CNN: Малайзія, Таїланд та В'єтнам припиняють політику "нульового COVID-19"

Пасажири сканують додаток, щоб відстежувати стан свого здоров'я, перш ніж сісти на яхту в Лангкаві, Малайзія, 17 вересня


Після кількох місяців карантину частина Південно-Східної Азії залишає свою політику "нульового COVID" і визначає шлях до життя з вірусом, попри попередження експертів, що це може бути ще зарано.

Цього літа COVID-19 прокотився по всьому регіону на тлі надзвичайно інфекційного варіанту дельти, випадки якого стрімко зросли у липні та досягли піку у більшості країн у серпні.

Тепер уряди, включаючи Індонезію, Таїланд та В’єтнам, прагнуть відродити свою економіку - особливо важливу туристичну галузь - шляхом відкриття кордонів та громадських просторів. Але експерти стурбовані тим, що низькі показники вакцинації у більшій частині регіону та широке застосування вакцин з меншою ефективністю, включаючи китайський Sinovac, можуть призвести до катастрофи.

Янчжун Хуан, старший науковий співробітник відділу глобального здоров'я в аналітичному центрі Ради з міжнародних відносин, що базується в США, сказав, що якщо рівень вакцинації не буде достатньо високим до ефективності вакцин до скасування обмежень, системи охорони здоров'я у Південно-Східній Азії можуть швидко перевантажитися.

"Ви побачите цю хвилю інфікування та важких випадків, пацієнти з якими переповнюватимуть відділення інтенсивної терапії ... знову нестача буде ліжок, апаратів штучної вентиляції легень, буде проблема з нестачею потужностей", - сказав він.

Але для більшості громадськості та багатьох лідерів у регіоні інших варіантів, здається, не залишилося. Вакцин не вистачає, і для багатьох країн Південно-Східної Азії в найближчі місяці навряд чи вдасться підвищити рівень масової вакцинації.

Весь цей час, коли люди втрачають можливості працювати та перебувають удома, сім’ї голодують. Жан Гаріто, оператор школи дайвінгу на таїландському острові Пхукет, сказав, що малий та середній бізнес відчайдушно хочуть відкриття кордонів. Він додав, що не впевнений, скільки ще може прожити туристичний сектор країни.

"Якщо уряди не в змозі дійсно компенсувати збитки підприємствам у короткостроковій та довгостроковій перспективі, то якщо вони не відкриють повністю кордони, ми всі приречені", - сказав Гаріто.


Кінець періоду "нульового Covid"

З червня по серпень багато країн Південно-Східної Азії запровадили жорсткі обмеження, намагаючись стримати хвилю Covid. Малайзія та Індонезія запровадили карантини по всій країні, тоді як Таїланд та В’єтнам запровадили карантини у регіонах з високим ризиком.

Згідно з цими обмеженнями, мільйонам людей наказали залишатися вдома, коли це можливо, і заборонили їм виїзд додому; школи закрили, громадський транспорт призупинили, а збори заборонили.

З того часу щоденно в регіоні скорочуються нові випадки захворювання, хоча вони все ще залишаються високими. За даними Університету Джона Хопкінса (JHU), на Філіппінах щодня повідомляється про майже 20 000 випадків захворювання, причому Таїланд, В’єтнам та Малайзія реєструють близько 15 000 випадків кожні 24 години. Найбільше знизився рівень зараження Індонезії - зараз вона повідомляє про кілька тисяч випадків на день.

Пік захворюваності пройшов, а рівень вакцинації в деяких місцях жахливо низький, але деякі уряди вже починають відкривати кордони.

Як повідомляє Reuters, В'єтнам планує знову відкрити курортний острів Фукуок для іноземних туристів. Влада посилається на економічний тиск на прийняття цього рішення, а міністр туризму заявив, що пандемія "серйозно поранила" туристичну галузь.

За даними глобального трекера вакцин CNN, менш як 7% населення повністю вакциновано - ніде немає 70-90%, коли, за словами експертів, встановлюється колективний імунітет.

Таїланд планує відкрити для туристів свою столицю, Бангкок та інші основні напрямки до жовтня, сподіваючись також відродити свою інтенсивну туристичну індустрію, яка становила понад 11% ВВП країни у 2019 році, повідомляє Reuters.

За даними відстежувача вакцин CNN, близько 21% населення Таїланду були повністю вакциновані. Індонезія, де заражені понад 16% населення, також послабила свої обмеження, дозволивши відкривати громадські простори та дозволивши заводам повернутися до повної потужності. Іноземні туристи можуть бути допущені до деяких частин країни, включаючи курортний острів Балі, до жовтня.

Мешканці зібралися 19 вересня на караоке просто неба у парку на околиці Джакарти, Індонезія

Малайзія, яка має один з найвищих показників вакцинації в регіоні, де понад 56% населення повністю щеплені, минулого тижня знову відкрила Лангкаві - скупчення з 99 островів, основного місця відпочинку країни.

Кілька штатів також почали послаблювати обмеження для вакцинованих людей, включаючи вечерю в ресторанах та міждержавні подорожі.

У певному сенсі швидке відкриття регіону відображає підхід "жити з Covid" у західних країнах, таких як Великобританія та частини Сполучених Штатів, де вже відновили повсякденне життя як зазвичай.

Серед країн Південно-Східної Азії Сінгапур "відкрито вийшов", відступивши від попередньої політики "нульового COVID", сказав Абхішек Рімаль, регіональний координатор з питань надзвичайних ситуацій у Міжнародній федерації Червоного Хреста.

І хоча інші не робили таких офіційних оголошень, їх швидке відкриття свідчить про те, що уряди зважують на довгострокову стійкість стратегії.

"Були дискусії серед вчених у всьому світі - якою буде доля Covid, як нам рухатись вперед?" - сказав Рімал. "Одним із можливих сценаріїв є те, що це буде ендемічна хвороба... Ми схиляємось до того, що Covid стане невід'ємною частиною нашого життя".

за матеріалами CNN

 


22.09.2021 1128
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1212
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

413
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14301 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1650
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

933
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6283

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

696

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1522

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1326

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1208
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

569
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

647
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

937
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5981
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13934
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

316
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

609
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

853 2