мати хоча б щось.

Дороги  у попередні дні не поливали спецзасобами через морози. Проте у будинках дезінфекцію проводили, миємо під'їзди у будинках, лавочки, урни. Також Департамент  виділив дезінфікуючі засоби для приватних управителів.

Михайло Смушак відмічає, що на сьогодні відчувається брак необхідних респіраторів, рукавиць, халатів-плащів.

"Фактично цього немає, на жаль. Навіть нема де купити чи замовити. Проте зараз працюють над тим, щоб закупити їх централізовано. На жаль, Україна не підготовлена до такого типу епідемії і ми реагуємо вже запізно. Це погано. Бо треба вже, а не за тиждень-два".


Директор комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко розповідає, що працівники, які проживають у селах, пішли в оплачувані відпустки.

"Як далі буде не знаю, але возити їх немає можливості, тому що ті села розкидані в різних районах області, поки позбираєш – половина дня мине. А це не вихід", - каже Бурко.

Працівники, які проживають у місті, ходять на роботу. Вони закріплені за своїм місцем  проживання, де живуть  – у тому районі й прибирають. Тому тут проблем немає.

Водії усі на машинах. Зараз у поліції попросили підготувати список машин, які використовуються. Ми його сформуємо та передамо.

Загалом на підприємстві є 204 працівники, проте на час карантину працюють 150, окрім тих, хто далеко живуть. Довелось відправити деяких офісних працівників на карантин.

"Через карантин графіки роботи у підприємстві не змінювали. Двірники виходять на роботу о 6-й ранку та прибирають до 13-14 години. Є дві людини, які прибирають сміття з урн. Водії та трактористи виходять на чергування", - розповідає очільник МДК.

Щодо засобів захисту Департамент комунальної політики забезпечує працівників підприємств масками та надає засоби дезінфекції на основі хлору. Ними обробляють лавочки у місті з пульверизаторів.

Крім того, дезінфектори додаватимуть у машини-поливалки, які миють дороги. На 10 м³ використовують 10 літрів речовини.

"Водії міняються в залежності від денної чи нічної зміни. Зміна водія на одній машині триває 12 годин. За цей час водій повинен зробити 6 поїздок за сталими маршрутами. Їх, до слова, також не міняли, адже в цьому немає потреби", - підсумовує Бурко.

Наразі для доріг міста вистачає двох машин. Втім, за словами Віталія Бурка, якщо потрібно буде, для потреб дезінфекції можуть переобладнати ще дві.

Олена Британська


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717