Десята сесія Коломийської міськради: обурені коломияни сміттям зі Львова, партнерство з ООН, нарікання на збільшення тарифів та офіційне затвердження логотипу міста

 

 

Сесія розпочалась з подяк від учасників АТО небайдужим меценатам за їхню допомогу військовим. Також міський голова Коломиї Ігор Слюзар вручив нагороду генеральному директорові національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярославі Ткачук за вагомий внесок у розвиток культури та туризму.

 

Розпочали розгляд питань з болючої проблеми – сміттєзвалище. Нагадаю, днями раніше Коломийське сміттєзвалище мало прийняти дві тисячі тонн сміття зі Львова, пише Фіртка.

 

Втім, жителі прилеглих територій до сміттєзвалища почали обурюватися цим рішенням. Голова міста запропонував не включати у порядок денний питання про сміттєзвалище, натомість – розглянути на громадських слуханнях. На сесії міської ради були присутні жителі прилеглих вулиць до сміттєзвлища, вул. Шарлая, Косачівки.

 

Основним їхнім меседжем було: «Коломия – не сміттєзвалише, Коломия – туристичне місто». Також вони закликали міську раду вирішити питання з ремонтом дороги даних вулиць, де неможливо їхати та йти, бо всюди ями; з аварійним мостом; відсутністю світла на вулицях. Тож, дійшовши спільної згоди розглянути питання про сміттєзвалище на громадських слуханнях, що відбудеться наступного тижня, обурені коломияни покинули зал засідання.

 

Далі перейшли до розгляду депутатських звернень. Їх було не багато, не мало. Втім, варто виділити основні проблем, на які скаржаться коломияни. Зокрема, - на можливі махінації із земельними ділянками, тож просять забезпечити технічну можливість перегляду схем розміщення земельних ділянок на екрані під час розгляду земельних питань.

 

Також просять про негайне зрізання борщовика на вулиці Достоєвського, де ця рослина, за словами депутата, сягає заввишки пальми. Ще мешканці цієї ж вулиці проти її перейменування. Нагадаю, що під приводом декомунізації вирішили перейменувати вулиці імені російських письменників.

 

Вулицю Достоєвсьокго пропонували назвати ім'ям дослідника творчості Івана Франка Івана Білинкевича. Також робили акценти на ремонті доріг. Наголошували про штучне роздування штату міської ради. Наполягали на демонтажі символів тоталітаризму і комуно-більшовицього режиму у місті.

 

Окрім цього, депутати звернулися до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України і Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо підвищення тарифів на 30% на електроенергію промисловості з першого жовтня 2016 року.

 

Мовляв, чергове збільшення тарифів для промисловості, яка змушена працювати у несприятливих умовах, призведе до скорочення виробництва, робочих місць. Тож, просять цьому запобігти. Відповідно до угоди про партнерство Коломийської міської ради та програми розвитку Організацій Об’єднаних Націй в цьому році в рамках концепції «Розумні міста», Коломия відібрана для реалізації проекту «Безпечне та комфортне місто», щоб встановити системи відеоспостереження у громадських місцях. Згідно програми, кошти виділить Європейський Союз у розмірі 625-ти тисяч гривень на встановлення системи відеоспостереження.

 

Тепер Коломия офіційно має логотип міста. Його офіційно затвердили на сесії. А розробник логотипу Володимир Граціанський, в свою чергу, отримає 10 тисяч гривень за умовами конкурсу.

 

 

Олена Козаченко

 


13.07.2016 467 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

554
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1603 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7118
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14975 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1876
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1144

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

827

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1706

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1513
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

59
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

498
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

741
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3002
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

719
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1799
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

827
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34967 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

317
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

475
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

796
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

710