CNN: Малайзія, Таїланд та В'єтнам припиняють політику "нульового COVID-19"

Пасажири сканують додаток, щоб відстежувати стан свого здоров'я, перш ніж сісти на яхту в Лангкаві, Малайзія, 17 вересня


Після кількох місяців карантину частина Південно-Східної Азії залишає свою політику "нульового COVID" і визначає шлях до життя з вірусом, попри попередження експертів, що це може бути ще зарано.

Цього літа COVID-19 прокотився по всьому регіону на тлі надзвичайно інфекційного варіанту дельти, випадки якого стрімко зросли у липні та досягли піку у більшості країн у серпні.

Тепер уряди, включаючи Індонезію, Таїланд та В’єтнам, прагнуть відродити свою економіку - особливо важливу туристичну галузь - шляхом відкриття кордонів та громадських просторів. Але експерти стурбовані тим, що низькі показники вакцинації у більшій частині регіону та широке застосування вакцин з меншою ефективністю, включаючи китайський Sinovac, можуть призвести до катастрофи.

Янчжун Хуан, старший науковий співробітник відділу глобального здоров'я в аналітичному центрі Ради з міжнародних відносин, що базується в США, сказав, що якщо рівень вакцинації не буде достатньо високим до ефективності вакцин до скасування обмежень, системи охорони здоров'я у Південно-Східній Азії можуть швидко перевантажитися.

"Ви побачите цю хвилю інфікування та важких випадків, пацієнти з якими переповнюватимуть відділення інтенсивної терапії ... знову нестача буде ліжок, апаратів штучної вентиляції легень, буде проблема з нестачею потужностей", - сказав він.

Але для більшості громадськості та багатьох лідерів у регіоні інших варіантів, здається, не залишилося. Вакцин не вистачає, і для багатьох країн Південно-Східної Азії в найближчі місяці навряд чи вдасться підвищити рівень масової вакцинації.

Весь цей час, коли люди втрачають можливості працювати та перебувають удома, сім’ї голодують. Жан Гаріто, оператор школи дайвінгу на таїландському острові Пхукет, сказав, що малий та середній бізнес відчайдушно хочуть відкриття кордонів. Він додав, що не впевнений, скільки ще може прожити туристичний сектор країни.

"Якщо уряди не в змозі дійсно компенсувати збитки підприємствам у короткостроковій та довгостроковій перспективі, то якщо вони не відкриють повністю кордони, ми всі приречені", - сказав Гаріто.


Кінець періоду "нульового Covid"

З червня по серпень багато країн Південно-Східної Азії запровадили жорсткі обмеження, намагаючись стримати хвилю Covid. Малайзія та Індонезія запровадили карантини по всій країні, тоді як Таїланд та В’єтнам запровадили карантини у регіонах з високим ризиком.

Згідно з цими обмеженнями, мільйонам людей наказали залишатися вдома, коли це можливо, і заборонили їм виїзд додому; школи закрили, громадський транспорт призупинили, а збори заборонили.

З того часу щоденно в регіоні скорочуються нові випадки захворювання, хоча вони все ще залишаються високими. За даними Університету Джона Хопкінса (JHU), на Філіппінах щодня повідомляється про майже 20 000 випадків захворювання, причому Таїланд, В’єтнам та Малайзія реєструють близько 15 000 випадків кожні 24 години. Найбільше знизився рівень зараження Індонезії - зараз вона повідомляє про кілька тисяч випадків на день.

Пік захворюваності пройшов, а рівень вакцинації в деяких місцях жахливо низький, але деякі уряди вже починають відкривати кордони.

Як повідомляє Reuters, В'єтнам планує знову відкрити курортний острів Фукуок для іноземних туристів. Влада посилається на економічний тиск на прийняття цього рішення, а міністр туризму заявив, що пандемія "серйозно поранила" туристичну галузь.

За даними глобального трекера вакцин CNN, менш як 7% населення повністю вакциновано - ніде немає 70-90%, коли, за словами експертів, встановлюється колективний імунітет.

Таїланд планує відкрити для туристів свою столицю, Бангкок та інші основні напрямки до жовтня, сподіваючись також відродити свою інтенсивну туристичну індустрію, яка становила понад 11% ВВП країни у 2019 році, повідомляє Reuters.

За даними відстежувача вакцин CNN, близько 21% населення Таїланду були повністю вакциновані. Індонезія, де заражені понад 16% населення, також послабила свої обмеження, дозволивши відкривати громадські простори та дозволивши заводам повернутися до повної потужності. Іноземні туристи можуть бути допущені до деяких частин країни, включаючи курортний острів Балі, до жовтня.

Мешканці зібралися 19 вересня на караоке просто неба у парку на околиці Джакарти, Індонезія

Малайзія, яка має один з найвищих показників вакцинації в регіоні, де понад 56% населення повністю щеплені, минулого тижня знову відкрила Лангкаві - скупчення з 99 островів, основного місця відпочинку країни.

Кілька штатів також почали послаблювати обмеження для вакцинованих людей, включаючи вечерю в ресторанах та міждержавні подорожі.

У певному сенсі швидке відкриття регіону відображає підхід "жити з Covid" у західних країнах, таких як Великобританія та частини Сполучених Штатів, де вже відновили повсякденне життя як зазвичай.

Серед країн Південно-Східної Азії Сінгапур "відкрито вийшов", відступивши від попередньої політики "нульового COVID", сказав Абхішек Рімаль, регіональний координатор з питань надзвичайних ситуацій у Міжнародній федерації Червоного Хреста.

І хоча інші не робили таких офіційних оголошень, їх швидке відкриття свідчить про те, що уряди зважують на довгострокову стійкість стратегії.

"Були дискусії серед вчених у всьому світі - якою буде доля Covid, як нам рухатись вперед?" - сказав Рімал. "Одним із можливих сценаріїв є те, що це буде ендемічна хвороба... Ми схиляємось до того, що Covid стане невід'ємною частиною нашого життя".

за матеріалами CNN

 


22.09.2021 1143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1295
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1020
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2033
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3515
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1314
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1296

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1618

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

465

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1105

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1276
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24231
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

480
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2643
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

572
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1479
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

652
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15346
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

459
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

540
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1326 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

593
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

505