Дерев'янко: Рішення Івано-Франківської ради щодо угоди з Шевроном не відповідає стенограмі, а погоджений проект Угоди суперечить інтересам громад (фото)

 

Текст рішення Івано-Франківської облради щодо погодження Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", яка буде укладена між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б.В." та ТОВ "Надра Олеська" не відповідає стенограмі засідання.

 

Про це заявив народний депутат України Юрій Дерев’янко. Окрім того, нардеп зауважив, що облрада не врахувала пропозицій народних депутатів Ю. Дерев’янка, О. Донія та Я. Гінки щодо усунення тих ризиків, які закладені в Угоді про розподіл продукції.

 

Про це повідомили у прес-службі Юрія Дерев’янка.


Згідно з проектом рішенням облради про погодження сланцевої угоди, угода набуває чинності після того, як Облрада звернеться до парламенту з пропозиціями внесення змін до п.55 ст.29 Бюджетного кодексу України, а не після самого факту внесення парламентом відповідних змін.


Натомість у стенограмі засідання та відповідно до інформації у ЗМІ рішення про схвалення Угоди набирає чинності після внесення змін до п.55 ст.29 Бюджетного кодексу України та підписання Угоди з Кабінетом Міністрів України.


На думку народного депутата Юрія Дерев’янка Облрада cпочатку мала б дочекатися прийняття відповідних змін до законодавства, а потім приймати рішення щодо Угоди. 

 

Окрім того, народного депутата дивує повне ігнорування Обласною радою питань екологічних ризиків та пасивність у відстоюванні інтересів місцевих громад, на території яких планується видобуток сланцевого газу.

 

"Дивно, що депутати облради погодилися на таку незначну суму коштів, яку інвестори обіцяють виділяти на соціальний розвиток територіальних громад — від 500 тисяч до 1 мільйона доларів США на рік для двох областей, якщо розподілити цю суму на кожен населений пункт, то в середньому ця сума є мізерною - 12 000 гривень на рік", — підкреслив Юрій Дерев"янко.

 

Політик зазначає, що інтереси місцевих громад, на території яких буде здійснюватися видобування, до уваги не беруться. - "І це не говорячи про позбавлення місцевих громад можливості поповнювати свої бюджети за рахунок місцевих податків і зборів (наприклад, земельного чи збору за використання природних ресурсів), від сплати яких звільняються інвестори".


Народного депутата турбує і питання можливості неправомірного позбавлення права власності на землю місцевих мешканців та порушення прав інших надрокористувачів, що працюють на території ділянки "Олеська". - "В Угоді закладені дуже небезпечні норми, які в першу чергу порушують інтереси приватних власників та користувачів. Попри те, що країни, де видобувається сланцевий газ, йдуть практикою оренди земельних ділянок, необхідних для видобування вуглеводнів, які вони потім рекультивують та повертають власникам, в Угоді передбачено, що держава повинна буде вживати всіх необхідних заходів для набуття права власності державою (замість оренди) на земельні ділянки у разі, якщо Інвестор для здійснення операцій з вуглеводнями не зможе досягти домовленості з третіми особами. Крім того, держава бере на себе зобов'язання сприяти Інвесторам в отриманні згоди на проведення робіт у межах гірничого відводу, який наданий іншому надрокористувачу, навіть якщо останній категорично проти. Є ризик, що вказане положення спричинить витіснення з регіону та з відповідного сектору ринку вітчизняних суб"єктів підприємницької діяльності, які є надрокористувачами."


Щодо екологічних ризиків, то Юрій Дерев'янко зауважив на таких:

По-перше, в документі не враховані довгострокові екологічні ризики. Інвестори після закінчення строку дії Угоди уже не будуть нести відповідальності за екологічну безпеку в тій місцевості, де буде здійснюватися видобуток. Хоча, за прогнозами експертів, шкода може настати і через 10 і 20 років.


По-друге, у проекті Угоди умови щодо страхування ризиків, у тому числі щодо відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна навколишньому природному середовищу при здійсненні операцій з вуглеводнями, визначені досить абстрактно. А це у разі настання страхового випадку може суттєво зменшити суму страхової виплати, відповідно в компенсацію заподіяної шкоди.


