Депутати облради думали, як боротися із нелегальними перевізниками, відсутністю коштів на пільговиків та хамством водіїв

 

 /data/blog/115919/e7a47e6d7391579832995283d83b1f39.jpg

 

Сьогодні, 14 вересня, розпочалось засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 

Члени комісії розглянули проект рішення обласної ради "Про якість пасажирських перевезень в області", інформує кореспондент Фіртки.

 

Кілька місяців тому це питання вже виносили на комісійний розгляд, тоді ряд питань перенесли, запропонувавши запросити представників перевізників.

 

Директор департаменту промисловості та інфраструктури ОДА Сергій Подошва проінформував про залізничну галузь. Зокрема, протягом останнього було придбано 2 потяги. Крім цього, у минулому році забезпечили щоденне користування потягів у столичному напрямі.

 

В минулому році запроваджений нічний експрес. Авіаційний транспорт в місті функціонує аеропорт, який був преданий у користування ТзОВ«Скорзонера» на 30 років. Забезпечує щодені вильоти на Київ.

 

Серед найважливіших проблемних питань у даному році це відсутність державного замовлення на перевезення. Це стосується залізничного та автомобільного перевезення.

 

Згідно чинних законодавчих актів близько 360 тисяч осіб мають право пільгового перевезення. Проте звернули увагу на питання самовільної стоянки маршруток, які курсують з автостанції до Надвірної.

 

«Маршрут Надвірна-Івано-Франківськ це компетенція області. Це питання комунікації між перевізником і замовником», - відмітила депутат Ольга Федишина.

 

Як відмітив заступник голови комісії Роман Павлів, до директора автостанції Зеновія Запухляка є чимало питань, відтак попросили запросити його на наступне засідання комісії.

 

Крім того, звернули увагу присутніх перевізників, щодо відношення водіїв до пасажирів. Самі перевізники зауважили, що ситуація критична з пільговими перевезеннями. Було три звернення, на які отримували відповідь, що коштів немає і не буде.

 

«Згідно норм перевезення перевізник не має права відмовити у пільговому перевезенні, але разом з тим мав б отримувати відшкодування. Хочу навести приклад Львова, де з бюджету на це передбачили близько 25 мільйонів. Тому звертаюсь, щодо надання людям адресних дотацій, щоб люди платили за проїзд. І тоді не треба нам відшкодувань, а так перевізник багато чого вислуховує з усіх боків», - зазначив перевізник.

 

Крім того перевізники зазначають, що такого стану як тепер раніше не було.

 

Комісія запропонувала перевізникам у зверненні вказати механізм відшкодування пільгових перевезень, зокрема запропонували подивитись, як такі компенсації запровадили у Долинському районі.

 

«Ви комунікуйте, які РДА вам відмовили дайте нам ті цифри. І тоді будемо говорити. Бо зараз це розмова ні про що», - зазначив член комісії Юрій Мазур.

 

Крім того, звернули увагу перевізників на заходи щодо ліквідацій несанкціонованих автостанцій. Також Асоціація перевізників звернула увагу на проблему несанкціонованих перевізників, мовляв ті їздять коли хочуть між рейсами, збирають пасажирів, внаслідок чого потім нема чим заправляти та ремонтувати транспорт.

 

Зокрема як розповів представник перевізника з Долинського району, з нелегальними перевізниками доходить до бійки та погроз.

 

«Там є більше 50 машин нелегалів. І ми кожного дня приїжджаємо на вокзал, а він перед нами забрав людей і поїхав», - відмітив перевізник.

 

І така ситуація не лише на Долинщині, а й в інших районах області. Зокрема така ситуація спостерігається і у Надвірнянському районі.

 

Відтак комісія облради взяла це питання на контроль та запропонувала направити звернення до правоохоронних, фіскальних органів.

 

В результаті обговорення було прийнято рішення направити звернення до Кабінету міністрів про підтримку перевізників області. Комісія одноголосно проголосувала за таке рішення .


14.09.2016 676 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1704
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

844
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2026
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

641

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

659
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1153
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5225
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

584
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2