CNN: США об'єднують Японію, Австралію та Індію у спільному протистоянні Китаю

Президент США Джо Байден та держсекретар США Ентоні Блінкен беруть участь у віртуальній зустрічі з керівниками країн чотиристороннього діалогу щодо безпеки 12 березня у Білому домі


Забудьте про Францію та атомні підводні човни - сьогодні відбудеться найважливіша зустріч, яка у майбутньому визначатиме рівень впливу США в Азії.

Президент США Джо Байден у Вашингтоні проведе першу особисту зустріч у рамках чотиристороннього діалогу з питань безпеки, більш відомого як "чотирикутник", неофіційного стратегічного форуму США, Австралії, Японії та Індії - усіх демократичних країн, які зацікавлені у протидії зростанню впливу Китаю в Азії.

За словами Білого дому, до Байдена у Вашингтоні приєднаються прем'єр-міністр Японії Йошіхіде Суга, лідер Індії Нарендра Моді та прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, щоб обговорити "сприяння вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону". Зустріч відбулася у час значних змін політики США в Азії.

Оскільки адміністрація Байдена рухається до зміцнення своїх дипломатичних партнерств у регіоні, Японія дедалі більш насторожено сприймає нарощування військової сили Китаю. В той самий час, австралійський оборонний пакт AUKUS із США та Великою Британією зміцнив прихильність Вашингтона до Азії.

У цей критичний момент те, що Quad вирішить робити далі, важливіше, ніж будь-коли. Старший аналітик Австралійського інституту стратегічної політики Малкольм Девіс сказав, що у порівнянні з його ранніми коріннями під час адміністрації Джорджа Буша, «чотирикутник» перетворився з «низького ключового політичного та економічного діалогу» до дуже значного гравця в азійсько-тихоокеанському регіоні.

"Четвірка не є азійським НАТО ... але водночас вона явно рухається у напрямку спільного підходу до безпеки", - сказав Девіс.


Протидія Китаю

Перша четвірка була запропонована у 2007 році, але була призупинена на десятиліття, поки не відновили співпрацю ​​за часів експрезидента США Дональда Трампа на тлі зростання Китаю як економічної та військової наддержави.

Дипломатичне середовище в Азії помітно змінилося з моменту відродження 2017 року - і четвірка набула більшої ваги. У квітні 2020 року відносини між Австралією та Китаєм зазнали значного спаду після того, як австралійський президент Моррісон закликав провести незалежне розслідування щодо походження Covid-19.

Пекін у відповідь наклав обмеження на австралійські товари, і відносини ще не відновились.

Тим часом відносини між Вашингтоном і Пекіном, які погіршилися за часів Трампа, ще більше зіпсувалися за часів Байдена, оскільки США зміцнюють свої дипломатичні партнерства в Азії з метою стримування Китаю.

Нову американську інформаційну кампанію з ентузіазмом зустріли в Австралії, і на початку цього місяця обидва уряди приєдналися до Великої Британії, щоб оголосити AUKUS, угоду, за якою три країни обмінюватимуться військовою інформацією та технологіями для створення більш тісного оборонного партнерства в Азії.

Японія також вітає посилення впливу США у цьому регіоні. Після спроби проводити "теплішу" політику Китаю в перші роки перебування президента КНР Сі Цзіньпіна на посаді лідера, Японія за останній рік стала все більш насторожено ставитися до Пекіна.

У незвично відвертому інтерв'ю CNN у вересні міністр оборони Японії Нобуо Кіші заявив, що Японія "рішуче захищатиме" свою територію у Східно-Китайському морі "від дій Китаю".

Наразі Індія є найбільш обережним членом чотирикутника, і наскільки ця група готова просунути співпрацю у сфері оборони та протистояти Китаю, може залежати від Делі. Після сутички на кордоні між Індією та Китаєм у середині 2020 року, яка призвела до загибелі щонайменше 20 індійських солдатів, експерти кажуть, що Делі неохоче протистояв Пекіну.

Але писавши в журналі «Індо-Тихоокеанські справи» на початку 2021 року, Амріта Джеш, науковий співробітник Центру досліджень сухопутних воєн у Нью-Делі, заявила, що Індія все ще наближається до США у військовому плані, включаючи нові та посилені військові навчання, закупівлю озброєння та передачу технологій.

Колона індійської армії, що перевозить підкріплення та матеріали, рухається у напрямку Леха через Зоджі Ла, високий гірський перевал, що межує з Китаєм 13 червня в Ладаху, Індія

Частина співпраці передбачає вдосконалення технології відстеження та націлювання, сказала Джеш.

"(Існує) вкрай необхідна потреба для Індії - пильно стежити за китайськими (військовими), які рухаються вздовж кордону з Гімалаями та визначати наростальну присутність Китаю в Індійському океані", - додала вона.

Глейзер сказав, що є ще одна визначальна причина того, наскільки «Квадро» буде готовий піти проти опозиції Пекіну.

"Ще одним чинником є ​​власна поведінка Китаю. Чим більше Китай погрожуватиме інтересам інших країн, загрожувати економічним примусом ... тим більше країн будуть готові захищатися", - сказала вона.

за матеріалами CNN


24.09.2021 918
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1751
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3880

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8058
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2061 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741