День "привідкритих" дверей або стороннім вхід дозволений

 

 

Проблема вибору навчального закладу – одна з найважливіших, яка постає перед абітурієнтами. Обрати навчальний заклад і професію – справа нелегка і відповідальна. Адже мова йде не тільки про відповідну фахову підготовку та проведення певного часу у стінах обраного закладу, майбутня професія дуже часто визначає спосіб життя людини на довгі роки. Але що ж робити, коли реальні професії ховаються за знайомими хіба що з підручників назвами, що закінчуються логіями, а починаються префіксами техно- і нано-. Наблизити абітурієнтів до вже недалекої мети покликані дні відкритих дверей.

 

Тож 2-3 червня 2011 року кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника привідкрила завісу втаємниченості і гостинно запросила до знайомства ліцеїстів природничо-математичного ліцею м. Івано-Франківська.

 

Завідувач кафедри, професор доктор біологічних наук Володимир Лущак особисто поспілкувався з майбутніми абітурієнтами. Розповідь почав із історії кафедри, яка, незважаючи на свій короткий час існування і відносно невеликий професорсько-викладацький склад, відома своїми науковими досягненнями, представленими в престижних міжнародних виданнях і кращих фахових журналах України.

 

Викладачі та аспіранти кафедри зарекомендували свій науковий рівень роботами не тільки в Івано-Франківську а й у Львові, Києві та далеко за межами України у провідних лабораторіях Польщі, США, Хорватії, Великобританії, Фінляндії, Канади і Швеції.

 

Одна із стін при вході на кафедру щільно закладена  грамотами та відзнаками. Їх з цікавістю розглядали учні природничо-математичного ліцею. Хто-зна, можливо на одній з таких грамот колись буде написане їх ім’я?.. Володимир Лущак розповів також про спільні дослідження з вченими Канади, США, Німеччини, Швеції, Фінляндії і Польщі, організацію міжнародної навчальної школи "Внутрішньоклітинна передача сигналів", яку відвідали гості з-понад 15 країн Європи.

 

Безпрецендентним було тоді відвідування кафедри двома лауреатами нобелівської премії, які першими запропонували спосіб реєстрації властивостей одиничного йонного каналу в біологічних мембранах.

 

Учні мали можливість ознайомитися з організмами, які використовуються як модельні об’єкти в дослідженнях кафедри, зокрема, кишкова паличка і дріжджі, плодова мушка дрозофіла і риби, кукурудза і мікроводорості. Незважаючи на різну направленість наукових досліджень, всі вони присвячені єдиній меті – з’ясуванню механізмів пристосування організмів до впливу зовнішніх чинників, а серед них високі і низькі температури, дефіцит і надлишок кисню, засолення, вплив ксенобіотиків та дієти з різною калорійністю.

 

Як виявилося, механізми пристосування до стресових чинників досить консервативні не тільки у представників різних видів, але й царств живої природи, і так чи інакше пов’язані з утворенням та деградацією вільних радикалів. До слова, Володимир Лущак – один з провідних фахівців у цій царині біологічної науки не тільки в Україні, але й у світі!

 

Окрім фундаментальних досліджень на кафедрі проводяться цікаві наукові роботи прикладного характеру - з бактеріями-азотфіксаторами, бактеріями-продуцентами амілолітичних ферментів, їстівними грибами тощо. Всі вони покликані застосувати біотехнологічні процеси на користь сільському господарству та промисловості.

 

Та, мабуть, найцікавішим для учнів було на власні очі побачити, як відбувається реальне наукове дослідження, яке обладнання використовується при його реалізації, дізнатися що таке мікрошприц і автоматична піпетка, і якого розміру крапля води об’ємом 1 мкл.

 

Незчулися як підійшов до завершення день першого знайомства. Саме так, першого знайомства. Річ в тому, що цього року кафедра біохімії та біотехнології розширює можливості абітурієнтів і школярів у .....  і організовує літню школу, де старшокласники зможуть ознайомитися з основними принципами біохімічних досліджень, апробувати себе в реальному дослідженні.

 

То ж якщо Ти розумний, працьовитий і наполегливий, старанний і ретельний у роботі, ввічливий і комунікабельний у спілкуванні, вивчаєш іноземні мови і мрієш осягнути загадки життя – не зволікай! Приходь на навчання до літньої школи! Кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету з нетерпінням чекає на Тебе! Звертайся за довідками на електронну адресу summerschool.biochemistry@gmail.com або за тел. 066 392 03 53. Тут будуть Тобі раді!

 

Богдана Ровенко


10.06.2011 2338 3
Коментарі (3)

Олег 2011.06.15, 00:58
А який диплом потім буде? На яку роботу беруть БІОхіміків?
Богдана 2011.06.15, 10:14
Фахівці-біохіміки будуть мати після завершення навчання диплом бакалавра біології (4 роки) та спеціаліста чи магістра біохімії (5 років). Останнє вже залежить від їх успішності та працелюбності. Стосовно роботи – сфера діяльності біохіміків дуже широка. Це, в першу чергу, клініко-діагностичні лабораторії державних та приватних медичних закладів, заклади карантинного нагляду, санепідемстанції, підприємства харчової та текстильної промисловості, де використовуються біотехнологічні процеси, фармацевтичні підприємства. Безумовно, кожен біохімік може збудувати наукову кар’єру чи стати педагогом.
гість 2011.06.16, 22:21
А чи варто Україні готувати фахівців для Заходу і чи здатні ваші біохіміки конкурувати з випускниками західних університетів? Чи відповідає рівень їхньої фахової підготовки і володіння англійською мовою міжнародному рівню?
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

265
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1655
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1013
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1385 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2702
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2055

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

405

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

497

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1422

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1401
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

264
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18167
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1123
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3475
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

836
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10593
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6340
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

987
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

270
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

495
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3094
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

813