CNN: у Китаї зробили два мільярди щеплень проти Covid-19

Мешканці щеплюються проти Covid-19 у центрі вакцинації на стадіоні в Нанкіні, китайська провінція Цзянсу, 2 серпня


В п'ятницю влада Китаю оголосила, що вакцинація від коронавірусу перевищила два мільярди доз, але важка тактика, спрямована на збільшення кількості щеплень, викликає негативну реакцію в деяких областях.

Станом на четвер, понад 889 мільйонів людей вже повністю вакциновані. Загалом введено понад два мільярди вакцин вітчизняного виробництва проти Covid-19, заявив на пресконференції в п'ятницю чиновник Національної комісії охорони здоров'я.

Це ставить Китай нарівні з Великобританією та  випереджає Сполучені Штати за відсотком населення, яке зараз повністю вакциноване.

Цей двомільярдний показник досягнули лише через 10 тижнів після того, як країна досягнула свій перший мільярд у червні, на Китай зараз припадає близько 40% із приблизно 5 мільярдів доз, зроблених у всьому світі.

Намагання Китаю підвищити рівень вакцинації прискорилися з липня, коли вкрай заразний штам Дельта викликав зростання інфекцій по всій країні.
У п'ятницю представники органів охорони здоров'я оголосили, що спалах "був фактично контрольований", причому кількість випадків знизилася протягом 11 днів поспіль з 16 серпня, але потік щеплень продовжував набирати темпи.
Виступаючи на конференції з питань охорони здоров’я минулої п’ятниці, провідний експерт Китаю з питань дихальних шляхів Чжун Наньшань заявив, що країна має намір до кінця року повністю вакцинувати 80% населення, це 1,4 мільярда осіб.
Остання кампанія Китаю щодо щеплення була спрямована на людей похилого віку, неповнолітніх та мешканців величезних сільських територій країни - важкодоступних груп, які не були охоплені попередніми циклами вакцинації.
У південній провінції Гуандун минулого тижня 111-річний житель села закатав рукав, щоб отримати щеплення від коронавірусу. У деяких віддалених районах чиновники організовували доїзд медиків додому та автобусами для мешканців до місць вакцинації.
Національна служба охорони здоров’я неодноразово наголошувала, що щеплення мають бути добровільними.
Але під тиском, щоб представити більше доз, місцева влада все частіше застосовує примусові заходи для забезпечення темпів кампанії з вакцинації.
Медики вводять вакцину проти COVID-19 старшокласникам на тимчасовому пункті вакцинації в Чунцині, Китай, 10 червня
По всій країні дедалі більше населених пунктів забороняють невакцинованим мешканцям отримувати державні послуги, включаючи лікарні, школи та громадський транспорт. У південно -західному мегаполісі Чунцин районні уряди оголосили, що мешканці, які відмовились від вакцинації без поважних причин, не отримають соціальний кредит.
А в провінції Цинхай на цьому тижні житлова громада видала повідомлення, в якому попереджала мешканців про те, що їх пенсії, медичне страхування та соціальні виплати будуть припинені, якщо члену їх найближчої родини не вдасться зробити щеплення. Офіційний представник заявив, що це повідомлення має на меті "налякати" людей, щоб вони зробили щеплення, оскільки громада не досягла поставленої мети щодо вакцинації, повідомляють державні новини.
Ці заходи викликали широку критику та гнів у китайських соціальних мережах, і багато користувачів звинувачували місцеву владу у порушенні політики центрального уряду та зробили добровільну вакцинацію фактично обов’язковою.
Янчжун Хуан, старший науковий співробітник Ради міжнародних відносин з питань глобального здоров'я, заявив, що розбіжність між політикою центрального уряду та його місцевим впровадженням є типовим явищем у політичній системі Китаю зверху вниз, де чиновники провінцій зазнають величезного тиску для досягнення цілей політики, яка встановлена Пекіном.
"Невиконання цих цілей призведе до штрафу, що створить стимул для посадових осіб місцевого самоврядування вживати жорстких заходів, щоб все зробити", - сказав він. На знак зростаючого тиску численні муніципальні уряди попередили місцевих чиновників, що вони будуть "серйозно відповідати", якщо серед невакцинованих спалахне інфекція.
Деякі місцеві органи влади скаржилися на те, що мешканців заманювали через кордон на місця щеплень у сусідніх містах грошовими винагородами - оскільки чиновники змагаються за досягнення щодо показників вакцинації.
Попри зростаючі показники вакцинації, немає жодних ознак того, що Китай готується послабити свій суворий підхід до боротьби з Covid або відкрити свої кордони найближчим часом.
Чжун, провідний медичний експерт, сказав, що Китай може встановити "ефективний колективний імунітет", коли рівень вакцинації досягне 80%.
Але Хуан із Радою з міжнародних відносин сказав, що він залишається скептичним, враховуючи низькі показники ефективності китайських вакцин та сплеск проривних інфекцій з дельта-штамом у всьому світі. В Ізраїлі, де 78% (з 12 років і старше) повністю вакциновані (переважно вакциною Pfizer/BioNTech), щоденні випадки інфікування зросли за останні тижні, і влада почала пропонувати щеплення людям похилого віку.
На пресконференції в п'ятницю офіційний представник NHC Чжен Чжунвей заявив, що експерти агентства рекомендують групам з високим ризиком, таким як працівники митниці, аеропортів та карантинних пунктів, зробити щеплення ще через шість місяців після того, як вони були повністю вакциновані.
У понеділок державна телерадіокомпанія CCTV попередила, що пандемія не закінчилася, і що людям не слід ставитися недбало до заходів щодо запобігання епідемії.
за матеріалами CNN


27.08.2021 738
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1369
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1042
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2061
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3545
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1335
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1323

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1675

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

487

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1129

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1294
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

350
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24249
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

496
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

402
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

607
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1500
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

3543
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

589
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1495 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

607
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

522