Датські ЗМІ: Україна пропонує не тільки футбол

 

Журналіст датського видання Jyllands-Posten Метте Розендаль схвально оцінює рекреаційний потенціал України та закликає своїх співвітчизників до того, щоб вони обов’язково крім футбольних матчів завітали до відомих історичних місць нашої держави.
Україна пропонує не тільки футбол, але і інші розваги
Коли м'яч котиться під час Євро-2012 у Польщі та Україні, а датські глядачі сидять прикуті до стільців на стадіонах, не так вже й багато тих, хто думає про наступний день. Але протягом чотирьох днів між кожним з трьох матчів збірної Данії і близько 900 км між двома приймаючими містами Харків і Львів, де відбуваються футбольні поєдинки, від очікування можна отримати багато корисного.
На щастя, Україна є дуже екзотичною країною. Можливо, не в класичному сенсі, але зі своєю особливою історією і дуже різними поглядами. Ви можете побачити залишки Радянського блоку з близької відстані. 
Дельфіни у Харкові
Збірна Данії зіграла перший матч в Харкові, яке є другим за величиною містом в Україні, і вважається освітнім, науковим та економічним центром.
Крім третьої за величиною площі в Європи «площі Свободи» в місті також є парк Шевченка, де знаходиться найбільший і найвідоміший зоопарк в Україні. Він був заснований в кінці 1900-х років і має площу 22 акрів (Копенгагенський зоопарк, для порівняння - 11 акрів),  6810 тварин 385 видів. Парк відкритий з восьми ранку до восьми вечора щодня.
У парку Шевченка, ви також можете відвідати Харківський океанаріум де, наприклад, є дельфіни.
Тут ви можете подивитися театр морських тварин або сфотографуватися з дельфіном. Комплекс відкритий щодня, крім понеділка, щоденно проходить три виступи, а об 21 у вихідні висить оголошення про «Нічне шоу».
Пляжне життя в Києві

В українській столиці Києві, є багато можливостей щоб гарно провести час у перерві між футбольними поєдинками, а завдяки своєму розташуванню на півдорозі між двома містами, в яких грає датська збірна, Київ очевидно є цікавим місцем для відвідування.
Через кілька хвилин ви можете пройти від центру міста до одного з пляжів (так, саме пляжів!) на Дніпрі, відвідати магазини на одній із сучасних вулиць міста або прогулятися історичною частиною. У місті ви також знайдете безліч визначних пам'яток. Серед іншого, Національний художній музей України, який, з його історичною колекцією та сучасним українським мистецтвом, демонструє історію країни та її ідентичність.
Цікавими є також пам’ятки архітектури, які є в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, вражаючим є Софійський собор, з його золотими шпилями, який, втім, є лише однією з багатьох красивих церков і соборів в Києві.
Також варто відвідати Києво-Печерську лавру, яка також є у списку ЮНЕСКО. Монастир являє собою ансамбль церкви зі складною системою підземних коридорів і склепів. Тут ви також знайдете велику колекцію доісторичного золота. Якщо у вас є більше часу, і ви цікавитесь історією воєн, можна відвідати Національний музей війни, де Вас зустріне 62-метровий монумент «Батьківщина-матір», яка піднімає свій меч за Україну.
Ядерна аварія в Чорнобилі
Протягом одного дня життя в Чорнобилі зупинилося. 26 квітня 1986 в місті відбулася ядерна аварія. В результаті вибуху на четвертому реакторі АЕС, відбувся викид в повітря смертельно небезпечної кількості радіоактивних ядерних матеріалів.
Сьогодні 30 кілометрів навколо електростанції є зоною безпеки, де заборонено жити через радіаційну небезпеку. Тим не менше, кілька сотень людей проігнорували попередження і продовжують перебувати в зоні відчуження.
У центрі зони знаходиться покинуте місто Прип'ять, в якому до аварії проживало 50 000 осіб. Місто розташоване менш ніж за три кілометри від епіцентру катастрофи. В «місто-привид» Прип'ять організовуються одноденні поїздки. Тим не менш, їх можна замовити лише в Києві, де, наприклад, забронювати квитки Вам можуть допомогти в готелі. Поїздка коштує близько 100 євро і заборонена для дітей.
Перед тим як перейти в закриту зону, ви повинні підписати документ, про те, що ви відвідуєте зону на власний страх і ризик, для того, щоб в майбутньому ви не змогли подати до суду на українську владу, в разі отримання опромінення. Однак, перебувати в зоні безпечно якщо ви знаходитесь там протягом короткого проміжку часу і дотримуєтесь правил техніки безпеки.
80 храмів і 50 фестивалів

Якщо вам вистачить сміливості запланувати додаткову поїздку, перш ніж вирушити до Львова, хорошим вибором є Одеса на Чорному морі. Місто, також називають «Чорноморською Перлиною». Одеса відома середземноморською атмосферою, хоча розташована на березі Чорного моря.
В іншому випадку, місто Львів, де команда Данії відіграє два свої матчі, варте відвідування само по собі. У 2009 році Львів названо культурною столицею України. Місто пропонує зразки сучасного мистецтва, багато культурних заходів і більш як 50 різних фестивалів протягом року. Центр міста, площа Ринок, в оточенні 50 унікальних пам'яток архітектури, протягом 500 років був центром політичної активності, громадських зборів, культурних заходів.
У радіусі 200 метрів від центру ви знайдете не менше десяти церков, а в усьому місті їх понад 80.
В цьому місті можна також відвідати «Аптеку-музей», який відкрився в 1966 році в старій аптеці, яка була побудована у 1735 році.
Або Національний парк ім. Т.Шевченка, який є прикладом народної архітектури та побуту під відкритим небом. В музеї створено реалістичні копії українських сіл, починаючи з середньовіччя. Парк пропонує понад 120 архітектурних пам'ятників, з яких особливо цікавими є прекрасні дерев'яні церкви.
Якщо Ви втомилися дивитися на храми і ходити в музеї, протягом 15-17 червня можна відвідати щорічний фестиваль пива у Львові, де ви почуєте фолк, рок і поп-музику в поєднанні з іграми, танцями та дегустацією пива.
Львів також є містом, де можна знайти найстаріший пивоварний завод в Україні. Львівська пивоварня виробляє пиво з 1715 року, а пиво, як і раніше вариться з використанням 300 річних рецептів.
На заводі також є музей, де серед іншого можна торкнутися історії пива через виставку старовинних пивних пляшок і кухлів з різних країн Європи та книг зі старовинними рецептами. Тут також можна і пива скуштувати. Це, напевно, те, що може стати до вподоби датським уболівальникам.
Інформаційний центр «Україна-2012»


18.06.2012 597 0
Коментарі (0)

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1424
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2179
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1378
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1661 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4467 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34227

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1006

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

358

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

322

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

615
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1422
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1505
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

908
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6765
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2170
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12473
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1789
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

781
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

808
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

594
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1168
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

521