Денис Шмигаль: Неприпустимо, щоб продукція недоброякісних виробників опинялася в раціоні школярів

Івано-Франківська область стане флагманом запровадження програми якісного харчування дітей в освітніх закладах України. Таку пропозицію сьогодні під час селекторної наради із керівництвом обласних державних адміністрацій щодо запобігання харчовим отруєнням дітей у навчальних закладах висловив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Зазначимо, що участь у нараді взяв голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, впродовж трьох років у школах та дитячих садочках зареєстровано близько трьох тисяч випадків харчових отруєнь. Лише за цей рік отруїлося понад шість сотень дітей. Тож, на переконання міністра, місцевій владі необхідно вжити ряд невідкладних заходів, щоб запобігти харчовим отруєнням. Зокрема, запровадити контроль за якістю продуктів, корисне для здоров’я харчування, забезпечити належну матеріально-технічну базу, організувати роботу із навчання та розвитку персоналу, який відповідає за харчування.

Під час онлайн-наради начальник головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський розповів присутнім про реалізацію на Прикарпатті регіональної цільової програми «Дітям Прикарпаття - якісне харчування», ініціатором якої виступило управління.

читайте також: Прикарпатська Держпродспоживслужба отримала мільйон гривень на дослідження сосисок

За словами управлінця, програма почала діяти у жовтні минулого року. Основною метою стало забезпечення повноцінного, якісного та калорійного харчування дітей в школах, дошкільних закладах, постачання безпечних та якісних продуктів харчування та сировини, зміцнення матеріально-технічної бази шкільних та дошкільних закладів харчування дітей, залучення до постачання продуктами харчування сільськогосподарських виробників та переробників області.

«Розробити дану програму нас спонукали численні звинувачення батьків та громадськості Прикарпаття на якість харчування у школах, розбалансоване здійснення контролю в освітніх закладах за харчуванням, нерозуміння вимог харчового законодавства та статистичні дані про те, що 80 відсотків випускників шкіл мають хронічні захворювання, - зазначив Роман Гурський. – У рамках програми розпочалися лабораторні дослідження, які визначили невідповідність норм показників безпеки. Зокрема, виявлено той факт, що 15 відсотків сировини чи готової продукції не відповідали вимогам  нормативної документації. Що ж до молочної продукції, а саме масла, то дослідження виявили фальсифікат, у якому містилася значна частка рослинних жирів».

читайте також: З бактеріями: прикарпатців попереджають про небезпечне масло

За час дії програми кількість встановлених невідповідностей харчових продуктів, які постачалися в освітні заклади, скоротилася від 15 до 4 відсотків. Також ініціатори програми планують до кінця року запровадити мікроструктурний аналіз готової продукції із м’ясної сировини, за допомогою якого визначатимуть складники ковбасних виробів.

На переконання Олексія Гончарука, дана програма заслуговує на визнання як однієї із найкращих практик,  яка потребує запровадження по всій Україні. Тож, невдовзі Івано-Франківська область стане флагманом запровадження програми якісного харчування дітей в освітніх закладах України.

Нагадаємо, що нещодавно на одній з апаратних нарад під керівництвом Дениса Шмигаля обговорювалося питання щодо вимог харчування у школах. Очільник області наголосив, що якість харчування школярів повинна бути на особливому контролі відповідних служб.

«Забезпечення повноцінного, якісного та калорійного харчування для дітей у школах та дошкільних закладах, постачання безпечних та якісних продуктів харчування, відповідність санітарно-гігієнічним нормам є вкрай важливими факторами, які визначають здоров’я підростаючого покоління. Неприпустимо, щоб продукція недоброякісних виробників опинялася в раціоні школярів», - зауважив Денис Шмигаль.


25.10.2019 807
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

520
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3073
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21185
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2050
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1547 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2425

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

230

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

192

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

798

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2213
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

230
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

508
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1060
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

224
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

834
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

802
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

727
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8283
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

348
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1016 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2232 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

925