Декілька нюансів на шляху до ідеальної фігури

 

/data/blog/61444/08405b4162aebb9d4e38fa5a6193a614.jpg

 

Щомісяця зі шпальт різноманітних видань нам розповідають про те, як швидко і майже без особливих зусиль скинути зайву вагу та набути ідеальної форми тіла.

 

Ми все це читаємо, навіть намагаємося дотримуватися деяких порад, але... Через місяць надлюдських страждань, коли обідня перерва перетворюється на час танталових страждань нашого виснаженого та перегодованого морквинками організму, а терези вперто показують лише трикілограмове зменшення ваги, ми, розчаровано зітхнувши, констатуємо, що, мабуть, така у нас конструкція, яка дісталася від мами і бабусі і нічого з цим не поробиш.

 

Але справа не у спадковості (хоча вона, безумовно, теж дуже важлива), а в тому, що дотримуватися «дієти для всіх» можуть не всі. Дієта має враховувати індивідуальні особливості людини, для якої вона призначена, а також стан її здоров'я.
Але все ж є декілька універсальних правил, дотримання яких важливе для всіх і не потребує значних зусиль.

Обережно – вуглеводи!

По-перше, це контроль кількості спожитих вуглеводів. Головними їх джерелами є такі продукти як білий хліб, макарони, цукерки, ну і звичайно – солодкі газовані напої. Уявіть собі, що лише одна півлітрова кола містить 17 ложок цукру або 250 калорій, тобто, споживаючи лише одну пляшку щоденно, ви додаєте собі щорічно 10 кілограмів.
Але цілком відмовлятися від вуглеводів немає сенсу через те, що вони – найважливіше джерело енергії в організмі, необхідно лише контролювати обсяги їх споживання. По-перше, споживайте продукти з неочищеного зерна (висівковий хліб, нешліфований рис і т. д.). Варто обмежити себе у споживанні батонів та макарон – це зовсім не ті продукти, які необхідні вашому організму!
Споживати продукти, які містять велику кількість вуглеводів варто між 12 та 15 годинами й у жодному випадку не після шостої вечора!
Іноді відчуття голоду стає нестерпним і тоді нас наче магнітом тягне до холодильника. У цьому випадку не варто виявляти чудеса витримки – варто з'їсти те, що заповнить ваш шлунок, але принесе якнайменшу кількість калорій – потенційних кілограмів зайвої ваги. У цьому випадку корисним буде поєднання великої кількості низькокалорійних продуктів з маленькою – висококалорійних. Це можуть бути продукти, багаті на воду та волокна, такі як листя салату у поєднанні з висококалорійним бульйоном.
Також ідеальним поєднанням є овочі (вони на 80-95 % складаються з води) та пропарені цілні зерна.
Пропонуємо такі варіанти комбінацій: висококалорійний варіант: сир з крекерами (але пам'ятайте про обмеження кількості!) та низькокалорійний – 6 склянок попкорну, посипаних пармезаном; трохи кранчів із сухофруктами можна поєднати з великою кількістю свіжих фруктів, таких як суниці чи виноград та чвертю склянки горіхів.

 

Так – білкам!

Пам'ятайте, що організмові необхідно 4 години, щоб перетравити білки, тим часом, як перетравлювання вуглеводів триває лише 2 години. Тобто, з'ївши багату на білки їжу, ви залишаєтеся ситими протягом довшого часу й, відповідно, споживаєте менше калорій! У результаті проведених досліджень було встановлено, що люди, раціон яких складався на 30 % з білків, худнули швидще за тих, до раціону яких входило лише 18 % білкової їжі.
Особливо корисними будуть ненасичені жири, які містяться у сої та рибних стравах, але не зловживайте свининою!
Орієнтуйтеся в об'ємах споживаної їжі. 100 гр нежирного м'яса є об'єм колоди карт, тим часом як 100 гр риби за площею приблизно дорівнює паспорту, а товщина сиру буде приблизна рівною товщині вашого великого пальця.
Додайте протеїнів до вашого раціону, це може бути така комбінація: м'ясо індички чи креветок разом зі спагетті з соусом чи додайте 30 гр волоських горіхів у звичайну порцію вівсянки; намастіть житній хліб невеликою кількістю олії.

Шоколад – це добре!

Інді багато їжі можна замінити шоколадкою, але необхідно врахувати кількість спожитих калорій та зменшити калорійність обіду на таку ж їх кількість. Вирішивши перекусити шоколадкою, не забувайте про низькокалорійний салат, який також допомагає швидко подолати голод, обмежившись невеликою кількістю калорій.

Дієтичний» щоденник

Заведіть щоденник, до якого ви занотовуватимете усі спожиті вами продукти, а також описувати результати, яких досягли за допомогою дієти. Такий щоденник не лише дисциплінує під час вибору продуктів харчування, але й дарує упевненість у своїх силах.

Підводне каміння дієти

Ситний обід – те, що ви не вечеряєте, не означає, що під час обіду можна наїдатися до напівсмерті. Щоб утамувати відчуття голоду, зосередьтеся на низькокалорійних продуктах, таких як овочі, з'їдаючи їх перед калорійними стравами.
Фаст-фуд – якщо ви не впевнені в тому, що вдень у вас буде змога поїсти, захопіть із собою шоколадку чи яблуко, а також «дієтичний щоденник» щоб не виникало спокуси поїсти у фаст-фуді.
Перекуси – уникайте спокуси збити голод цукеркою або випічкою. Нехай поруч пудуть овочі або свіжі фрукти, також краще вживати хліб із висівками, а не бутерброд з батона.
Застілля – наповнюйте свою тарілку лише на три чверті і лише тими продуктами, які не зашкодять вашій дієті, а це можуть бути овочі та фрукти, а також риба і нежирне м'ясо.
Звички – якщо ви звикли щось жувати, переглядаючи телепрограми чи читаючи журнал, стежте, щоб це були малокалорійні продукти, наприклад, попкорн чи овочевий салат. І обов'язково запишіть їх у свій щоденник, надалі ви зможете оцінити, скільки калорій ви вживаєте «за звичкою».
Це лише декілька порад, але якщо їх дотримуватися, будь-яка дієта стане результативнішою, а дотримуватися її буде легше. Успішної вам боротьби із зайвими кілограмами – ви обов'язково переможете, варто лише вірити у себе і не розслаблятися, формуючи свій раціон.


20.10.2014 1503 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17826
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1588
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1129
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3715
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

600

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

736
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24323
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

541
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

741
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7806
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1846 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

677
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582