Дача класу "люкс" чи готель на дачній ділянці?

 

 

Поки міська влада в Івано-Франківську розмірковує над урегулюванням забудови на території садового товариства біля міського озера, в цій рекреаційній зоні виростає палацик, схожий на відпочинково-готельний комплекс.

 

На території садових товариств на околицях Івано-Франківська невдовзі можуть розростися котеджні містечка. Управління архітектури та містобудування уже розробило проекти детальних планів території, які передбачають зміну цільового призначення з садівництва під садибну житлову забудову. Таких проектів є декілька - на території садових товариств "За мир", "Хриплин", "Бистриця", в урочищі "Вилки".

 

 

Для їх погодження з власниками дачних ділянок проводяться громадські слухання, зокрема, на початку травня таке зібрання відбулося з ініціативи голови садового товариства "Хриплин" - тут планується збудувати 16 будиночків, в яких зможуть проживати сім десятків осіб. А на території садового товариства "За мир", яке розташоване між вулицями Набережною, Ленкавського та міським озером, проектанти запланували аж 610 півтора-двоповерхових будиночків для двох з половиною тисяч мешканців - цілий мікрорайон.

 

 

Як відомо, наприкінці минулого року на громадських слуханнях щодо детального плану території садибної забудови садового товариства "За мир" (див. "ГК" №52 (331) від 29 грудня 2011 р. - авт.) більшість власників земельних ділянок, які були присутні на зборах, висловилися категорично проти ідеї садибної забудови. Їхні аргументи прості - для прокладання комунікацій і облаштування місць спільного користування доведеться поступитися частиною своїх земельних ділянок. Навіть якщо землю у власників для цього будуть викуповувати, то за державною вартістю - 28 гривень за квадратний метр, в той час як за ринковими цінами дачні ділянки в межах міста коштують півтори тисячі доларів за сотку. Втрачати такі гроші, звичайно, ніхто не бажає.

 

 

"Нам також восени минулого року хотіли нав'язати зміну цільового призначення, - розповідала репортерові "ГК" голова садового товариства "Бистриця Надвірнянська" Уляна Баняс. - Але власники садових ділянок виступили проти цього, відтоді нас ніхто не чіпає".

 

Як зауважив у розмові з репортером "ГК" секретар земельної комісії Івано-Франківської міськради Микола Яцинович, такі нововведення повинні дисциплінувати людей. Мовляв, визначена поверховість будинків, розміри проїздів між ними, ширина вулиць - це все дозволить краще регулювати забудову таких територій. Інакше на території садових товариств на кількох скуплених суміжних ділянках може вирости навіть дев'ятиповерхівка.

 

 

Виявляється, розміри садових будинків чинним законодавством ніяк не обмежуються. Щоправда, відповідно до п. 3.48 ДБН 360-92 «Планування і забудова міських і сільських поселень», загальна площа і поверховість садового будинку та господарських будівель на ділянці встановлюються статутом садівницького товариства чи кооперативу за погодженням з місцевими органами архітектури та містобудування.

 

Зрештою, приклади хаотичної забудови на території садових товариств - очевидні. Неподалік міського озера виростає чотириповерхова будівля, яка стримить над верхівками найвищих дерев. Кому належить ця новобудова, яка за обсягом нагадує не дачний будиночок, а радше готель, не знають навіть у мерії.

 

За словами головного архітектора міста Івано-Франківська Олега Гаркота, йому невідомо, хто й на яких підставах будується в рекреаційній зоні, начхавши на детальний план території. З цього приводу за дорученням міського голови управління архітектури і містобудування надіслало запит до держархбудконтролю. "ГК" сподівається повідомити своїх читачів про відповідь контролерів за забудовою.

 

Богдан СКАВРОН,

Галицький кореспондент

 


26.05.2012 3666 2
Коментарі (2)

Залізняк 2012.05.28, 09:16
Набережна - це не вулиця, так як бульвар не є проспектом.
Яр 2012.05.29, 12:58
Та споруда на фотографіях в районі озера взагалі якась потвора,швидше нагадує цех якогось заводу 60-х років минулого століття.Вона повністю зіпсувала краєвид .
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5007
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1043
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

600
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5582
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1505
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1370

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

438

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1263

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1089

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

998
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

329
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

352
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1318
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

405
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

667
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5716
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

418
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

288
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

631 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1073
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

929