COVID-19 в Україні: яка ситуація у регіонах, темпи вакцинації та скільки хворих в Івано-Франківській області

За останню добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Харківській і Запорізькій областях.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, у Дніпропетровській області коронавірус діагностували у  987 осіб. В Одеській області зафіксували 901 новий випадок захворювання. 

У Миколаївській області зареєстрували 844 випадків інфікування, а у Харківській – 829. Водночас у Запорізькій області COVID-19 виявили у 737 осіб. 

В Івано-Франківській області за добу 305 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 111 осіб, летальних випадків – 5.

Так, за весь час пандемії в області захворіли  114 574 осіб. Зокрема, захворіли –  5 326 дітей, медичних працівників - 3 392, одужало – 96 426 осіб, летальних випадків – 2 659.

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 1 271 дослідження;
  • методом ІФА –175  досліджень.

   читайте також: Українці, які не хочуть вакцинуватися проти COVID-19, назвали головну причину


Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • м. Київ – 449 випадків;
  • Вінницька область – 608 випадків;
  • Волинська область – 359 випадків;
  • Донецька область – 542 випадки;
  • Житомирська область – 380 випадків;
  • Закарпатська область – 191 випадок;
  • Київська область – 420 випадків;
  • Кіровоградська область – 91 випадок;
  • Луганська область – 49 випадків;
  • Львівська область – 537 випадків;
  • Полтавська область – 559 випадків;
  • Рівненська область – 184 випадки;
  • Сумська область – 306 випадків;
  • Тернопільська область – 224 випадки;
  • Херсонська область – 135 випадків;
  • Хмельницька область – 314 випадків;
  • Черкаська область – 359 випадків;
  • Чернівецька область – 159 випадків;
  • Чернігівська область – 333 випадки.

10 802 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 15 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 764 дитини та 132 медпрацівники.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 15 листопада в Україні сімнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. 

Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.

Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки п'ять областей: Закарпатська, Вінницька, Полтавська, Харківська та Чернівецька області.
У «жовтій» зоні – Тернопільська та Кіровоградська області.
    читайте також: Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
За тиждень, з 8 до 14 листопада, в Україні 1 606 542 осіб щепили проти COVID-19.
Від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 20 950 877. З них отримали 1 дозу — 12 228 642 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) — 8 722 235.
Найбільше вакцинували за минулий тиждень  у місті Києві та в Київській, Дніпропетровській і Черкаській областях. Серед аутсайдерів — Закарпатська, Чернівецька, Донецька та Кіровоградська області.
Зауважимо, що 91,1% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня — невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
Водночас, згідно із найновішим опитуванням, проведеним ЮНІСЕФ, 42% українців, які ще не вакцинувались, готові щепитись. Проте, як свідчать результати опитування, понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.

Крім того, споживання кисню хворими на COVID-19 зростає через штам «Delta». Зокрема, нова хвиля коронавірусної хвороби характерна значним зростанням споживання кисню госпіталізованих пацієнтів.

Зараз один хворий на COVID-19 споживає у 5-6 разів більше кисню, ніж це було навесні. Якщо 11 жовтня добова кількість спожитого рідкого кисню становила 279 тонн, то вже 7 листопада – 378 тонн за добу. Різниця – майже 100 тонн.

До прикладу, загальне виробництво профільними підприємствами кисню складає близько 400 тонн за добу. За цей же час добове споживання балонів із газоподібним киснем зросло майже вдвічі.

Так, 19 жовтня по всій Україні спожили 6 841 балон, а вже 7 листопада – 11 594 балони. При цьому середній лікарні, яка приймає хворих на COVID-19, одного балону газоподібного кисню вистачає на 15-30 хвилин роботи.

   читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють


Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України розширило перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Зокрема, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додали наступних співробітників:

▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади,

▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів,

▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. 

Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.

  читайте також: Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


Додамо, що у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.
Крім того, повторно захворіти на COVID-19 можна вже за три місяці після одужання, якщо не вакцинуватися. Науковці стверджують, що імунний захист після SARS-CoV-2 у 2 рази коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.
Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть ​невакцинованих працівників

COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2523
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19774
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1763
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1241 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2275
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3899

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

210

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2022

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

708

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1322
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

391
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

918
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24416
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

648
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

619
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

761
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1650
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8074
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

513
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

789
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2067 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

747