CNN: США об'єднують Японію, Австралію та Індію у спільному протистоянні Китаю

Президент США Джо Байден та держсекретар США Ентоні Блінкен беруть участь у віртуальній зустрічі з керівниками країн чотиристороннього діалогу щодо безпеки 12 березня у Білому домі


Забудьте про Францію та атомні підводні човни - сьогодні відбудеться найважливіша зустріч, яка у майбутньому визначатиме рівень впливу США в Азії.

Президент США Джо Байден у Вашингтоні проведе першу особисту зустріч у рамках чотиристороннього діалогу з питань безпеки, більш відомого як "чотирикутник", неофіційного стратегічного форуму США, Австралії, Японії та Індії - усіх демократичних країн, які зацікавлені у протидії зростанню впливу Китаю в Азії.

За словами Білого дому, до Байдена у Вашингтоні приєднаються прем'єр-міністр Японії Йошіхіде Суга, лідер Індії Нарендра Моді та прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, щоб обговорити "сприяння вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону". Зустріч відбулася у час значних змін політики США в Азії.

Оскільки адміністрація Байдена рухається до зміцнення своїх дипломатичних партнерств у регіоні, Японія дедалі більш насторожено сприймає нарощування військової сили Китаю. В той самий час, австралійський оборонний пакт AUKUS із США та Великою Британією зміцнив прихильність Вашингтона до Азії.

У цей критичний момент те, що Quad вирішить робити далі, важливіше, ніж будь-коли. Старший аналітик Австралійського інституту стратегічної політики Малкольм Девіс сказав, що у порівнянні з його ранніми коріннями під час адміністрації Джорджа Буша, «чотирикутник» перетворився з «низького ключового політичного та економічного діалогу» до дуже значного гравця в азійсько-тихоокеанському регіоні.

"Четвірка не є азійським НАТО ... але водночас вона явно рухається у напрямку спільного підходу до безпеки", - сказав Девіс.


Протидія Китаю

Перша четвірка була запропонована у 2007 році, але була призупинена на десятиліття, поки не відновили співпрацю ​​за часів експрезидента США Дональда Трампа на тлі зростання Китаю як економічної та військової наддержави.

Дипломатичне середовище в Азії помітно змінилося з моменту відродження 2017 року - і четвірка набула більшої ваги. У квітні 2020 року відносини між Австралією та Китаєм зазнали значного спаду після того, як австралійський президент Моррісон закликав провести незалежне розслідування щодо походження Covid-19.

Пекін у відповідь наклав обмеження на австралійські товари, і відносини ще не відновились.

Тим часом відносини між Вашингтоном і Пекіном, які погіршилися за часів Трампа, ще більше зіпсувалися за часів Байдена, оскільки США зміцнюють свої дипломатичні партнерства в Азії з метою стримування Китаю.

Нову американську інформаційну кампанію з ентузіазмом зустріли в Австралії, і на початку цього місяця обидва уряди приєдналися до Великої Британії, щоб оголосити AUKUS, угоду, за якою три країни обмінюватимуться військовою інформацією та технологіями для створення більш тісного оборонного партнерства в Азії.

Японія також вітає посилення впливу США у цьому регіоні. Після спроби проводити "теплішу" політику Китаю в перші роки перебування президента КНР Сі Цзіньпіна на посаді лідера, Японія за останній рік стала все більш насторожено ставитися до Пекіна.

У незвично відвертому інтерв'ю CNN у вересні міністр оборони Японії Нобуо Кіші заявив, що Японія "рішуче захищатиме" свою територію у Східно-Китайському морі "від дій Китаю".

Наразі Індія є найбільш обережним членом чотирикутника, і наскільки ця група готова просунути співпрацю у сфері оборони та протистояти Китаю, може залежати від Делі. Після сутички на кордоні між Індією та Китаєм у середині 2020 року, яка призвела до загибелі щонайменше 20 індійських солдатів, експерти кажуть, що Делі неохоче протистояв Пекіну.

Але писавши в журналі «Індо-Тихоокеанські справи» на початку 2021 року, Амріта Джеш, науковий співробітник Центру досліджень сухопутних воєн у Нью-Делі, заявила, що Індія все ще наближається до США у військовому плані, включаючи нові та посилені військові навчання, закупівлю озброєння та передачу технологій.

Колона індійської армії, що перевозить підкріплення та матеріали, рухається у напрямку Леха через Зоджі Ла, високий гірський перевал, що межує з Китаєм 13 червня в Ладаху, Індія

Частина співпраці передбачає вдосконалення технології відстеження та націлювання, сказала Джеш.

"(Існує) вкрай необхідна потреба для Індії - пильно стежити за китайськими (військовими), які рухаються вздовж кордону з Гімалаями та визначати наростальну присутність Китаю в Індійському океані", - додала вона.

Глейзер сказав, що є ще одна визначальна причина того, наскільки «Квадро» буде готовий піти проти опозиції Пекіну.

"Ще одним чинником є ​​власна поведінка Китаю. Чим більше Китай погрожуватиме інтересам інших країн, загрожувати економічним примусом ... тим більше країн будуть готові захищатися", - сказала вона.

за матеріалами CNN


24.09.2021 900
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1098
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

407
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14260 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1643
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

925
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6272

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

691

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1517

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

565
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

704
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1624
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

642
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

932
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5975
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13899
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

308
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

604
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

848 2