CNN: на державному телебаченні білоруський опозиційний журналіст визнав свою провину

Затриманий журналіст Роман Протасевич знову з'явився в білоруських державних ЗМІ, викликаючи занепокоєння урядових критиків, які побоюються, що молодого дисидента змушують звертатися до нації під примусом.

У четвер 26-річний хлопець заявив білоруському державному телеканалу ОНТ, що "визнав свою провину" в організації масштабних "несанкціонованих акцій протесту" після спірних виборів у країні минулого серпня.

"Я визнаю, що я був одним із тих, хто опублікував заклики вийти на вулицю 9 серпня. Як тільки мені пред'явили документи та звинувачення, я негайно визнав свою провину за статтею 342 (білоруського) Кримінального кодексу, це організація масштабних несанкціонованих акцій протесту ", - сказав Протасевич під час інтерв'ю в шоу "Нічого особистого".

Протасевич заарештований 23 травня після того, як його рейс Ryanair змусили зайти на посадку у Мінську, що викликало обурення із боку західних урядів.

Критики уряду президента Олександра Лукашенко вважають, що виступи Протасевича в ЗМІ під час перебування під вартою відбуваються під тиском.

Протасевич є "заручником режиму", написав у четвер Франак Вячорка, радник кандидата від білоруської опозиції Світлани Тихановської.

"Болісно бачити" зізнання "Романа Пратасевича. Його батьки вважають, що його катували. Це не Роман, якого я знаю. Цей чоловік по телебаченню Геббельса є заручником режиму, і ми повинні зробити все можливе, щоб звільнити його та інші 460 політичних в'язнів ", - написав Вячорка.

Після арешту Протасевич неодноразово виступав у підконтрольних державі чи провладних ЗМІ. У відео, яке розмістили на провладному соціальному каналі, він каже, що "зізнався" в "організації масових заворушень" у Мінську - визнання, яке його сім'я та прихильники вважають вимушеним.

Протасевич також представлений у "слідчому документальному фільмі" ОНТ про інцидент з польотом Ryanair, на початку цього тижня.

Документальний фільм повторює твердження білоруської влади про те, що вони не знали, що Протасевич знаходився на борту літака, коли вони його перенаправляли.

Протасевич відомий як запеклий критик уряду Лукашенка. У підлітковому віці він брав участь у демонстраціях проти режиму, а згодом його відрахували з факультету журналістики Білоруського державного університету. За словами колег-активістів, він завжди був на передовій протестів.

NEXTA, телеграмний канал, який Протасевич заснував у 2015 році, отримав популярність у наданні інформації про жорстокі урядові репресії проти виборчих протестів.

Після того, як більшість активістів затримали або заарештували, канал став надійним джерелом перевіреної інформації для протестуючих для координації своїх дій.

Погоджувальний тон інтерв'ю Протасевича у четвер звучить дуже дивно для колег-активістів.

Одного разу Протасевич каже інтерв'юеру, що поважає відмову Президента прислухатися до публічної критики.

"Я зрозумів, що велика частина того, за що дорікали Олександру Григоровичу (Лукашенку), була спробою тиснути на нього. І багато в чому він діяв як людина зі сталевим характером, попри тиск", - сказав він.

Протасевич також ламається перед камерою, плачучи, кажучи, що ніколи більше не хоче займатися політикою.

"Я багато чого передумав для себе. Я більше ніколи не хочу брати участь у політиці, у будь-яких брудних іграх і розборках. Я хочу сподіватися, що можу все виправити й жити звичайним життям, мати сім'ю, дітей, перестати від чогось тікати ", - сказав він.

за матеріалами CNN


Читайте також:

CNN: Білорусь звинувачують у "піратстві, що фінансується державою" (ФОТО)

Україна відреагувала на затримання опозиційного журналіста Протасевича


04.06.2021 1069
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1414
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7065
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14932 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1843
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1098
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6585

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

201

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

896

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1681

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1486
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

463
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

712
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

877
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

693
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1775
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

803
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1103
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34939 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

283
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

455
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

773
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

681