Чому депутати міськради визнали роботу Анушкевичуса незадовільною?

Нагадаємо, що вчора, 24 лютого, 49 депутатів Івано-Франківської міської ради проголосували «за» визнання роботи міського голови у сфері житлово-комунального господарства за 2006-2010 роки «незадовільною». Відповідний пункт до проекту рішення запропонував секретар міської ради Руслан Марцінків.

До такого висновку народні обранці дійшли розглядаючи питання «Про затвердження комплексної програми реформування житлово-комунальної сфери Івано-Франківська на 2011-2015 рр. Реформи, порядок розвиток».

У своєму виступі Руслан Марцінків проаналізував сучасний стан комунальної сфери міста. Зокрема він навів приклади існуючих показників на основних комунальних підприємствах міста. Практично всі вони є збитковими. Марцінків підкреслив що такий стан є наслідком безсистемного та неефективного господарювання протягом останніх років. Як наслідок міський голова запропонував депутатам розпочати процедуру банкрутства в ряді комунальних підприємств.

 

Текст виступу Руслана Марцінківа на сесії міської ради зі скороченнями:

«Сьогодні ми обговорюємо програму реформування житлово-комунальної сфери на 2011-2015 роки. Але кожна програма повинна базуватися на аналізі стану господарки. Як Вам відомо, депутати від ВО «Свобода» прийшовши у міську ради розпочали роботу з метою проведення фінансового аудиту діяльності комунальних підприємств та відповідних управлінь. Я ж, як секретар міської ради, можу спостерігати яким чином приймаються рішення щодо житлово-комунальних проблем на засіданнях виконавчого комітету, оперативних нарадах та інших засіданнях.

Можу сказати одне – житлово-комунальна сфера перебуває у критичному стані. Наведу тільки декілька фактів кричущої безгосподарності, які лежать на поверхні:

 

Комунальне підприємство «Полігон» (ліквідація твердих побутових відходів):

До цього часу на полігоні немає ваги для зважування сміття, які постачають перевізника міста. То ж виникає закономірне запитання – яким чином сьогодні відбувається облік на цьому підприємстві і відповідно як вираховується норма тарифу на вивіз сміття на одну людину. Хочу нагадати що з 2006 року був заморожений проект вже майже виготовленого сміттєпереробного заводу.

 

ДКП «Теплокомуненерго»

Підприємство має 118 млн. кредиторської заборгованості при приблизному річному 300 млн. обігу коштів. Фактично відсутнє системне бачення по розвитку тепломереж, а це й питання безболісного відключення від централізованої мережі теплопостачання та встановлення індивідуального опалення. Більш того, 40 % тепломереж, а також котельня на вул. Індустріальній повністю перейшла у власність приватної структури і місто фактично незаконно фінансує мережі приватного капіталу. Я вже не говорю, що питання так званої «мирової угоди» до цього часу не вирішено у зв’язку з цим виникає сумнів, що хтось збирається це робити. Очевидно, що дане підприємство є наступним на черзі щодо застосування процедури банкрутства.

 

КП «Водоекотехпром»

Ріст кредиторської заборгованості за минулий рік збільшився в 10 разів. В той же час робляться незрозумілі кроки за якими рахунки по заробітній платі з «Ощадбанку» переводяться на іншу установу, яка знаходиться лише у м. Хмельницькому, Оголошені незрозумілі тендерні закупівлі на суму більше 20 млн.грн, бенефіціаром яких може бути виключно ВАТ «Державна енергогенеруюча кампанія «Центренерго».

Моїм колегою, головою фракції ВО «Свобода» у івано-Франківській міській раді Романом Онуфрієвим був проведений повний аналіз роботи даного підприємства і сесія визнала його роботу «незадовільною». Але рішення сесії міський голова і не думає виконувати.

 

УВШМБ (Асфальтний завод)

Ще одне підприємство, яке фактично є банкрутом. Вже декілька разів робилися спроби передати майно асфальтного заводу на інше комунальне підприємство, бо з дня на день неминуча податкова застава. Сьогодні іде розслідування відповідними органами, щодо перерахунку коштів, у сумі 4,2 млн. грн. на фіктивні підприємства для поставки матеріалів, які фактично не були надані. Крім того якість нашого асфальтного заводу визнана тільки лабораторією нашого ж асфальтного заводу і фактично цей асфальт не може використовуватись для ремонту доріг.

 

КП «Спец комбінат» (обслуговування міського кладовища)

Лише вдумайтесь! Міське кладовище сьогодні практично є банкротом. Скажіть – як можна кладовище зробити банкротом. А наступним кроком очевидно має стати оголошення конкурсу на надання ритуальних послуг? Тобто кладовище завтра може стати приватним.

 

КП «Івано-Франківськліфт»

Ще одне підприємство. Яке подано на застосування законодавства про банкрутство. Це при тому, що підприємство має найвищі показники заробітньої плати по галузі. Фонд оплати праці становить 103 % від реальних доходів. Хіба не зрозуміло до чого призводить така ситуація. І жодних дій протягом років не вчиняється.

 

ЖЕО

Мають кредиторську заборгованість у сумі річного обороту, а це майже 35 млн. грн. Тільки за минулий рік вона зросла на 6 млн. грн. Все що нам сьогодні пропонують – це шляхом так званих «реформ» зменшити заборгованість в рік на 2,7 млн. грн. Тобто щорічно збитковість продовжуватиме зростати.

 

ТОВ «Зелене господарство»

Хочу зауважити. Що це підприємство роками зрізає дерева по середній ціні 1400 грн. за штуку. Це при тому, що ДКП «Теплокомуненерго» готове платити за закупівлю деревини. Тобто місто витрачає кошти в той час, коли на цьому можна заробляти. Для цього є спеціалізовані підприємства, які мають відповідні ліцензії.

 

КП «Сервіс Авто»

Депутатською комісією під час аудиту виявлено, що доходи підприємства в 2,5, а подекуди в 3,5 рази більші від декларованих. Відповідно не важко порахувати скільки недоотримує міський бюджету.

Цей перелік можна продовжувати. Проте все вищесказане свідчить про несистемну, безгосподарну роботу в даній галузі протягом 2006-2010 років. Сьогодні вже немає на посаді  ні заступника міського голови з цих питань, ні начальника профільного управління. Проте хочу наголосити, що безпосередньо відповідає за стан у місті міський голова. Саме в його руках сьогодні всі кадрові рішення та розпорядження фінансовими ресурсами. Тому  пропоную окремим пунктом у рішення про програму реформування УЖКГ викласти у наступній редакції: визнати роботу міського голови у сфері житлово-комунального господарства за 2006-2010 роки «незадовільною».

 

 

15


25.02.2011 2419 1
Коментарі (1)

a 2011.02.25, 16:02
зробіть нормальні тендера щоб не було відкатів і все буде гаразд особливо це стосується теплокомуненерго,водоеко-м,хай покажуть Вам пане Марцінків по якій ціні вони купляли електроди
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

726
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1030 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2565
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1858
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2158
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5750 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

206

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

345

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1289

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1280
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1021
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

845
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14688
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

715
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10503
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6205
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

732
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

801
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2971
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

686
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

755
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

661