Датські ЗМІ: Україна пропонує не тільки футбол

 

Журналіст датського видання Jyllands-Posten Метте Розендаль схвально оцінює рекреаційний потенціал України та закликає своїх співвітчизників до того, щоб вони обов’язково крім футбольних матчів завітали до відомих історичних місць нашої держави.
Україна пропонує не тільки футбол, але і інші розваги
Коли м'яч котиться під час Євро-2012 у Польщі та Україні, а датські глядачі сидять прикуті до стільців на стадіонах, не так вже й багато тих, хто думає про наступний день. Але протягом чотирьох днів між кожним з трьох матчів збірної Данії і близько 900 км між двома приймаючими містами Харків і Львів, де відбуваються футбольні поєдинки, від очікування можна отримати багато корисного.
На щастя, Україна є дуже екзотичною країною. Можливо, не в класичному сенсі, але зі своєю особливою історією і дуже різними поглядами. Ви можете побачити залишки Радянського блоку з близької відстані. 
Дельфіни у Харкові
Збірна Данії зіграла перший матч в Харкові, яке є другим за величиною містом в Україні, і вважається освітнім, науковим та економічним центром.
Крім третьої за величиною площі в Європи «площі Свободи» в місті також є парк Шевченка, де знаходиться найбільший і найвідоміший зоопарк в Україні. Він був заснований в кінці 1900-х років і має площу 22 акрів (Копенгагенський зоопарк, для порівняння - 11 акрів),  6810 тварин 385 видів. Парк відкритий з восьми ранку до восьми вечора щодня.
У парку Шевченка, ви також можете відвідати Харківський океанаріум де, наприклад, є дельфіни.
Тут ви можете подивитися театр морських тварин або сфотографуватися з дельфіном. Комплекс відкритий щодня, крім понеділка, щоденно проходить три виступи, а об 21 у вихідні висить оголошення про «Нічне шоу».
Пляжне життя в Києві

В українській столиці Києві, є багато можливостей щоб гарно провести час у перерві між футбольними поєдинками, а завдяки своєму розташуванню на півдорозі між двома містами, в яких грає датська збірна, Київ очевидно є цікавим місцем для відвідування.
Через кілька хвилин ви можете пройти від центру міста до одного з пляжів (так, саме пляжів!) на Дніпрі, відвідати магазини на одній із сучасних вулиць міста або прогулятися історичною частиною. У місті ви також знайдете безліч визначних пам'яток. Серед іншого, Національний художній музей України, який, з його історичною колекцією та сучасним українським мистецтвом, демонструє історію країни та її ідентичність.
Цікавими є також пам’ятки архітектури, які є в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, вражаючим є Софійський собор, з його золотими шпилями, який, втім, є лише однією з багатьох красивих церков і соборів в Києві.
Також варто відвідати Києво-Печерську лавру, яка також є у списку ЮНЕСКО. Монастир являє собою ансамбль церкви зі складною системою підземних коридорів і склепів. Тут ви також знайдете велику колекцію доісторичного золота. Якщо у вас є більше часу, і ви цікавитесь історією воєн, можна відвідати Національний музей війни, де Вас зустріне 62-метровий монумент «Батьківщина-матір», яка піднімає свій меч за Україну.
Ядерна аварія в Чорнобилі
Протягом одного дня життя в Чорнобилі зупинилося. 26 квітня 1986 в місті відбулася ядерна аварія. В результаті вибуху на четвертому реакторі АЕС, відбувся викид в повітря смертельно небезпечної кількості радіоактивних ядерних матеріалів.
Сьогодні 30 кілометрів навколо електростанції є зоною безпеки, де заборонено жити через радіаційну небезпеку. Тим не менше, кілька сотень людей проігнорували попередження і продовжують перебувати в зоні відчуження.
У центрі зони знаходиться покинуте місто Прип'ять, в якому до аварії проживало 50 000 осіб. Місто розташоване менш ніж за три кілометри від епіцентру катастрофи. В «місто-привид» Прип'ять організовуються одноденні поїздки. Тим не менш, їх можна замовити лише в Києві, де, наприклад, забронювати квитки Вам можуть допомогти в готелі. Поїздка коштує близько 100 євро і заборонена для дітей.
Перед тим як перейти в закриту зону, ви повинні підписати документ, про те, що ви відвідуєте зону на власний страх і ризик, для того, щоб в майбутньому ви не змогли подати до суду на українську владу, в разі отримання опромінення. Однак, перебувати в зоні безпечно якщо ви знаходитесь там протягом короткого проміжку часу і дотримуєтесь правил техніки безпеки.
80 храмів і 50 фестивалів

Якщо вам вистачить сміливості запланувати додаткову поїздку, перш ніж вирушити до Львова, хорошим вибором є Одеса на Чорному морі. Місто, також називають «Чорноморською Перлиною». Одеса відома середземноморською атмосферою, хоча розташована на березі Чорного моря.
В іншому випадку, місто Львів, де команда Данії відіграє два свої матчі, варте відвідування само по собі. У 2009 році Львів названо культурною столицею України. Місто пропонує зразки сучасного мистецтва, багато культурних заходів і більш як 50 різних фестивалів протягом року. Центр міста, площа Ринок, в оточенні 50 унікальних пам'яток архітектури, протягом 500 років був центром політичної активності, громадських зборів, культурних заходів.
У радіусі 200 метрів від центру ви знайдете не менше десяти церков, а в усьому місті їх понад 80.
В цьому місті можна також відвідати «Аптеку-музей», який відкрився в 1966 році в старій аптеці, яка була побудована у 1735 році.
Або Національний парк ім. Т.Шевченка, який є прикладом народної архітектури та побуту під відкритим небом. В музеї створено реалістичні копії українських сіл, починаючи з середньовіччя. Парк пропонує понад 120 архітектурних пам'ятників, з яких особливо цікавими є прекрасні дерев'яні церкви.
Якщо Ви втомилися дивитися на храми і ходити в музеї, протягом 15-17 червня можна відвідати щорічний фестиваль пива у Львові, де ви почуєте фолк, рок і поп-музику в поєднанні з іграми, танцями та дегустацією пива.
Львів також є містом, де можна знайти найстаріший пивоварний завод в Україні. Львівська пивоварня виробляє пиво з 1715 року, а пиво, як і раніше вариться з використанням 300 річних рецептів.
На заводі також є музей, де серед іншого можна торкнутися історії пива через виставку старовинних пивних пляшок і кухлів з різних країн Європи та книг зі старовинними рецептами. Тут також можна і пива скуштувати. Це, напевно, те, що може стати до вподоби датським уболівальникам.
Інформаційний центр «Україна-2012»


18.06.2012 623 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

345
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13898 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1590
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6162
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

260
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

558
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2