
Українська влада за 27 років незалежності створювала умови, щоб отримувати надприбутки у власні кишені, а тим часом Україна змушена витрачати 40% свого бюджету на погашення і обслуговування зовнішніх боргів.
Про це заявив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу «Наш».
«Коли ми говоримо про кредити МВФ, про запозичення, то ми не повинні розглядати це короткостроково, дивитись собі під ноги. На всі макроекономічні показники треба дивитись ширше і в більшому проміжку часу. Україна, яка не мала жодних зовнішніх боргів, за 27 років незалежності зараз заборгувала таку суму, що 40% свого бюджету витрачає, щоб погашати кредити і обслуговувати кредити», - заявив Дерев’янко.
Він підкреслив, що це свідчить про те, що економічна політика за 27 років в державі була абсолютно непрофесійна та неефективна.
«Ці кошти використовували не для того, щоб економка ставала сильнішою, а для того, щоб злодійським чином ці кошти перекочовували в кишені конкретних людей. Це олігархічні клани, їхні статки сьогодні переважають всі зовнішні борги України», - заявив .
«Цю банду треба гнати давно, яка весь цей час створювала умови, щоб ми як наркомани тішились тим, що нас не лякають, що в нас завтра буде курс долара 30, 40, 50, нам стало трошки краще і ми сказали «дякуємо», - сказав Дерев’янко.
Він вважає, що це системна робота по знищенню нашого суверенітету і нашої економічної міці. Юрій Дерев’янко переконаний, що потрібно створити умови і змінити правила, які діють сьогодні, зокрема такими кроками:
1. Реальна демонополізація
2. Реальна деолігархізація «Не можуть ті чи інші особи, які сьогодні контролюють і владу, і активи, і ЗМІ впливати на життя кожного українця», - сказав нардеп.
3. Реальна зміна судової системи. «Кожний суддя має піти у відставку, якщо двічі на рік Європейський суд з прав людини скасував його рішення», - заявив Дерев’янко.
4. Об’єктивні, справедливі, рівні податкові правила для всіх. «Коли всі платять, і не 40% податкового тиску на економіку, а 30%, потім 25%. Тоді не буде контрабанди, з’являться можливості інвестувати в українську економіку», - сказав Дерев’янко.
Він додав, що якщо ці зміни будуть зроблених, потреби у зовнішніх кредитах для України не буде. Нагадаємо, ухвалена Радою директорів МВФ 18 грудня програма передбачає надання першого траншу негайно у розмірі 1,4 млрд доларів США та перегляд виконання програми для виділення наступних виплат кожні півроку.
У Міністерстві фінансів заявили, що перший транш повинен надійти в Україну до 25 грудня.