Дача класу "люкс" чи готель на дачній ділянці?

 

 

Поки міська влада в Івано-Франківську розмірковує над урегулюванням забудови на території садового товариства біля міського озера, в цій рекреаційній зоні виростає палацик, схожий на відпочинково-готельний комплекс.

 

На території садових товариств на околицях Івано-Франківська невдовзі можуть розростися котеджні містечка. Управління архітектури та містобудування уже розробило проекти детальних планів території, які передбачають зміну цільового призначення з садівництва під садибну житлову забудову. Таких проектів є декілька - на території садових товариств "За мир", "Хриплин", "Бистриця", в урочищі "Вилки".

 

 

Для їх погодження з власниками дачних ділянок проводяться громадські слухання, зокрема, на початку травня таке зібрання відбулося з ініціативи голови садового товариства "Хриплин" - тут планується збудувати 16 будиночків, в яких зможуть проживати сім десятків осіб. А на території садового товариства "За мир", яке розташоване між вулицями Набережною, Ленкавського та міським озером, проектанти запланували аж 610 півтора-двоповерхових будиночків для двох з половиною тисяч мешканців - цілий мікрорайон.

 

 

Як відомо, наприкінці минулого року на громадських слуханнях щодо детального плану території садибної забудови садового товариства "За мир" (див. "ГК" №52 (331) від 29 грудня 2011 р. - авт.) більшість власників земельних ділянок, які були присутні на зборах, висловилися категорично проти ідеї садибної забудови. Їхні аргументи прості - для прокладання комунікацій і облаштування місць спільного користування доведеться поступитися частиною своїх земельних ділянок. Навіть якщо землю у власників для цього будуть викуповувати, то за державною вартістю - 28 гривень за квадратний метр, в той час як за ринковими цінами дачні ділянки в межах міста коштують півтори тисячі доларів за сотку. Втрачати такі гроші, звичайно, ніхто не бажає.

 

 

"Нам також восени минулого року хотіли нав'язати зміну цільового призначення, - розповідала репортерові "ГК" голова садового товариства "Бистриця Надвірнянська" Уляна Баняс. - Але власники садових ділянок виступили проти цього, відтоді нас ніхто не чіпає".

 

Як зауважив у розмові з репортером "ГК" секретар земельної комісії Івано-Франківської міськради Микола Яцинович, такі нововведення повинні дисциплінувати людей. Мовляв, визначена поверховість будинків, розміри проїздів між ними, ширина вулиць - це все дозволить краще регулювати забудову таких територій. Інакше на території садових товариств на кількох скуплених суміжних ділянках може вирости навіть дев'ятиповерхівка.

 

 

Виявляється, розміри садових будинків чинним законодавством ніяк не обмежуються. Щоправда, відповідно до п. 3.48 ДБН 360-92 «Планування і забудова міських і сільських поселень», загальна площа і поверховість садового будинку та господарських будівель на ділянці встановлюються статутом садівницького товариства чи кооперативу за погодженням з місцевими органами архітектури та містобудування.

 

Зрештою, приклади хаотичної забудови на території садових товариств - очевидні. Неподалік міського озера виростає чотириповерхова будівля, яка стримить над верхівками найвищих дерев. Кому належить ця новобудова, яка за обсягом нагадує не дачний будиночок, а радше готель, не знають навіть у мерії.

 

За словами головного архітектора міста Івано-Франківська Олега Гаркота, йому невідомо, хто й на яких підставах будується в рекреаційній зоні, начхавши на детальний план території. З цього приводу за дорученням міського голови управління архітектури і містобудування надіслало запит до держархбудконтролю. "ГК" сподівається повідомити своїх читачів про відповідь контролерів за забудовою.

 

Богдан СКАВРОН,

Галицький кореспондент

 


26.05.2012 3564 2
Коментарі (2)

Залізняк 2012.05.28, 09:16
Набережна - це не вулиця, так як бульвар не є проспектом.
Яр 2012.05.29, 12:58
Та споруда на фотографіях в районі озера взагалі якась потвора,швидше нагадує цех якогось заводу 60-х років минулого століття.Вона повністю зіпсувала краєвид .
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

497
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1520
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2766 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3707
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3109
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2208

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

680

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

530

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1686

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1879
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

356
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

560
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

857
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5059
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

410
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

937
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10176
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

574
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

338
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

327
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

427
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

445