COVID-19 набирає обертів: за тиждень кількість хворих в Івано-Франківську збільшилася на 30%

Коронавірус поширюється, але тепер з новими підтипами.

На початку літа в США та Китаї активно почала зростати захворюваність на коронавірус. Очевидним був той факт, що поширення ковіду дістанеться і до України.

І вже починаючи із середини липня медики почали фіксувати поодинокі позитивні випадки коронавірусної інфекції, пише Фіртка.

Лише за останній тиждень кількість хворих у КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» зросла на 30%. Адже, кожен пацієнт, який здавав ПЛР-тест мав позитивний результат.

Йдеться про 90 людей, в яких був підтверджений коронавірус. Однак такий різкий стрибок зараження на ковід-19 був прогнозований.

«Всі обстеження, з якими зверталися до нас люди, були позитивні ПЛР-тести. Ми за тиждень робили близько 90 тестів і фактично всі вони були підтверджені на ковід.

Тому ми маємо на сьогодні збільшення кількості випадків на covid-19”, - зазначає директорка КНП "Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги" Ольга Савчук.

Також варто очікувати незабаром українцям й нового виду коронавірусу. Це підтип Омікрону - Кентавр. Саме він зараз активно поширюється в Європі. А люди, які подорожують, ймовірно його привезуть і в Україну.

Кентавр має ще дев'ять видів і поширення цієї інфекції очікується масово, зазначають медики. Також цей підтип Омікрону може вразити і людей, які вакциновані.

«Зараз Кентавр в Україні ще не популярний. Але осінню ймовірно він буде і поміж нас. Найактивніше він вирує в США. І його поширення буде масштабним.

Кожен вірус, який мутує, може вразити навіть вакцинованих. Пацієнтів, які перебували б під киснем, немає.

Тому, як поводитиметься Кентавр ми поки не знаємо», - прокоментувала ситуацію Савчук.

Наразі медики закликають людей вакцинуватися бустерною дозою, носити засоби індивідуального захисту, а особливо в громадських місцях і транспорті. Також не забувати і про антисептики.

А щодо маскового режиму, то його вже повернули у медзаклади минулого тижня. Тож лікарі наполегливо просять відвідувачів дотримуватися правил дистанціювання, не нехтувати своїм здоров’ям та поважати оточення, одягаючи маску у людних місцях.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пандемія не зникла. Де прикарпатцям та переселенцям вакцинуватись проти COVID-19 на Івано-Франківщині

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від «Omicron»


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1874
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1815
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1811
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5343 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1472

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

678

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

736

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

927

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

962
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1711
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3628
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10208
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26080
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10136 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7672
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

856
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1358
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

342
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1231
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

828
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1035