CNN: у Китаї зробили два мільярди щеплень проти Covid-19

Мешканці щеплюються проти Covid-19 у центрі вакцинації на стадіоні в Нанкіні, китайська провінція Цзянсу, 2 серпня


В п'ятницю влада Китаю оголосила, що вакцинація від коронавірусу перевищила два мільярди доз, але важка тактика, спрямована на збільшення кількості щеплень, викликає негативну реакцію в деяких областях.

Станом на четвер, понад 889 мільйонів людей вже повністю вакциновані. Загалом введено понад два мільярди вакцин вітчизняного виробництва проти Covid-19, заявив на пресконференції в п'ятницю чиновник Національної комісії охорони здоров'я.

Це ставить Китай нарівні з Великобританією та  випереджає Сполучені Штати за відсотком населення, яке зараз повністю вакциноване.

Цей двомільярдний показник досягнули лише через 10 тижнів після того, як країна досягнула свій перший мільярд у червні, на Китай зараз припадає близько 40% із приблизно 5 мільярдів доз, зроблених у всьому світі.

Намагання Китаю підвищити рівень вакцинації прискорилися з липня, коли вкрай заразний штам Дельта викликав зростання інфекцій по всій країні.
У п'ятницю представники органів охорони здоров'я оголосили, що спалах "був фактично контрольований", причому кількість випадків знизилася протягом 11 днів поспіль з 16 серпня, але потік щеплень продовжував набирати темпи.
Виступаючи на конференції з питань охорони здоров’я минулої п’ятниці, провідний експерт Китаю з питань дихальних шляхів Чжун Наньшань заявив, що країна має намір до кінця року повністю вакцинувати 80% населення, це 1,4 мільярда осіб.
Остання кампанія Китаю щодо щеплення була спрямована на людей похилого віку, неповнолітніх та мешканців величезних сільських територій країни - важкодоступних груп, які не були охоплені попередніми циклами вакцинації.
У південній провінції Гуандун минулого тижня 111-річний житель села закатав рукав, щоб отримати щеплення від коронавірусу. У деяких віддалених районах чиновники організовували доїзд медиків додому та автобусами для мешканців до місць вакцинації.
Національна служба охорони здоров’я неодноразово наголошувала, що щеплення мають бути добровільними.
Але під тиском, щоб представити більше доз, місцева влада все частіше застосовує примусові заходи для забезпечення темпів кампанії з вакцинації.
Медики вводять вакцину проти COVID-19 старшокласникам на тимчасовому пункті вакцинації в Чунцині, Китай, 10 червня
По всій країні дедалі більше населених пунктів забороняють невакцинованим мешканцям отримувати державні послуги, включаючи лікарні, школи та громадський транспорт. У південно -західному мегаполісі Чунцин районні уряди оголосили, що мешканці, які відмовились від вакцинації без поважних причин, не отримають соціальний кредит.
А в провінції Цинхай на цьому тижні житлова громада видала повідомлення, в якому попереджала мешканців про те, що їх пенсії, медичне страхування та соціальні виплати будуть припинені, якщо члену їх найближчої родини не вдасться зробити щеплення. Офіційний представник заявив, що це повідомлення має на меті "налякати" людей, щоб вони зробили щеплення, оскільки громада не досягла поставленої мети щодо вакцинації, повідомляють державні новини.
Ці заходи викликали широку критику та гнів у китайських соціальних мережах, і багато користувачів звинувачували місцеву владу у порушенні політики центрального уряду та зробили добровільну вакцинацію фактично обов’язковою.
Янчжун Хуан, старший науковий співробітник Ради міжнародних відносин з питань глобального здоров'я, заявив, що розбіжність між політикою центрального уряду та його місцевим впровадженням є типовим явищем у політичній системі Китаю зверху вниз, де чиновники провінцій зазнають величезного тиску для досягнення цілей політики, яка встановлена Пекіном.
"Невиконання цих цілей призведе до штрафу, що створить стимул для посадових осіб місцевого самоврядування вживати жорстких заходів, щоб все зробити", - сказав він. На знак зростаючого тиску численні муніципальні уряди попередили місцевих чиновників, що вони будуть "серйозно відповідати", якщо серед невакцинованих спалахне інфекція.
Деякі місцеві органи влади скаржилися на те, що мешканців заманювали через кордон на місця щеплень у сусідніх містах грошовими винагородами - оскільки чиновники змагаються за досягнення щодо показників вакцинації.
Попри зростаючі показники вакцинації, немає жодних ознак того, що Китай готується послабити свій суворий підхід до боротьби з Covid або відкрити свої кордони найближчим часом.
Чжун, провідний медичний експерт, сказав, що Китай може встановити "ефективний колективний імунітет", коли рівень вакцинації досягне 80%.
Але Хуан із Радою з міжнародних відносин сказав, що він залишається скептичним, враховуючи низькі показники ефективності китайських вакцин та сплеск проривних інфекцій з дельта-штамом у всьому світі. В Ізраїлі, де 78% (з 12 років і старше) повністю вакциновані (переважно вакциною Pfizer/BioNTech), щоденні випадки інфікування зросли за останні тижні, і влада почала пропонувати щеплення людям похилого віку.
На пресконференції в п'ятницю офіційний представник NHC Чжен Чжунвей заявив, що експерти агентства рекомендують групам з високим ризиком, таким як працівники митниці, аеропортів та карантинних пунктів, зробити щеплення ще через шість місяців після того, як вони були повністю вакциновані.
У понеділок державна телерадіокомпанія CCTV попередила, що пандемія не закінчилася, і що людям не слід ставитися недбало до заходів щодо запобігання епідемії.
за матеріалами CNN


27.08.2021 723
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3485
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14589 27
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6376

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14226
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

658
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2