У річці Бурчач Калуського району виявили дохлу рибу, яка масово лежала на березі. Винною у масовій загибелі риби екологи вважають ТОВ «Даноша». Свою вину керівництво підприємства не визнає.
Розбираючись у ситуації, екологи дійшли висновку, що саме з вини свиноферми «Даноша» загинула риба в потічку.
«Працівники підприємства не довезли сечівку на поля, а вилили прямо в потічок. Це призвело до різкого підвищення кількості аміаку у воді і риба задихнулася» - повідомив у понеділок, 6 червня на колегії Івано-Франківської облдержадміністрації перший заступник голови Державного управління охорони навколишнього середовища в Івано-Франківській області Василь Головчак.
Після таких слів еколога, керівник області Михайло Вишиванюк заявив, що люди, які проживають поруч з підприємством, не повинні бути заручниками ситуації і страждати від неприємних запахів. Губернатор дав компанії «Даноша» 3 місяці для вирішення всіх екологічних проблем свинокомплексу.
«Або буде очисна установка, або контора закрита» - пригрозив Михайло Васильович.
Але чи дійсно сільськогосподарське товариство «Даноша» має причетність до масової загибелі риби, кореспондент "Фіртки" звернувся в адміністрацію підприємства.
Як розповів чоловічий голос, який представився Сергієм Володимировичем Августовим, адміністративним директором ТОВ «Даноша», підстав їх вважати винним в загибелі риби поки що немає.
«Ми відправляли на аналіз ту рибу. Обласна ветеринарна лабораторія показала, що вміст аміаку в межах норми. Риба загинула не від аміаку» - повідомив адміністративний директор «Даноші».
Проте Сергій Володимирович зауважив, що підприємство може просто не мати тих данних, якими оперують чиновники.
Проте все одно дивує два різних висновки аналізу риби: на руках в управління охорони навколишнього середовища документи про загибель риби від аміаку, а ТОВ «Даноша» оперує документами, які доводять супротивне.
До всього, за словами адміністративного директора, на підприємстві проводилася внутрішня перевірка, яка показала, що жоден із працівників товариства не зливав сечовину до потічка.
Наразі розслідування цієї справи веде прокуратура. Остаточне рішення, чи винна «Даноша» у загибелі риби, чи ні винесе суд.
Та попри все, завдані збитки, оцінені обласною рибоохоронною інспекцією, становлять понад 100 тисяч гривень.