Дерев'янко: Рішення Івано-Франківської ради щодо угоди з Шевроном не відповідає стенограмі, а погоджений проект Угоди суперечить інтересам громад (фото)

 

Текст рішення Івано-Франківської облради щодо погодження Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", яка буде укладена між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б.В." та ТОВ "Надра Олеська" не відповідає стенограмі засідання.

 

Про це заявив народний депутат України Юрій Дерев’янко. Окрім того, нардеп зауважив, що облрада не врахувала пропозицій народних депутатів Ю. Дерев’янка, О. Донія та Я. Гінки щодо усунення тих ризиків, які закладені в Угоді про розподіл продукції.

 

Про це повідомили у прес-службі Юрія Дерев’янка.


Згідно з проектом рішенням облради про погодження сланцевої угоди, угода набуває чинності після того, як Облрада звернеться до парламенту з пропозиціями внесення змін до п.55 ст.29 Бюджетного кодексу України, а не після самого факту внесення парламентом відповідних змін.


Натомість у стенограмі засідання та відповідно до інформації у ЗМІ рішення про схвалення Угоди набирає чинності після внесення змін до п.55 ст.29 Бюджетного кодексу України та підписання Угоди з Кабінетом Міністрів України.


На думку народного депутата Юрія Дерев’янка Облрада cпочатку мала б дочекатися прийняття відповідних змін до законодавства, а потім приймати рішення щодо Угоди. 

 

Окрім того, народного депутата дивує повне ігнорування Обласною радою питань екологічних ризиків та пасивність у відстоюванні інтересів місцевих громад, на території яких планується видобуток сланцевого газу.

 

"Дивно, що депутати облради погодилися на таку незначну суму коштів, яку інвестори обіцяють виділяти на соціальний розвиток територіальних громад — від 500 тисяч до 1 мільйона доларів США на рік для двох областей, якщо розподілити цю суму на кожен населений пункт, то в середньому ця сума є мізерною - 12 000 гривень на рік", — підкреслив Юрій Дерев"янко.

 

Політик зазначає, що інтереси місцевих громад, на території яких буде здійснюватися видобування, до уваги не беруться. - "І це не говорячи про позбавлення місцевих громад можливості поповнювати свої бюджети за рахунок місцевих податків і зборів (наприклад, земельного чи збору за використання природних ресурсів), від сплати яких звільняються інвестори".


Народного депутата турбує і питання можливості неправомірного позбавлення права власності на землю місцевих мешканців та порушення прав інших надрокористувачів, що працюють на території ділянки "Олеська". - "В Угоді закладені дуже небезпечні норми, які в першу чергу порушують інтереси приватних власників та користувачів. Попри те, що країни, де видобувається сланцевий газ, йдуть практикою оренди земельних ділянок, необхідних для видобування вуглеводнів, які вони потім рекультивують та повертають власникам, в Угоді передбачено, що держава повинна буде вживати всіх необхідних заходів для набуття права власності державою (замість оренди) на земельні ділянки у разі, якщо Інвестор для здійснення операцій з вуглеводнями не зможе досягти домовленості з третіми особами. Крім того, держава бере на себе зобов'язання сприяти Інвесторам в отриманні згоди на проведення робіт у межах гірничого відводу, який наданий іншому надрокористувачу, навіть якщо останній категорично проти. Є ризик, що вказане положення спричинить витіснення з регіону та з відповідного сектору ринку вітчизняних суб"єктів підприємницької діяльності, які є надрокористувачами."


Щодо екологічних ризиків, то Юрій Дерев'янко зауважив на таких:

По-перше, в документі не враховані довгострокові екологічні ризики. Інвестори після закінчення строку дії Угоди уже не будуть нести відповідальності за екологічну безпеку в тій місцевості, де буде здійснюватися видобуток. Хоча, за прогнозами експертів, шкода може настати і через 10 і 20 років.


По-друге, у проекті Угоди умови щодо страхування ризиків, у тому числі щодо відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна навколишньому природному середовищу при здійсненні операцій з вуглеводнями, визначені досить абстрактно. А це у разі настання страхового випадку може суттєво зменшити суму страхової виплати, відповідно в компенсацію заподіяної шкоди.


