Дерев’янко розповів про процедуру, переваги та ризики об’єднання громад на Надвірнянщині

 

 

Громаді села Парище на Надвірнянщині необхідно визначитись до якої ОТГ приєднюватись, аби якнайшвидше отримати кошти для власного розвитку, повноваження та самостійність.

 

На цьому наголосив нардеп Юрій Дерев’янко під час зустрічі з громадою села, де були також присутні представники Надвірнянської РДА,  депутати райради та представники села Гаврилівки.

 

Згідно з Перспективним планом село Парище хочуть приєднати до майбутньої Надвірнянської ОТГ.  Село Гаврилівка виступило з пропозицією створити окрему Гаврилівську громаду, до якої б входило Парище і Середній Майдан.

 

Однак самі жителі Парище ще не визначились у яку громаду їм йти, більше того, вони не мають достатньої інформації про саму реформу децентралізації та не знають чого від неї чекати.

 

Юрій Дерев’янко наголосив, що бюджет села Парище мізерний - лише 200 тисяч грн на рік. На утримання сільради, сплату комунпослуг, зарплату потрібно 400 тисяч, тобто коштів катастрофічно не вистачає, їх село жебрає в району.

 

В першу чергу, об’єднання означає, що громади отримають більше коштів на розвиток, значна частина від податків залишатиметься в сільському бюджеті.

 

«Кілька років тому, влада свідомо забрала ПДФО, які надходили до сільських, селищних та міських бюджетів і передала їх на рівень району. За рефомою, 60% ПДФО залишатиметься в ОТГ» - зазначив нардеп.

 

Крім того, ОТГ отримуватимуть напряму з Держбюджету освітню (близько 10 тис грн на дитину) та медичну субвенції (близько 800 грн на людину) – 30% з цих коштів залишатимуться на ФАПи і амбулаторії, 70% йтимуть на центральну лікарню.

 

Щоб роз’яснити ситуацію в якій опинилось село Парище, Дерев’янко порівняв міську (з центром в місті) та сільську ОТГ, їх переваги та недоліки.

 

Зокрема, якщо Парище об’днається в Надвірнянську ОТГ, то в цій громаді буде аж 12 населених пунктів, представники яких, відповідно до кількості населення стануть депутатами міської ради ОТГ – Парище, як невелике село, отримає одного-двох депутатів. Гаврилівська громада ж буде набагато менша, відповідно  депутатів від Парище буде 4-5.

 

«Рішення в ОТГ приймаються депутатським корпусом, тому щоб інтереси населеного пункту були враховані необхідно мати якомога більше представників, які їх відстоюватимуть в раді ОТГ» - каже нардеп.

 

Водночас, з точки зору економічних показників, Надвірнянська ОТГ буде сильною, бо саме місто Надвірна промислово розвинене, має заводи, відповідно матиме надходження до бюджету. З іншого боку добре, коли центр ОТГ є однорідним з іншими населеними пунктами, та не надто переважає у економічному розвитку.

 

«Якщо це міська громада – добре щоб населені пункти в ній були максимально урбанізовані, якщо сільська, то необхідно теж щоб інтереси всіх мешканців були однакові» - пояснив політик.

 

Дерев’янко повідомив, що впродовж близько п’яти років для розвитку інфраструктури ОТГ отримуватимуть державну підтримку та допомогу міжнародних спонсорів. Більшу підтримку, як зазначив Дерев’янко надаватимуть сільським ОТГ.


«Оскільки в центрі ОТГ мають надаватись всі послуги громадянам, для цього щонайменше треба мати приміщення, в той час як в районних центрах такі приміщення вже є» .

 

Нардеп наголосив, що при об’єднанні також важливо розуміти за які кошти житиме село коли ця підтримка припиниться.

 

Власні надходження громаді можуть забезпечувати підприємці, які сплачують податки, ліси, кар’єри, діючі заводи, які знаходяться на їх території. Крім того, додаткові надходження громади отримають коли буде прийнятий законопроект про передачу земель за межами населених пунктів в комунальну власність громад, і громади на власний розсуд зможуть їх використовувати.

 

За цей законопроект Дерев'янко вже тривалий час бореться у Верховній Раді.

 

Дерев’янко наголосив, що вибір з ким об’єднуватись мають зробити самі мешканці, оскільки процес об’єднання є незворотнім, і рано чи пізно громади об’єднають примусово. Партія «ВОЛЯ» готова їм в цьому допомогти, надати додаткові роз’яснення та консультації.


29.11.2016 538 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1362
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1041
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2059
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3545
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1334
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1319

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1671

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

487

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1128

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1289
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

347
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24248
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

496
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

398
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

607
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1494
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

3068
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

586
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1487 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

607
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

522