Das naren shif (корабель блазнів)

Корабель блазнів (не дурнів і не безумців, їх там не було) письменниці  Кетрін  Портер,  перетинаючи тривалий час  Атлантику  нікому не загрожував.  Його пасажири , як актори,  щасливі, спілкуючись між собою, у якійсь мірі вимушено, на обмеженій території, просторово відображали благородне, по відношенню до інших і себе життя,  абсолютно  протилежне до їхньої дійсності і це, повторюсь, нікому  в  світі не шкодило.

Наш корабель, не ставши символом для захисту незалежності  України  небезпечний, хоч нібито мирно пливе у Галактиці, що зараз почала визначати проти нас психологічні і географічні границі. Тепер (на жаль), після  чергових канікул, корабель  із  щасливими пасажирами повернувся від островів  у океанах (краще б не повертався),  для  продовження  таких "реформ",  тим більше в умовах війни (чого не знає історична практика), загострення політичної і економічної  ситуації  всередині  та зовні. Таке враження,  пасажири корабля, чіпляючи на себе лаври, перебувають в інших вимірах і не зважають, що у його фарватері тоне українське суспільство та держава.

На це уже звернув увагу світ і практично не реагує на українську владу, від чого страждає держава та народ. Єдине, що змушує займатись нами, неспокій за своє благополуччя, знаходячись поряд із воюючою країною і застосовує санкції проти  Росії у той час, коли у нас із нею найбільший товарооборот. Про це свідчать зібрання у Давосі, особливо у Мюнхені, де на безпековій конференції не було Глав МЗС Німеччини та Франції. Питання України згадувались тільки фрагментарно.

Коли від часів другої світової війни вибухнула  хвиля ненависті до України з боку поляків, я надіючись на реакцію парламенту, інших гілок влади та політиків, у липні 2016 року писав про вічну і незагоєну рану між українцями і поляками ( блоги  "ФІртки", " ВІчна і незагоєна рана"). Дехто назвав статтю каламбуром, не запропонувавши альтернативу чи дискусію.  Тоді у вересні, зібравшись після відпочинку, внаслідок "каторжної праці" перед  тим, "найкраща" Рада практично не прореагувала на вибух шовінізму з боку Польщі.

Як наслідок, тепер появилась ще одна, більш жорстока хвиля, навіть із висловами про східну малопольщу, як свою, колись завойовану територію.  Іде мова про Галичину, уже давно пошматовану в результаті польсько-радянської операції  "Вісла", із вигнанням, знищенням корінного українського народу - лемків, бойків, які уже не мають перспективи повернутись на свою рідну землю. Може знову не прихована ідеологія  від "можа до можа" або аналогія політики східного ворога України під гаслами "русского міра" та Новоросії.

Тепер на колінах, також боязлива, млява, а від інших ніяка, боячись запізнитись на сніданок до Трампа, реакція вимушених "пасажирів" одного корабля, на радість не тільки полякам та іншим амбіційним  сусідам, і уже, майже не прихованим у парламенті прихильникам "русского міра", чи прямо сказати ідеології відновлення імперії внаслідок розколу України. Через кілька хвилин, після проголошення заяви в українському парламенті, президент  Польщі  підписав Закон проти України і направив до Конституційного суду аж для роз"яснення  застосування, а не скасування.

Справа не в цьому, навіть якби Закон був скасований, пташка вилетіла і показала вороже шовіністичне мислення про  українців з боку поляків, що практично влились у колону росіян. Не встигли поляки прийняти названий Закон, як появилась перша ластівка його виконавця. У селі Микуличин, біля  Яремчі  (Прикартаття),  поляк виліз на українську  хату  та зірвав один із наших національних прапорів. Не у Польщі, а в Україні!!!

Треба сказати, що в цьому контексті  поведінка, відсутність категоричної  позиції більшості українських політиків, експертів,  хай не гніваються, це не їхня, а спадкова вина і є наслідком багатовікового, планомірного, свідомого вимивання  національного інтелекту українців, заселення і розмивання цілісності території "чужими", із одночасним вивезенням та просто знищенням мільйонів  українців.

Це проявилось зараз у Криму та Донбасі, шляхом  агресії  і  захоплення територій під видом захисту "русскоязичного  населения". Терпець у них  урвався, або страх, через Україну,  не відновити імперію, чи імовірність розпаду теперішньої.  Дивує  інше, чому  у цій колоні знову хоче  іти  нібито європейська Польща  - на словах адвокат України?  Загарбницька генетика не втрачена!

