Der Tagesspiegel (Німеччина): Українська ковбасна душа

Стереотипи живучі. Німців в Росії та Україні часто асоціюють з дорогими автомобілями та історичними подіями. А в Києві одна жінка зізналася журналісту Єнсу Мюлінґу у своїй любові до німецької ковбаси, яка, мовляв, найкраща в світі. Про роль стереотипів у сприйнятті іноземців Єнс Мюлінґ розмірковує в німецькому виданні Der Tagesspiegel.

 

 

«Моя київська сусідка – досить замкнута старша жінка. Ми час від часу зустрічаємося в ліфті та дорогою з тринадцятого поверху на перший обмінюємося кількома словами, здебільшого про погоду. Як і багато інших київських жінок, моя сусідка любить носити хутро. І з її гардеробу я часто можу ще до початку розмови здогадатися про погоду», – пише Єнс Мюлінґ.

 

Та одного вечора, зазначає автор статті, коли він повертався додому з магазину, то помітив щось не те: сусідка розгублено подивилася на журналіста та запитала: «Ви їсте нашу ковбасу?»

 

Брехати не було сенсу, зауважує Єнс Мюлінґ, оскільки приховати пакунок з шістьма українськими ковбасками було складно. «Але ж ви німець!» – сказала на це сусідка. Тут теж не посперечаєшся, бо автор статті розповів сусідці про своє громадянство ще при першій зустрічі в ліфті. Тоді ж сусідка розповіла про свої єврейські корені, про те, що нацисти замордували в Бабиному Яру половину її рідні. Але при цьому вона не робила закидів, а навпаки зауважували, що приємно жити двері в двері із німцем, оскільки німці – акуратний народ. А тому автор статті не міг зрозуміти, чим же так збило з пантелику сусідку споживання ним української ковбаси.

 

Це змусило Єнса Мюлінґа у ліфті швидко згадати стереотипи, з якими стикаються німці в Росії чи Україні. Наприклад, тисячі разів доводилося ставати свідком того, як таксисти, дізнавшись, що пасажир з Німеччини, з посмішкою говорили німецькою «Ґітлер капут!». При цьому росіяни не вимовляють «Г», але чомусь в імені Гітлер замінили його на «Ґ». І цей жарт автору статті доводилося чути так само часто, як і радісний вигук «Бе-еМ-Ве». За інші марки німецьких автомобілів Єнсу Мюлінґу так пристрасно дякували, ніби він сам їх винайшов.

 

Досить часто автору статті доводилося також чути: «Ґерманія! Я там служив!» – і складалося враження, що в НДР відслужила ледь не половина чоловічого населення СРСР. Єнс Мюлінґ вже навіть збився з ліку, скільки захопливих спогадів про Карлсґорст, Адлєрсгоф чи Ґаблєрстадт в його присутності оживало. Автор статті добре пам‘ятає чоловіка, який під час усієї поїздки в таксі вихваляв продукцію текстильної індустрії НДР: «А які сорочки! Лише по 12 марок штука! Ніде не було таких сорочок!»

 

Ніхто точно не знає, як виникають культурні образи чужинців, зауважує автор статті. Чоловіча сорочка зі Східної Німеччини могла б зробити для німецько-російської дружби більше, ніж відомий журналіст Ґерд Руґе та письменник Владімір Камінер разом.

 

Німеччина після возз‘єднання сплатила Росії 15 мільярдів марок, щоб полегшити повернення більше не потрібних радянських військ з НДР в російський хаос. У автора статті склалося враження, що за ці гроші головно були вивчені таксисти, які тепер всі мріють про німецькі авто.

 

А що ж ковбаса? Перед 13 поверхом історія для автора статті прояснюється: його сусідка не могла повірити, що німець їсть українську ковбасу, бо чи не кожен українець знає, що німецька ковбаса – найкраща в світі. І сусідка зізналася, що вже давно хотіла попросити автора статті привезти їй ковбасу з Німеччини – бо вона, сусідка, за її ж словами є «ковбасною душею».

 

Єнс Мюлінґ пообіцяв це зробити. І подумав, що його як німця краще вже нехай асоціюють з товстою ковбасою, аніж з крутими автомобілями, не кажучи вже про Гітлера.

 

 

Єнс Мюлінґ, Der Tagesspiegel (Німеччина)

ІноЗМІ


02.05.2011 808 1
Коментарі (1)

Jozef 2011.05.02, 14:59
Дивно.Має єврейське коріння і любить некошерну ковбаску.Мабуть атеїстка.
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

855
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

899
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1253 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2642
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2001
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2224

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

316

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

436

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1374

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1351
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

197
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18121
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1079
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3434
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

789
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10557
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6289
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

924
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

225
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

450
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3040
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

765