Де в Івано-Франківську найчастіше орудують кишенькові злодії

 

 

Кишенькові крадіжки залишаються одним з найпоширеніших злочинів у Франківську. В поліції розповіли, де та в який час найчастіше орудують злочинці.

 

«Як показує практика, дані злочини найчастіше трапляються в місяцях масового скупчення людей, тобто там, де є натовп. До таких місць належать ринки, базари, зупинки маршрутних транспортних засобів, секонд-хенди та самі маршрутні транспортні засоби», – розповів начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку, капітан поліції Роман Родик.

 

В транспортні кишенькові злодії працюють групою, найчастіше по двоє чи троє чоловік. Один вибирає потенційну жертву серед пасажирів і починає відволікати його, до прикладу легенько поштовхуючи. В цей момент інший приникає до зовнішньої кишені куртки чи штанів або сумочки. Витягнувши гаманець, кишеньковий злодій передає його третій особі, щоб його не запідозрили у вчиненні крадіжки. Після того, як злодії виходять з маршрутки, вони починають рухатись в різних напрямах, пишуть Версії.

 

«Щоб не стати жертвою злодіїв, потрібно бути перш за все уважними в місцях великого скупчення людей, особливо в громадському транспорті. Не тримати гаманці, гроші, мобільні телефони та інші цінні речі у зовнішніх кишенях, сумках та інших легкодоступних для злодіїв місцях, – родить правоохоронець. – Підозру у вас повинні викликати перш за все люди, що заходять в маршрутки із перекинутою через руку курткою. Саме цією курткою кишеньковий злодій найчастіше прикриває сумочку, з якої планує витягнути гаманець».

 

Як зазначають у поліції, по кишенькових крадіжках у Франківську найчастіше спеціалізуються «гастролери» – зранку приїжджають «на роботу», а вечірніми рейсами повертаються додому.

 

«В основному кишенькові крадії працюють у визначений час – зранку з 7:40 до 9:20, в обід – з 13:30 до 15:00, а у вечірній час з 17:50 до 19:00, коли люди повертаються додому. В цей період потрібно бути особливо уважними в маршрутних транспортних засобах», – розповідає Роман Родик.

Найуважнішими потрібно бути на зупинках на Дністровській, зранку – на вокзалі, а в другій половині дня – на Чорновола та Пошті.

 

«В злодіїв немає чітких маршрутів, якими вони б їздили. Все залежить від кількості пасажирів у транспортних засобах. Коли вони бачать, що заходить велика кількість людей, той автобус чи тролейбус і обирають, – зауважує начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку. – Вони до останнього сумніваються, в яку маршрутку заходити. В кінці вибирають ту, де найбільше народу. Зазвичай, кишенькових злодій заходить в маршрутку останнім».

 

Ще одним «злачним» місцем для кишенькових злодіїв стали магазини секонд-хенду.

 

«Найчастіше там працюють жінки, в основному особи ромської національності. Їхній профіль саме такі магазини, базари і зупинки, а безпосередньо в громадському транспорті частіше працюють чоловіки», – відмічає поліціянт.

 

Щоб не стати жертвою кишенькових злодіїв правоохоронець радить в транспорті та магазинах сумки тримати перед собою і бажано притиснути до себе.

 

«Тоді у крадіїв не буде можливості заволодіти майном чи коштами громадян», – зауважує Роман Родик.


29.09.2017 3452 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

707
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1058 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

867
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1685
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2309
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4295 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

454

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

281

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

508

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

460
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8037
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

694
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

734
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1151
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

735
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6319
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1808
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

291
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

315
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1629
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

821 1