CNN: південноафриканські вчені з острахом стежать за ще одним новим штамом коронавірусу

Вчені-генетики, які стежили за новими штамами коронавірусу, кажуть, що побачили тривожну нову лінію, яка несе в собі багато тих самих ознак, що й інші штами, включаючи альфа, бета та гамму.

Штам, який вони досліджують, під назвою C.1.2, з’явився у Південній Африці, а також у семи інших країнах Африки, Азії та Тихого океану. Вчені не впевнені, чи мутації зроблять його більш небезпечним, але він несе зміни, які дали іншим варіантам підвищену трансмісивність та здатність певною мірою уникати реакції імунної системи.

Наявність більшої кількості мутацій не обов’язково означає більшу небезпеку - деякі мутації можуть послабити вірус, і саме поєднання змін впливає на те, чи стане вірус більш небезпечним. Одна додаткова мутація може скасувати наслідки іншої.

Але команда - до якої входить вірусолог Пенні Мур з Національного інституту інфекційних хвороб Південної Африки - каже, що вони стежать за цим.

"Зараз ми оцінюємо вплив цього варіанту на нейтралізацію антитіл після зараження SARS-CoV-2 або вакцинації проти SARS-CoV-2 у Південній Африці",- написав дослідник у звіті, який опублікували в Інтернеті.

"Цей штам зафіксували протягом третьої хвилі інфекцій у Південній Африці з травня 2021 року і його виявили у семи інших країнах Європи, Азії, Африки та Океанії. Ідентифікація нових варіантів SARS-CoV-2 зазвичай асоціюється з новою хвилею інфекції."

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала цей штам таким, що викликає інтерес, або штамом, що викликає занепокоєння, тому він ще не має позначення грецького алфавіту.

ВООЗ наразі називає чотири варіанти, що викликають занепокоєння, які легко передаються, впливають на тяжкість захворювання або мають здатність "ухилятися" від тестів, вакцин або лікування: Альфа або В.1.1.7; Бета-версія або B.1.351; Гамма або Р.1; і Дельта або В.1.617.2.

Згідно з даними ВООЗ, цікаві варіанти, які мають тривожні мутації та спричинили скупчення хвороб, включають Ету або В.1.525; Iota або B.1.526; Каппа або В.1.617.1 та Лямбда або С.37.

У міру того, як пандемія коронавірусу триває, інфекції, спричинені штамом Лямбда, з’являються у Сполучених Штатах, включаючи Техас, де минулого місяця Х'юстонська методична лікарня повідомила про свій перший випадок.

За даними незалежної ініціативи обміну даними GISAID, геномне секвенування виявило 1060 випадків Covid-19, спричинених варіантом лямбди в США. Попри те, що ця цифра є далекою від сплеску випадків, викликаних варіантом Дельта - що становить близько 83% нових випадків у США - експерти з інфекційних хвороб сказали, що лямбда - це штам, за яким вони уважно стежать.

Вперше варіант лямбда був ідентифікований у Перу в грудні. Всесвітня організація охорони здоров'я називає Delta "варіантом занепокоєння". Лямбда позначена на ступінь нижче як "варіант інтересу".

"Я думаю, що кожного разу, коли буде виявлений штам, який продемонструє здатність швидко поширюватися серед населення, ви повинні бути стурбовані", - сказав д -р Грегорі Польш, професор медицини та директор групи досліджень вакцин у клініці Майо в Рочестері, Міннесота.

"Щодня виникають штами, які можна визначити як нові мутації", - сказав він. "Питання в тому, чи дають ці мутації вірусу якусь перевагу, що, звичайно, на шкоду людям? Відповідь стосовно лямбди - так".

Професор клініки Майо, попередила, що чим більше людей не носитиме масок і залишаться нещепленими, тим більша ймовірність того, що в майбутньому з’являться додаткові штами - включаючи той, який може повністю ухилитися від вакцин. Оскільки коронавірус продовжує стрибати від людини до людини, з кожною новою інфекцією він дещо змінюється - так само, як і будь-який вірус - і ці зміни або мутації можуть бути або доброякісними, або спростити його передачу та становити небезпеку.

Це можна назвати грою у "російську рулетку", що дозволяє вірусу вільно поширюватися без перешкод, наприклад, носити маски або робити щеплення.

"Ми будемо продовжувати розробляти все нові й нові варіанти, і зрештою, один або кілька з цих варіантів дізнаються, як уникнути імунітету, спричиненого вакциною", - сказала медик. "І якщо це буде так, почнеться все спочатку".

Марія ван Керхове, технічний керівник ВООЗ з питань Covid-19, зазначила, що дуже мало людей, у яких діагностовано коронавірус, були інфіковані варіантом С.1.2.

"На сьогодні у світі повідомляється про близько 100 послідовностей C.1.2, найперші звіти з травня 2021 року з Південної Африки", - написала вона у Twitter.

"На цей час C.1.2, схоже, що кількість інфікованих не збільшується, штам не зростає в обігу", - додала вона. ВООЗ контролює кількість інфікованих та постійно оновлюватиме інформацію щодо людей, які захворіли через цей штам на своєму вебсайті та висвітлюватиму інформацію на пресконференції, якщо ситуація зміниться.

"Моніторинг та оцінка штамів тривають і є надзвичайно важливими для розуміння еволюції цього вірусу, у боротьбі з COVID-19 та адаптації стратегій в міру потреби", - додала вона. Поки що варіант Delta все ще є домінуючим, сказала Ван Керхове.

Деякі штами, такі як Альфа та Дельта, швидко поширилися і стали домінуючими варіантами у більшій частині світу.

Інші поширилися більш регіонально, включаючи бета та гамму. Спочатку вони виглядали тривожними, але викликали лише епізодичні спалахи.

за матеріалами CNN


31.08.2021 1030
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2728
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

454
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14507 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1690
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

962
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6357

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

743

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1559

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1353

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1240
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

594
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

745
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1654
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

674
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

970
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6013
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14177
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

346
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

644
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

564
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

880 2