Чому болить спина?

(р)

/data/blog/107643/53c7aedf85a5984b1e6d24f2f21d4f29.jpg

 

"Чому болить спина?" – думає людина і згадує, як безтурботно і легко вона рухалась раніше, виконувала різні нахили тулуба, легко діставала руками до підлоги, витримувала любі фізичні навантаження без будь-яких наслідків. Може здатись, що болить спина від старості. Але це не завжди так. Є багато причин, від яких болить спина і в молодому віці.

    

Біль в спині виникає при різних захворюваннях і станах хребта, які призводять до подразнення чи защемлення нервових корінців спинного мозку, розвитку запального процесу (радикуліт), обмеженню рухливості. Це остеохондроз хребта і спондильоз, які сковують рух, а також такі стани, як зміщення хребців, виникнення таких захворювань, як міжхребцева грижа та протрузія дисків, грижі Шморляхвороба Бехтерева і багато інших захворювань, при яких болить спина. Вони можуть виникати практично в любому віці і залежать від багатьох факторів, про які ми і поговоримо в цій статті.

 

Хвороба виникає в результаті порушення цілісності міжхребцевого диска. Грижа, що утворюється при цьому, випинається назад або вбік, тисне на корінець нерва в місці його виходу зі спинномозкового каналу й спричиняє запалення з набряком. Судинно-нервовий пучок нижче грижі порушує своє нормальне функціонування. Найчастіше страждає область поперекового відділу хребта — болить поперек, задня поверхня ноги, включаючи п’яту і стопу, атрофуються м’язи, людина кульгає та втрачає працездатність. При шийно-грудному радикуліті порушується кровопостачання головного мозку. Це призводить до запаморочень, головних болів, порушення пам’яті, до хиткості ходи, з’являються болі в плечі й руці, спостерігається оніміння пальців, знижується м’язова сила.

  

Побутує помилкова думка, що грижі треба обов"язково оперувати. Насправді лише 5–7 % хворих потребують хірургічного втручання. Звісно, оперативне втручання дає швидкий результат, але воно таїть у собі загрозу розвитку захворювання в інших відділах хребта, тому що не усуває причину появи міжхребцевої грижі, несе ризик післяопераційних ускладнень та вимагає тривалого реабілітаційного періоду.

 

Витяжіння, або тракційне лікування, застосовували з давніх-давен. Завдяки цьому створюється перепад тиску в міжхребцевій відстані, що дає можливість "усмоктати" грижу.

  

Для витяжіння використовується комп’ютерний тракційний стіл Тритон DTS. Він спеціально розроблений для витяжіння шийного, грудного та поперекового відділів хребта.

  

Комп’ютерний стіл дає можливість зробити ступеневе витяжіння хребта з максимальним навантаженням до 220 кілограмів. Апарат обладнаний зворотною міографією — зчитує електричний потенціал м’язів та передає на комп’ютер. Сила витяжіння і швидкість її наростання або ослаблення хребта регулюються автоматично відповідно до заданої величини і відображаються на моніторі комп’ютера. Будь-яке відхилення від заданої величини компенсується автоматично.

  

Окрім грижі, тракції дають можливість лікувати всі захворювання хребта, здійснювати реабілітацію хворих після компресійного перелому хребта й оперованих з приводу грижі дисків (щоб не робити повторну операцію). Застосовуються при вивихах, артрозі та випадінні дисків, болях у суглобах, болях та защемленні нервових закінчень і навіть дитячому сколіозі.

 

У лікувально-діагностичному центрі Святого Луки працює фізіотерапевтичний кабінет, де використовується унікальна вищесказана комп’ютерна установка «Тритон» для тракційної декомпресії (витяжіння) хребта (виробництво США). Завжди раді допомогти Вам і врятувати від болю в хребті. В нас Ви можете поєднати витяжіння з масажними процедурами та магнітотерапією. Зателефонуйте (0342) 72-47-31, (098) 417 88 31, (050) 940 07 81

 

Лікувально-діагностичний центр святого Луки

м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22

Деталі тут: http://medcentr.if.ua


27.05.2016 2053 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1062
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

872
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2004
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3372
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2615
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2614

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

352

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

795

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

754

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1712
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

797
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

776
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

425
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

456
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27112
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

900
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19746
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

506
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

462
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

789
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1516 5