Фото: lookatme.ru
Власники магазинів говорять, що речі в магазинах є цілком безпечні.
Депутати відправили на доопрацювання закон, яким хочуть заборонити діяльність секонд-хендів на території України. Як українці ставляться до барахолки, чим обробляють цей товар і звідки його везуть в Україну йдеться в сюжеті "Сніданку".
Погрози щодо закриття секонд-хенду звучать мало не щороку. Такі рішення пояснюються неналежним санітарним станом речей, завеликою кількістю імпорту - майже 2 кілограми речей на одного жителя України, та негативним іміджем України через такі цифри.
Проте власники секонд-хендів говорять, що речі з Європи цілком безпечні.
"Існує багато міфів про те, що її обробляють формальдегідом. Насправді це не так. Її обробляють з'єднаннями, які містять хлор, так як він дезінфікує нашу воду по великому рахунку. Це абсолютно безпечно", - заявив директор магазину Андрій.
За його словами, всі речі двічі проходять санітарний контроль в країні-експортері та в Україні.
"На кожну партію товару треба отримати санітарній висновок... крім сертифіката дезінфекції, яку дає постачальник. Весь одяг секонд-хенд потрапляє до нас з ЄС", - додав Андрій.
До того ж і якість цих речей набагато вища, додає підприємець, аніж тих, що виробляються для України та продаються новими, а ціни доступні: "Це єдиний вихід для людей, тому розглядати це потрібно як соціальний бізнес".
Андрій стверджує, що за імідж вітчизняні політики можуть не перейматися, адже європейці носять такі речі навіть частіше за українців.
"Я хочу вам сказати, що в Європі магазинів секонд-хенд набагато більше", - додав підприємець.
Якість та ціну таких речей оцінили і зірки.
"Колись була помічена Ірина Білик, але це було давно. І Андре Тан у свій час приходив", - повідомляє Андрій.
А от соліст гурту "Скрябін" навіть захищав секонд-хенди на барикадах, коли їх в чергове намагались закрити.
"Ми брали участь у мітингах і була ініціатива з боку Кузьми. Він нас підтримував", - зазначає директор магазину.
Долучаються до зірок і прості українці, які теж не підтримують ініціативу закриття секонд-хендів. Так, за словами молодої мами Тетяни, вона купує речі для свого сина в секунд-хенді задля економії грошей.
"З народженням дитини доводиться ходити частіше, так як дітки швидко ростуть, а дитячі речі дуже дорогі, тому секонд дуже виручає", - говорить жінка.
Одягають на секондах не тільки дітей.
"Собаці тут речі купуємо. Піти в салон купити коштуватиме 1300 грн, а тут купили за копійки і перешили", - говорить господар собаки.
Журналісти ТСН опитали на вулиці людей і за три години жодного слова на підтримку закриття секонд-хендів вони не почули.
Крім того, за словами експертів, заборона секонд-хенду ніяк не допоможе "мертвій" легкій промисловості.