
На Івано-Франківщині відновлювана енергетика набирає розмаху. Кожна громада намагається використати можливості території для розвитку альтернативних джерел енергії.
На території області діє п'ять мініГЕС, 44 сонячні електростанції. Заплановано збудувати ще 18 сонячних електростанцій (СЕС), адже ландшафт для цього достатній, схилів і пагорбів - чимало, пише Фіртка з посиланням на Голос України.
Тож не дивно, що активно енергію нашого земного світила використовують у гірських районах. В умовах Прикарпаття ефективно беруть на служіння й силу вітру.
Постала перша черга вітрової електростанції в Долинському районі, незабаром введуть у дію другу. Планують таку і в Рожнятівському районі. Активно використовують для вироблення електроенергії й органічні відходи.
Один біогазовий завод ТзОВ "Ґудвеллі Україна" діє в Калуському районі. Ще один такий самий завод підприємство має намір спорудити в селі Тустань Галицького району.
Серед інших переваг такого виробництва - мінімізація запахів відходів свинарства, оптимізація їх використання як цінного добрива, зменшення негативного впливу на навколишнє середовище внаслідок обмеження викидів парникових газів.
"Частка зеленої електроенергії в області становить близько одного відсотка. Це майже 60 млн кВт-год. Наче й небагато, однак ця цифра покриває 10% енергозатрат домогосподарств. За кількістю СЕС Івано-Франківщина посідає четверте місце у країні", - зазначила Жанна Табанець, директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА під час наради щодо стану енергозбереження та енергоефективності.
Голова ОДА Денис Шмигаль наголосив, що майже кожна новостворена ОТГ, маючи вільні земельні ділянки та певний природний потенціал, активно залучає інвесторів для будівництва об'єктів відновлюваної енергетики, особливо сонячних електростанцій. А питання розвитку відновлювальної енергетики є одним із пріоритетних у роботі влади та органів місцевого самоврядування.