Чому подав у відставку мер Івано-Франківська?

 

Футбол Прикарпаття вже другий рік не представлений у турнірах України. Ми одна з чотирьох областей, які не мають професійної команди. І це при тому, що Івано-Франківський "Спартак" залишив в історії спорту славну  сторінку. Про наболіле спілкуємося з виконуючим обов'язки голови обласної федерації футболу Тарасом Климом.

- Недавно міський голова Віктор Анушкевичус склав повноваження керівника федерації. З чим це пов'язано?

- Жодних передумов тут нема. Це була його громадська діяльність. Під час своєї першої каденції на посаді міського голови Віктор Андрюсович приділяв багато уваги футболу. Але тепер він вирішив сконцентруватися на проблемах міста. Саме так і написав у заяві. Адже виявилося, не є панацеєю, коли керівник міста чи області очолює федерацію футболу. Місцева влада не може утримувати команду. Не той час.

Давайте розмежуємо поняття професійного футболу  і функції обласної федерації. Це різні речі. Ми обома руками за створення професійної команди. Коли я був одним із заступників голови федерації, йшов до керівників області, міста. Закликав зберегти "Спартак". Брав на себе ту ношу, входив у керівний склад професійної команди. Але тепер це не робитиму.

Завдання федерації футболу - всіма силами створити громадську думку. Звертаємося до очільників області з проханням шукати генеральних спонсорів, меценатів, аби відродити професійну команду. Прикарпаття не може бути без футболу.

Хтось повинен стати господарем клубу. Дехто називає Олега Бахматюка. Він у когорті найбагатших людей України. Якби взявся за цю справу, призначив менеджерів, котрі не крадуть, а грамотно використовують і розподіляють гроші, то на утримання команди другої ліги великих коштів не потрібно.

Ми повинні сісти і порахувати витрати на дитячо-юнацький футбол, створення клубу, матеріальну базу. У нас нема стадіону. Тридцять років будуємо його. Це, напевно, унікальний випадок в Україні. Ганьба! Хто лише не обіцяв завершити об'єкт. Де має грати професійна команда?

- Яким бачите розвиток футболу в Україні?

- Повинні бути вища і перша ліги. Для нашої бідної  країни цього на нині досить. Усі інші команди фактично напівпрофесійні. Хай грають у другій лізі. Вона в нинішньому форматі себе віджила. Давайте зробимо, як, приміром, у Німеччині чи Польщі. Там є регіональна напівпрофесійна ліга. Переваги очевидні: менше їздити, менший кошторис, менше людей на утриманні. Країну варто розбити на чотири території - Схід, Захід, Південь і Центр, - де гратимуть по 16 команд.

Хочеш - береш кілька осіб на контракт. Решта можуть працювати перукарями, вчителями, лікарями, як у цілому світі. Чомусь боїмося осоромитися перед Європою, що в нас буде менше професійних команд. Проте порядку стане більше.

- Тарасе Петровичу, як оцінюєте результати чемпіонату минулого року першої ліги області?

- У нас боротьба триває до останнього матчу. Було не зрозуміло, хто саме стане чемпіоном - Коломийські "Карпати" чи Богородчанський "Газовик". Загалом ці дві провідні команди за підбором футболістів, організаційною роботою рівні. Втім, перемога заслужено дісталася коломиянам.

- За кубок області змагалися на стадіоні в Тлумачі. Ліга чемпіонів проходила в Бурштині. Чому не відбуваються ігри в обласному центрі?

- Бо з керівництвом стадіону не можемо знайти порозуміння, налагодити співпрацю. Як наслідок - там ніхто не грає. Скажімо, у вихідні адміністрація арени не спроможна викликати працівників на роботу. А в Бурштині чи Тлумачі радо ідуть нам назустріч.

- Чи є плани щодо кількості команд чемпіонату області?

- Ми зустрічалися з президентами клубів два місяці тому. Мали розмову щодо реорганізації нашого елітного дивізіону. Є проблема: не набираємо 16 повноцінних команд за різними параметрами. Хочемо, щоб стадіони відповідали сучасним вимогам. Аби там були прапори, роздягальні, гаряча вода, чисті лавочки для глядачів, туалети, відповідний газон.

Тому йдемо на те, щоб визначити 12 команд, спроможних їздити і гідно приймати гостей. Тут потрібне бажання і відповідне ставлення до цієї справи.

На Прикарпатті футбол і церква - надзвичайно важливі речі. Бо село без них неповноцінне. У нас завжди був масовий футбол. Це традиція і ми зберегли її.

Плекаємо дитячий футбол, проте у нас нема вершини піраміди. Куди наші талановиті спортсмени повинні іти розвиватися? Їх розбирають по цілому світу. І в першу чергу сусіди: Тернопіль, Львів, Чернівці. Навіть Донецьк і Дніпропетровськ. Наші хлопці всюди затребувані, а своєї команди не маємо.

 

Правда


13.12.2013 1210 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2862
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21012
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1945
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1326 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2342
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4024

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

653

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2119

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

798

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1389
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

94
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

446
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

981
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

103
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

729
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

724
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8180
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

758 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

861
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2141 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

802