"Щоб створити видимість хоча б якогось контролю, Івано-Франківська облрада доручила голові обласної ради та голові обласної адміністрації утворити робочу групу з моніторингу реалізації угоди розподілу вуглеводнів. Проте ця робоча група та її рішення, рішення самої обласної адміністрації чи ради, не матимуть жодного впливу та юридичного значення, якщо раптом будуть виявлені якісь відхилення, — наголошує Юрій Дерев"янко. — Проектом Угоди передбачено, що на інвестора не поширюється дія нормативно-правових актів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, якщо такі акти обмежують права інвестора, передбачені цією Угодою".


Нагадаємо, 20 вересня 2013 року Івано-Франківська обласна рада прийняла позитивне рішення щодо Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", яка буде укладена між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б.В." та ТОВ "Надра Олеська".

 

/data/blog/41161/384f89595c798d5c89b94cce2ff84823.jpg

 

/data/blog/41161/5156b5195fd135c573ab6c61859b533e.jpg

 

/data/blog/41161/a4cb1d27013e870e6097d2313cc75d7f.jpg

 

/data/blog/41161/eee4ebc55b125bb9bba1bbb5936a5117.jpg

 

/data/blog/41161/05a59076a457b149fc618f42677aa510.jpg

 

/data/blog/41161/4885b1d52ae70926f085f0f8e4bb651d.jpg

 

 

Читайте також:

Сесія Івано-Франківської облради: депутати проголосували "за" сланцеву угоду - 62 депутати "за" (фото)


26.09.2013 604 6
Коментарі (6)

Руслан Руско 2013.09.26, 11:24
Шо так важко в нормальній роздільній здатності малюнок про ризики викласти??? бо ця не дуже вже й читабельна
Станіслав 2013.09.26, 12:32
Преса організовуйте боротьбу із видобутком сланцевих! Рекомендую переглянути фільм "Gasland" 2010 року, щоб побачити яке нас чекає майбутнє... І вже тоді, приймати для себе рішення: "За" чи "Проти".
Марта 2013.09.26, 16:59
Чомусь до наших політиків доходить із запізненням. Нашу землю хочуть використати для збагачення, бо у всій Європі відмовляються від видобутку сланцю, а наші продались за міфічні посули, з яких люди не побачать нічого окрім можливості отримати сланцевий Чорнобиль.
роман 2013.09.26, 17:54
Нагадавсі Деревянко коли пси кубасу зїли. А коли сам ще з двома дупутатами кричев про газ забув. Лише одна Ірка Сех попереджала, що обдуріт гоцулів янкі з нашими олігархами. А тепер коли видко, що точно обісралисі вже і Юрцьо хоче відсунутисі бо смердит.
Andriy 2013.09.26, 19:21
Якщо те, що пише Дерев'янко правда - я про розбіжності між стенограмою і рішенням - треба бити на сполох. Хоча, як я зрозумів з спільної заяви Гінки, Донія та Дерев'янка, вони за видобуток сланцевого газу в Галичині. А по суті даної статті. Екологічні ризики надзвичайні і про це у першу чергу говорили Троценко(єдиний хто активно був проти і голосував проти) та Романюк. Без активної позиції Романюка - не було б і мови про 10%, а зараз це виглядає реальним. Ще розчарувала недалекоглядність депутатів від ПР та НУ, які не підтримали пропозицію Левицького стосовно проекту закону у якому передбачається 10% прибуткової частки держави за всі видобуті корисні копалини, які розподіляються згідно угоди про розподіл(на жаль не пам'ятаю точно тексту пропозиції, а тільки її суть) віддавати місцевим громадам. Це б суттєво посилило місцеве самоврядування, але, на жаль, Нашій Україні та ПР не вистачило чи то розуму, чи то патріотизму, а може і обох зазначених речей і пропозиція, яка б поставила Ставицького у куди більш незручне становище не була прийнята.
Свободу не спинити 2013.09.26, 21:58
Деревянко разом з колєгами вкрав купу землі біля Надвірни, а тепер кричит і про дороги і про газ і про то який він файний. Шо ше смішно, шо жодного слова на його сайті правда іф юа, який раніше тільки про Юрка і писав. Юра ми вже тобі ніграма не віримо. Ти нас не спантеличуй таков активністю – краще верни вкрадену землю громаді Надвірної та окружних сіл. І перестань заставляти фіртку стирати мої коментарі.
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

848
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33117
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2002
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2778
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4651 9
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4704

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

77

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

855

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

566

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

806
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

375
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

458 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

761
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

831
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

644
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7211
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

577
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30022 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

260
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

343
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

546
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

735