Дерев'янко: Ратифікація Римського статуту збереже людські життя

 

/data/blog/52254/e735bca1697fee93e07ae604565babe0.jpg

 

Римський статут необхідно ратифікувати, аби більше ніколи не гинули люди через українських високопосадовців, які залишаються непокараними.

 

Про це під час брифінгу у Верховній Раді завив народний депутат Юрій Дерев'янко.

 

"Після страшних події під час Революції гідності Україна заговорила про Міжнародний трибунал, Гаазький трибунал, Римський статут тощо. Ці події сталися, зокрема, через відчуття повної безкарності високопосадовців, які віддавали накази про розстріли мирних людей", - зазначив він. 

 

За словами нардепа, зараз є гарна можливість для того, щоб внести зміни до законодавства, які дозволять притягувати українських високопосадовців до відповідальності в Міжародному кримінальному суді.  

 

Для цього, пояснює нардеп, необхідно внести зміни до Конституції України, щоб Україна могла ратифікувати так званий Римський статут.

 

"Саме для створення конституційних передумов для ратифікації Римського статуту вчора було зареєстровано законопроект №4873, який дає можливість ратифікувати цей статут. Його авторами виступили 199 народних депутатів, крім комуністів. Це представники усіх парламентських фракцій і груп та позафракційні депутати. До розробки долучилися також представники громадськості", - зазначив він.

 

"Міжнародний кримінальний суд - це єдиний міжнародний суд, який може розслідувати злочини проти людяності, військові злочини, геноцид, злочини агресії. І це дозволить притягнути до відповідальності високопосадовців, навіть якщо національне законодавство дає їм кримінальний імунітет. Також суд може самостійно проводити такі розслідування", - пояснив він.

 

Нардеп також відзначив, що відповідні зміни треба обов'язково прийняти, і ратифікувати Римський статут для того, аби більше ніколи не повторилися події, під час яких загинуло чимало людей.

До розробки проекту було залучено активістів і представників громадськості, юристів. Зокрема, участь в розробці взяли Центр громадянських свобод, спільнота "Євромайдан SOS" і експерти "Реанімаційного пакету реформ".

 

"Після подій на Майдані стало очевидно, що необхідно ратифікувати Римський статут для того, щоб позбавити імунітету таких високопосадовців як Президент. Я сподіваюся, що уже восени ми зможемо ратифікувати Римський статут і приєднаємося до більш, ніж 110 країн світу, в яких ратифіковано уже цей документ", - зазначила координатор "Реанімаційного пакету реформ" Ганна Гопко.

 

За словами представника "Євромайдан SOS" Олександри Романцової, Міжнародний кримінальний суд має можливість покарати не тільки виконавців наказів, але й тих, хто не попередив це, й тих, хто віддавав накази.

 

Вона наголосила, що ратифікація статуту дасть можливість застосовувати його норми в Україні не тільки відносно попередніх прецедентів, а й в майбутньому, в тому числі й у випадках порушень на окупованих територіях.

 

Дерев'янко також нагадав, що відповідно до процедури, необхідно буде здійснити два голосування. Повинно відбутися голосування у Верховній Раді, за яким законопроект має отримати підтримку 226 депутатів.

 

Потім зміни подаються до Конституційного Суду й вже після позитивного рішення Суду на наступній сесії парламенту треба проголосувати ще раз, але уже необхідно буде 300 голосів депутатів.


15.05.2014 472 2
Коментарі (2)

ЦИРК 2014.05.15, 22:08
ЮРА, А ТИ ХОЧ ЛИКА В"ЯЖЕШ, ЩО ТАКЕ РИМСЬКИЙ КЛУБ І РИМСЬКИЙ СТАТУТ??? ТИ ЩО, ПОЇХАВ? МИ Ж ЗНАЄМО, ЩО ТИ ВІДМОВИВ САМООБОРОНІ А ДАВ ТРОХИ ЄВРОМАЙДАНУ І ТІТУШКАМ? А РУХ ГРОШЕЙ ПО РАХУНКУ?ЗНАЄШ, ЩО ТИ ФІНАНСУВАВ...ГОТУЄШСЯ ДО ВИБОРІВ ОСЕНІ? ЦЕ БУЛО ТВОЄ ОСТАННЄ ДЕПУТАТСТВО. НА ТЕБЕ УЖЕ ПОДАЮТЬ В ЄВРОСУД.
Стребуль 2014.05.16, 07:33
Чого ви прчепилися до чоловіка ? Не знаєте, що робити ? Я скажу. Робіть як інші, більш метикуваті пацани - приходьте у місця скупчення корупціонерів і справляйте корупційний податок "на революцію". Для цього потрібні три речі: 1) камуфляж; 2) автомат (можна муляж - корупціонери всі сцикуни); 3)елементарне бажання. Все.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

944
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

755
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1871
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3213
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2537
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2525

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

210

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

718

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

673

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1576
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

341
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

673
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

600
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

315
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

372
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27011
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

826
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19663
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

413
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

385
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

715
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1284 2