"Щоб створити видимість хоча б якогось контролю, Івано-Франківська облрада доручила голові обласної ради та голові обласної адміністрації утворити робочу групу з моніторингу реалізації угоди розподілу вуглеводнів. Проте ця робоча група та її рішення, рішення самої обласної адміністрації чи ради, не матимуть жодного впливу та юридичного значення, якщо раптом будуть виявлені якісь відхилення, — наголошує Юрій Дерев"янко. — Проектом Угоди передбачено, що на інвестора не поширюється дія нормативно-правових актів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, якщо такі акти обмежують права інвестора, передбачені цією Угодою".


Нагадаємо, 20 вересня 2013 року Івано-Франківська обласна рада прийняла позитивне рішення щодо Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", яка буде укладена між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б.В." та ТОВ "Надра Олеська".

 

/data/blog/41161/384f89595c798d5c89b94cce2ff84823.jpg

 

/data/blog/41161/5156b5195fd135c573ab6c61859b533e.jpg

 

/data/blog/41161/a4cb1d27013e870e6097d2313cc75d7f.jpg

 

/data/blog/41161/eee4ebc55b125bb9bba1bbb5936a5117.jpg

 

/data/blog/41161/05a59076a457b149fc618f42677aa510.jpg

 

/data/blog/41161/4885b1d52ae70926f085f0f8e4bb651d.jpg

 

 

Читайте також:

Сесія Івано-Франківської облради: депутати проголосували "за" сланцеву угоду - 62 депутати "за" (фото)


26.09.2013 635 6
Коментарі (6)

Руслан Руско 2013.09.26, 11:24
Шо так важко в нормальній роздільній здатності малюнок про ризики викласти??? бо ця не дуже вже й читабельна
Станіслав 2013.09.26, 12:32
Преса організовуйте боротьбу із видобутком сланцевих! Рекомендую переглянути фільм "Gasland" 2010 року, щоб побачити яке нас чекає майбутнє... І вже тоді, приймати для себе рішення: "За" чи "Проти".
Марта 2013.09.26, 16:59
Чомусь до наших політиків доходить із запізненням. Нашу землю хочуть використати для збагачення, бо у всій Європі відмовляються від видобутку сланцю, а наші продались за міфічні посули, з яких люди не побачать нічого окрім можливості отримати сланцевий Чорнобиль.
роман 2013.09.26, 17:54
Нагадавсі Деревянко коли пси кубасу зїли. А коли сам ще з двома дупутатами кричев про газ забув. Лише одна Ірка Сех попереджала, що обдуріт гоцулів янкі з нашими олігархами. А тепер коли видко, що точно обісралисі вже і Юрцьо хоче відсунутисі бо смердит.
Andriy 2013.09.26, 19:21
Якщо те, що пише Дерев'янко правда - я про розбіжності між стенограмою і рішенням - треба бити на сполох. Хоча, як я зрозумів з спільної заяви Гінки, Донія та Дерев'янка, вони за видобуток сланцевого газу в Галичині. А по суті даної статті. Екологічні ризики надзвичайні і про це у першу чергу говорили Троценко(єдиний хто активно був проти і голосував проти) та Романюк. Без активної позиції Романюка - не було б і мови про 10%, а зараз це виглядає реальним. Ще розчарувала недалекоглядність депутатів від ПР та НУ, які не підтримали пропозицію Левицького стосовно проекту закону у якому передбачається 10% прибуткової частки держави за всі видобуті корисні копалини, які розподіляються згідно угоди про розподіл(на жаль не пам'ятаю точно тексту пропозиції, а тільки її суть) віддавати місцевим громадам. Це б суттєво посилило місцеве самоврядування, але, на жаль, Нашій Україні та ПР не вистачило чи то розуму, чи то патріотизму, а може і обох зазначених речей і пропозиція, яка б поставила Ставицького у куди більш незручне становище не була прийнята.
Свободу не спинити 2013.09.26, 21:58
Деревянко разом з колєгами вкрав купу землі біля Надвірни, а тепер кричит і про дороги і про газ і про то який він файний. Шо ше смішно, шо жодного слова на його сайті правда іф юа, який раніше тільки про Юрка і писав. Юра ми вже тобі ніграма не віримо. Ти нас не спантеличуй таков активністю – краще верни вкрадену землю громаді Надвірної та окружних сіл. І перестань заставляти фіртку стирати мої коментарі.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10822 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1322
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

676
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5818
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1586
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1442

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

517

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1330

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1158

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1059
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

407
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

499
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1439
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

481
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

748
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5793
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

520
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

373
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

692 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1138
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

995