Австрія, володіючи  Галичиною, не проводила політику знищення  ідентичності  українців, як і інших націй на Балканах. У нас, крім того, у певній мірі завдяки Греко-католицькій церкві, що функціонувала в одному просторі  із австрійцями на теренах впливу  Ватікану.  Шовіністичні Польща і Радянський союз не встигли вихолостити  внутрішню  наявність прагнення  до свободи та незалежності у західних  українців.  Не стало часу для зміни психології  і  тому навіть зараз не можуть з цим змиритись, а  Галичина стала П"ємонтом  української  свободи.

Щодо угорців, які нібито на рівних правах входили до складу австо-угорської імперії.  Переселившись, мігруючи із-за Уралу, генетично не стали європейцями, внутрішньо залишились завойовниками. Особливо їх жорстокість  відчули у 20-х роках і другої світової війни українці та зараз, зазіхання на територію Закарпаття, під видом захисту  "своїх".  Висновок висить у повітрі.

Президент  Польщі, підписуючи Закон (названий не по друкованому  антибандерівськм) посилався, крім іншого, на загибель у період  другої світової війни понад шести мільйонів поляків не зазначивши, що більшість  з них були євреї  (тому така негативна реакція Ізраїлю та США).  Треба  признати, що поляки понесли значні жертви у 1939 році, прийнявши на себе удар гітлерівської  Німеччини, коли почалась друга світова війна. Після війни Польща одержала частину територій Німеччини і  України та користується ними до нині.  

У цьому контексті,  якщо загинуло так багато поляків,  не зрозуміло до чого тут  Степан Бандера, який із своїм братом впродовж війни знаходився у німецькому концтаборі, звідки не міг керувати визвольною боротьбою, а його дві сестри у радянських концтаборах Сибіру і не знищували поляків. Чому поляки так не хочуть, забороняють навіть говорити про концтабори, що залишились у спадок від німців і не вважають концтабором жорстоку "Березу Картузьку",  де  в основному перебували засуджені польською владою українські націоналісти.

Якщо у них національним героєм є Пілсудський, який проводив політику знищення ідентичності українців, чому українці не мають права вважати національним героєм, що так не подобається  полякам,  Бандеру,  який  боровся (Ідеологічно) за незалежність України. Давно знищений Москвою, навіть символ Бандери, для певної частини політиків обох шовіністичних сусідів є таким ненависним.

Ще  одне. Відносно заробітчан українців у світі і особливо у Польщі та Росії. Якщо українська влада буде вести економічну політику на користь розвитку і зміцнення України, забезпечення відповідного рівня соціального захисту, а не підвищення цін і тарифів, податків, знищення малого та середнього бізнесу, найкращий потенціал українців не буде залишати  Батьківщину.  Може їх не треба?  Крім того, щодо сусідів - Польщі, Румунії, Угорщини, Росії. Чому вони так інтенсивно видають свої паспорти громадянам України?  Яка мета?

Оцінку владі уже дають теперішні майдани, не дивлячись на їх блокування та заходи, здійснювані в регіонах для перемоги  у  наступних виборах і свого збереження знаючи, що втрачати  свої преференції і перспективою відповідальності за певні дії небезпечно,  з  таким  рейтингом  у  суспільстві.  Не треба називати протестні  громадські  акції, за висловленням  одного  із  "слуг всіх господ", що рух тисяч людей у колонах, "як водіння кози по Києву" (коментар 18 лютого ц.р. каналу NewsOne). Дивлячись на обличчя і очі людей, які вийшли на спротиви, інакше, як цинізмом це не назвеш.

Прикро слухати та дивитись колишніх політв"язнів, які боролись за Незалежність України будучи на волі та у радянських тюрмах і засланні, тих хто залишився, слава богу, ще живий. З радістю, надією і щасливі, разом з українським народом,  вони зустріли Незалежність України, а зараз у розпачі від небезпеки втрати її  державності. Невже повернулась Зима надії.

І знову епілог. Як пояснити створення нових формувань, їх показовий,  з якою метою,  парад  на Хрещатику. У прекрасній формі,  якої не мають наші захисники в окопах, без пояснень  хто за ними стоїть та фінансує. Якщо вони патріоти, чому не на службі у збройних силах України або органах внутрішніх справ, де так бракує людей.  Думаю скоро, із наближенням   виборів стане зрозуміло.


22.02.2018 Костишин Антон 3529
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1593
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1286 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3750 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1705

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269