Держава витрачає на суддів, які тимчасово не працюють, 90 мільйонів гривень на рік

 

 

Це не вигадка, а факт. Служителі Феміди, які чекають перепризначення, з місяця в місяць отримують зарплату.

 

Лише за рік виплати таким суддям обійшлися держбюджету в понад 90 мільйонів гривень, пише газета "Експрес".

 

Такі цифри наводить Рахункова палата - державний орган аудиту та контролю за використанням публічних фінансів. Докладніше про те, чому платять людям у мантіях, котрі насправді байдикують, - у розмові з експертом Реанімаційного пакета реформ Андрієм Андрушківим.

 

- Що це за судді, які не працюють, але отримують зарплату?

- Ідеться про близько 500 служителів Феміди, які відпрацювали п'ятирічний термін і чекають на перепризначення. Дотепер, тобто до судової реформи, суддів на п'ять років призначав Президент. Потім вони проходили певне навчання, Вища кваліфікаційна комісія суддів атестувала їх, а тоді скеровувала до парламенту документи про призначення довічно. І вже парламент мав ухвалити рішення, призначати суддю довічно чи ні. Зазначу, що після того, як зміни до Конституції в частині правосуддя набудуть чинності, суддів обиратимуть за новими правилами. Оскільки під час революційних подій на Майдані багато суддів заплямували свою репутацію вироками про заборону мирних зібрань, позбавлення водійських прав активістів “Автомайдану” та багатьма іншими речами, парламенту було важко ухвалити рішення щодо таких людей у мантіях. Потрібно було грунтовно проаналізувати діяльність кожного із суддів-“п'ятирічників”.

 

У парламенті ж на той час назбиралося безліч першочергових проектів. Якщо питання щодо суддів і вносили до порядку денного, то якимсь 45-м чи 56-м за ліком. Як наслідок, у парламентарів зазвичай до нього не доходили руки. - Так триває дотепер? - Так. Досі близько 500 суддів (це приблизно 85%, щодо 15% суддів рішення ухвалено) чекають вердикту Верховної Ради щодо свого перепризначення. За чинним законодавством, суддя, який очікує рішення парламенту, залишається суддею. Він не має права чинити суд іменем закону, але... отримує зарплату. А зарплати у служителів Феміди ніколи не були низькими. Для прикладу, у судах першої інстанції вони сягали 20 -- 22 тисяч гривень. Згідно з висновком Рахункової палати, за рік держава витрачає на виплати півтисячі суддям, які нічого не роблять, бо перебувають у режимі очікування, 91 мільйон гривень. За день, виходить приблизно 250 тисяч гривень. А за місяць “суддівського простою” ми, платники податків, платимо людям у мантіях суму, еквівалентну 1050 мінімальним зарплатам контрактників у Збройних силах України. Отак в нашій країні неефективно витрачають бюджетні гроші.

 

- Хто, на вашу думку, мав би відповідати за таке марнотратство?

- Рахункова палата, яка виявила неефективне використання грошей, лише дає рекомендації: вдосконалити, поліпшити і так далі. Але за кожним рішенням стоять конкретні люди, які його ухвалювали або, навпаки, не ухвалювали. Профільний комітет парламенту, зокрема його голова, повинен відповідати за те, що не ініціює на погоджувальній раді розгляду питання про перепризначення суддів. Якби голова комітету хотів, щоб це питання розглянули, він би зі шкіри виліз, але домігся б цього. Погодьтеся, не може бути так, що в час, коли вся країна економить, викидають 90 мільйонів на зарплати тим, хто байдикує.

Зауважте: 91 мільйон гривень на виплати суддям, які перебувають в режимі очікування, пішло за рік, а такою ситуація залишається вже близько двох років. Фактично бюджет уже втратив близько 200 мільйонів гривень.


12.09.2016 427 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2453
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1154
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1092
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2271
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3709
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2689 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

949

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

812

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

760

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

727
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10440
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1292
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

300
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5433
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1143
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2936
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

503
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

385 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

826
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

711
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

761