CNN: зростання кризи влади в Китаї загрожує все більшим хаосом у глобальному ланцюжку постачання

Вугільна електростанція в Нанкіні


Зростаюча криза постачання електроенергії в Китаї спричиняє припинення роботи домогосподарств та змушує заводи скорочувати виробництво, загрожуючи уповільненням економіки країни та ще більшим навантаженням на глобальні ланцюжки поставок.

Компанії в індустріальних центрах країни отримали вказівку обмежити споживання енергії, щоб зменшити попит на електроенергію, повідомляють державні ЗМІ.

Електропостачання деяких будинків припинили внаслідок чого, як повідомляють у місцевих ЗМІ, навіть затримували людей у ​​ліфтах.

"Несподіване і безпрецедентне" відключення електроенергії виникло у трьох північно-східних провінціях в понеділок, повідомляє державне видання Global Times.

Газета повідомляла у вівторок, що нормування влади в провінціях Хейлунцзян, Цзілінь та Ляонін "призвело до серйозних збоїв у повсякденному житті людей та ділових операціях".

Внаслідок дефіциту електроенергії також зазнали збитків у південній провінції Гуандун, великому промисловому та транспортному вузлі.

Місцеві чиновники заявили в понеділок, що багато фірм намагаються зменшити попит, працюючи два -три дні на тиждень.

Китайська державна мережева корпорація заявила в понеділок, що "піде на все, щоб боротися у важкій битві за постачання електроенергії" та докладе всіх зусиль для забезпечення хоча б житла.

 У червні Китай зазнав подібного падіння виробництва електроенергії, але ситуація погіршилася.

Промисловість стикається з величезним тиском від зростання цін на енергію та з боку Пекіна щодо боротьби з викидами вуглецю.

Найбільший забруднювач у світі намагається виконати обіцянку, що викиди вуглецю досягнуть свого піку до 2030 року.

Це вимагає від провінцій використовувати менше викопного палива для кожної одиниці економічної продукції, наприклад, спалюючи менше вугілля для виробництва електроенергії.

Водночас попит на товари китайського виробництва зростав у міру виходу світової економіки з пандемії. Результат: недостатність енергії, щоб забезпечити виробництво.

Великі міжнародні постачальники готуються до впливу на підприємства, які вже стикаються із затримками, що виникли внаслідок нестачі та глобальними затримками доставлення.

Pegatron-тайванська фірма, що виробляє компоненти та збирає iPhone для Apple (AAPL) заявила у вівторок, що співпрацює з "політикою місцевого [китайського] уряду", щоб "активувати механізми енергозбереження та скоротити виробництво", у відповідь на запит CNN Business для коментарів щодо кризи влади.

Pegatron має великий завод у східному китайському місті Куншань, де тайванські ЗМІ повідомляють, що влада обмежує постачання електроенергії.

Нормування потужності може створити нові затримки у ланцюжку постачання технологій, вважає Дейл Гай, директор Counterpoint Research, хоча, ймовірно, не настільки серйозний, як нестача комп’ютерних мікросхем у всьому світі, яка зашкодила всьому, від автомобілів та пральних машин до іншої електроніки.

Перебої в місцях, де зазвичай збираються модулі смартфонів, можуть призвести до короткочасних затримок. Існує "ймовірно, деяка затримка компонентів приблизно на тиждень", сказав Гай. "Що все ще можна контролювати, але це затримка".


Зниження прогнозів зростання

Шок навіть спонукає економістів скоротити очікування зростання цього року у другій за величиною економіці світу.

У п'ятницю аналітики компанії Nomura зменшили прогноз зростання Китаю у 2021 році на половину відсоткового пункту до 7,7%, посилаючись на "зростання кількості заводів", яким довелося "припинити роботу", або через обмеження на місцеве споживання енергії, або через відключення електроенергії, зростання цін та дефіциту вугілля.

Аналітики Goldman Sachs у вівторок скоротили прогноз зростання ВВП на 2021 рік до 7,8% з 8,2%, посилаючись на "нещодавнє різке скорочення виробництва в ряді галузей високої енергоємності".

Вони відзначили, що "остаточна невизначеність" почалася в останньому кварталі року, враховуючи, що економіка Китаю вже стикається з ризиками через боргову кризу в "Евергранде" - конфліктній боротьбі, яка викликала побоювання серед деяких аналітиків щодо потенційного моменту для Китаю Lehman Brothers. Проблеми з енергопостачанням не є новиною для Китаю.

Цього літа кілька провінцій Китаю попередили про дефіцит, що було найгіршим в країні з 2011 року. Але останні звіти викликають ще більше занепокоєння. Гострий дефіцит у частинах північного сходу "триватиме ще деякий час", повідомляє державне мовлення CCTV.

Китай вийшов з пандемії значною мірою завдяки буму будівництва та виробництва: але проєкти та заводи з нерухомості потребують тонни електроенергії, а отже, і величезної кількості вугілля.

Зосередження на інфраструктурі та будівництві змусило викиди вуглекислого газу Китаю досягти рекордних показників у першому кварталі 2021 року, згідно з дослідженням, яке опубліковане у травні Центром досліджень енергетики та чистого повітря (CREA). Агентство заявило, що це найшвидший темп зростання за більше ніж десять років.

"Економіка набагато більше орієнтована на промисловий сектор, ніж на сектор споживання", - пише економіст Macquarie Ларрі Ху у примітці до досліджень. "На жаль, енергоємність у промисловості набагато вища, ніж у секторі споживання".

Бум сировинних товарів після пандемії та амбітні кліматичні цілі тим часом спричинили високі ціни на вугілля, враховуючи зростання попиту та зменшення видобутку. Ху зазначив, що ціна на теплове вугілля, яке в основному використовується для виробництва електроенергії, зросла цього року з 671 юанів (104 долари США) за тонну до приблизно 1100 юанів (170 доларів США). Проте це не допомагає торговій напрузі.

за матеріалами CNN


28.09.2021 956
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1283
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3507
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1293

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1607

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

564
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

457
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

522
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1320 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502